Menu
RSS

Antalya TDP İl Başkanı Karadağ: Antalya Olarak Seçime Hazırız

Antalya TDP İl Başkanı Karadağ: Antalya Olarak Seçime Hazırız

Türkiye Değişim Partisi’nin Antalya il ve ilçe örgütlenmeleri tamamlandı. TDP İl Başkanı Arman Karadağ, il ve ilçe kongrelerini 16 Temmuz’a kadar bitireceklerini belirterek, “TDP Antalya olarak seçime hazırız” dedi.

İstanbul Şişli’nin efsane belediye başkanı Mustafa Sarıgül’ün önderliğinde kurulan ve kısa sürede ülke genelinde 60’ın üzerinde ilde örgütlenmeyi başaran Türkiye Değişim Partisi (TDP) Antalya’da da örgütlenmeyi tamamladı.

Dün TDP Antalya İl Teşkilatı’nda İl başkanı Arman Karadağ ve il yöneticileriyle biraraya gelen ilçe başkanları, yapılacak ilk seçimde Antalya’da bir başarı hikayesi yazmaya ant içti.

Avrupa Başkanı Katıldı

TDP Genel Başkan Yardımcısı, MYK Üyesi ve Avrupa Başkanı Cem Karadağ’ın da katıldığı toplantıda konuşan İl Başkanı Arman Karadağ,  Ağustos ayı başında yapılması beklenen büyük kurultaya katılacak iller arasında

Antalya’nın da yer alacağını söyledi. Türkiye Değişim Partisi’nin Genel başkan Mustafa Sarıgül önderliğinde çok kısa sürede birçok partiyi geride bıraktığına dikkat çeken Karadağ, “Sayın genel başkanımız ‘değişim’ dedi ve

Türkiye’de bu çağrıya karşılık verdi. Bunu her yerde görüyoruz. Türkiye’de bugün büyük bir ‘değişim’ rüzgarı esiyor. Biz de bu rüzgarı Antalya’dan daha da artırarak estireceğiz” dedi.

Barışçıl Politikalar

İlçe örgütlenmelerini kısa sürede tamamladıklarını belirten Karadağ, “Birbirinden değerli ilçe başkanlarımız ve yöneticilerimiz ile 16 Temmuz’a kadar kongrelerimizi de bitirip büyük kurultaya katılacağız.

Erken ya da zamanında yapılacak seçimlere her şeyimizle hazırız” diye konuştu. İlçe başkanlarına kongrelerle ilgili teknik bilgiler veren TDP İl Sekreteri Erdoğan Yılmaz da,

TDP’nin barış söylemi ve barışçıl politikalarıyla halkın önüne çıktığını ifade etti. Yılmaz, Türkiye’nin artık sağ-sol, sünni-alevi, zengin-fakir gibi ayrışmalara, kutuplaşmaları tahammülünün kalmadığına da işaret etti.

‘Ampuller Değişecek’

Öte yandan, TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül de, toplantıya telefonla dahil oldu. Genel Başkan Yardımcısı, MYK Üyesi ve Avrupa Başkanı Cem Karadağ’ın görüntülü olarak aradığı Sarıgül, il ve ilçe başkanlarına başarı dileğinde bulundu.

“Antalya benim en çok önem verdiğim kentlerden biridir” diyen Sarıgül, ilçe başkanlarına, “Ben şuanda orada geleceğin belediye başkanlarını meclis üyelerini milletvekillerini görüyorum. Merak etmeyin ben inanmadığım yola çıkmam.

Başaramayacağıma inansam sizleri de yormam. İnanın ve samimiyetle gayret gösterin. Hep birlikte başaracağımızı göreceksiniz. Artık ampulün değişme zamanı geldi. Her ampulün bir kullanma miadı var.

Bunların miadı doldu. Türkiye Değişim Partisi ampulleri değiştirecek” diye seslendi.

Barış, Huzur Ve Refah

Konyaaltı İlçe Başkanı Bekir Taşkan, Serik İlçe Başkanı Hasan Çelik, Alanya İlçe Başkanı

Ercan Tüysüzoğlu, Kemer İlçe Başkanı Ferdi Atalay, Kepez İlçe Başkanı Hüsnü Örnek

Muratpaşa İlçe Başkanı Erhan Kaçar ve Aksu İlçe Başkanı Ahmet Karatepe’nin katıldığı toplantıda TDP Genel Başkan Yardımcısı ve Avrupa Başkanı Cem Karadağ ise TDP iktidarında değişimin yönetim sistemi,

eğitim, adalet mekanizmaları ve sağlık başta olmak üzere her alanda yapılacağını kaydetti.  Karadağ, “Bu değişim Türkiye’ye barışı, huzuru, refahı getirecek.

Değişim hareketi bu amaçla başladı ve şimdi bu amaçla gayret gösteriyoruz. Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül öncülüğünde bunu başaracağız” diye konuştu.

yukarı çık
0
Paylaşım