Menu
RSS

ANTGİAD 24. Dönem Yönetim Kurulu Gelecekteki Projelerini Basınla Paylaştı

ANTGİAD 24. Dönem Yönetim Kurulu Gelecekteki Projelerini Basınla Paylaştı

1990 yılında kurulan ve Antalya’nın en kıdemli İş İnsanları Derneği olma unvanını taşıyan ANTGİAD 24. DÖNEM YÖNETİM KURULU yeni dönem projelerini basın mensuplarıyla paylaştı.

ANTGİAD Başkanı Ercan YAVAŞ ve Yönetim Kurulu üyeleri Basın mensuplarıyla bir araya geldi.

237 Üye, 10.000 Kişiye İstihdam

Yönetim Kurulu üyelerini tek tek tanıtarak konuşmasına başlayan Ercan YAVAŞ; ANTGİAD’ın 237 iş insanı üyesiyle Antalya’da 50 Milyar TL’lik bir ekonomik büyüklüğü temsil ettiğini vurguladı. ANTGİAD üyesi 237 iş insanının aynı zamanda 10.000 kişilik bir istihdam sağlayan

dev bir yapı olduğunun da altını çizen Ercan YAVAŞ, ANTGİAD olarak yeni dönemde istihdam artırıcı bir çok projeye de imza atacaklarını söyledi.

36 Ayda 100 Proje

Tüzük gereği 3 yıl için göreve geldiklerini belirten Ercan YAVAŞ , 36 aylık dönemi etap etap planladıklarını söyledi. 36 ayda gerçekleştirecekleri 100 projeyle kent ekonomisine ciddi katkı sağlayacaklarını vurgulayan Ercan YAVAŞ, aynı zamanda birçok sosyal sorumluluk projelerine de imza atacaklarını dile getirdi.

İnovasyon Festivali Ve ANTGİAD İnovasyon Ödülleri

Yeni dönemde inovasyonu da odak noktası yapacaklarını belirten Ercan YAVAŞ “inovasyon, bilgiye yeni bir boyut kazandıran değişim ve yenilik felsefesidir. İnovasyon, bilginin sınırlarını zorlayarak yeni bilgilere ufuk açar. Bu bakış açımızla inovasyon kültürünü kent gündemine sıklıkla taşıyacağız.

Her yıl geleneksel olarak düzenleyeceğimiz İNOVASYON FESTİVALİ ve ANTGİAD İNOVASYON ÖDÜLLERİ ile gençleri “inovatif düşünür “ hale getireceğiz.

ANTGİAD Üniversitelerle İşbirliği Yapacak

Bilimsel bilgi ile pratik bilginin harmanlanmasını çok önemsediklerini belirten Ercan Yavaş, “üniversitelerimiz her gün bilimsel bilgi üretiyorlar. Bu bilimsel bilgilerin uygulama sahası başta fabrikalar ve diğer iş kolları oluyor. Üniversitelerimizde üretilen bilgilerin iş dünyasındaki uygulamalarını ve

sonuçlarını belli bir sistematik çerçevesinde inceleyeceğiz. Elde ettiğimiz veri setlerini üniversitelerimizle paylaşacağız. Böylece akademik bilgi ile deneyimin birbirini besleyeceği bir döngü yaratacağız “ dedi.

Çalışma Gruplarıyla 237 Üye De Aktif Çalışacak

ANTGİAD’ın yeni döneminde ÇALIŞMA GRUPLARI eksenli yeni bir yönetim modeli uygulanacak. ANTGİAD’ın 237 üyesi de kendi uzmanlık alanlarına göre bu çalışma gruplarının doğal üyesi olacak. Çalışma grupları toplumun her kesiminden uzmanlarla entegre olacak.

Çalışma grupları ile yönetim projesini çok önemsediklerini belirten Ercan Yavaş “Örneğin Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma başlıklı bir çalışma grubumuz var. Bu çalışma grubumuz aile şirketlerinde kurumsallaşma kültürünün yerleşmesi için modeller üretecek.

Bu modelleri toplumla paylaşacağız. Sonuçta da aile şirketlerinin kurum kültürüyle buluşarak daha verimli yönetilmesi için zemin hazırlanacak. Bu da kent ve ülke ekonomisine ekstra bir katma değer ve istihdam kazandıracak” dedi.

Kadın Girişimcilere Pozitif Ayrımcılık

Kadınların iş dünyasında daha aktif rol almasını hedeflediklerini belirten Ercan Yavaş “ Kadın girişimcilerin özendirilmesi için kadınlara özel girişimcilik kursları düzenleyeceğiz. İşini kurmuş kadın girişimcilerin işlerini büyütmesi için melek yatırımcı ağları ile kadın girişimcileri buluşturan

etkinlikler gerçekleştireceğiz. Kadınlara sunacağımız pozitif ayrımcılık desteklerini gençlere de uygulayacağız. Böylece toplumda girişimci sayısının artması ve ülke ekonomisinin kazanması için sorumluluk üstleneceğiz “ dedi.

ANTGİAD ‘ın önümüzdeki 3 yıllık döneminde en az 100 projeyi hayata geçireceklerini belirten Ercan Yavaş, projeleri etap etap basın ve kamuoyuyla paylaşacaklarını belirterek sözlerini tamamladı.

yukarı çık
0
Paylaşım