Menu
RSS
Antalya CHP’den Turizm Çalıştayı

Antalya CHP’den Turizm Çalıştayı

Cumhuriyet Halk Partisi temsil...

Antalya HDP Bugün Yapılacak Olan ‘Demokrasiye Çağrı Mitingi’ne Tüm Halkı Davet Etti

Antalya HDP Bugün Yapılacak Olan ‘Demokrasiye Çağr…

HDP, ‘Demokrasiye Çağrı’ mitin...

Bir Fuardan Çok Fazlası; YÖREX

Bir Fuardan Çok Fazlası; YÖREX

Antalya Ticaret Borsası’nın se...

Manavgat'da Evleri Yanan Köylülerden Dilekçe Eylemi

Manavgat'da Evleri Yanan Köylülerden Dilekçe Eylem…

Manavgat'da yaşanan yangında e...

Antalya CHP İl Başkanı’ndan Ak Parti İl Başkanına: Yüreğiniz Varsa Aynı Ciddiyetle Yanıtlayın!

Antalya CHP İl Başkanı’ndan Ak Parti İl Başkanına:…

AKP İl Başkanı Ethem Taş’ın dü...

Yöresel Ürünler Fuarı 11. Kez Kapılarını Açtı

Yöresel Ürünler Fuarı 11. Kez Kapılarını Açtı

Antalya Ticaret Borsasınca (AT...

Akaryakıt zamları sonrası Kemal Kılıçdaroğlu'ndan "Acil" Çağrı: Toplanmamız Lazım

Akaryakıt zamları sonrası Kemal Kılıçdaroğlu'ndan …

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçd...

Prev Next

Mehmet Ali Alkan, Antalya Şoförler Ve Otomobilciler Odası Başkan Adaylığını Açıkladı

Mehmet Ali Alkan, Antalya Şoförler Ve Otomobilciler Odası Başkan Adaylığını Açıkladı

Şoförler ve Otomobilciler Odası eski Başkanı Mehmet Ali Alkan, 2022 yılı başında yapılacak olan oda seçimleri için başkan adaylığını açıkladı.

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odası (AESOB) Yönetim Kurulu üyesi iken hakkında açılan yolsuzluk ve rüşvet davası sebebiyle 3 Temmuz 2019’da tutuklanarak cezaevine giren Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası eski Başkanı Mehmet Ali Alkan, 2022 yılı başında yapılacak olan seçimlerde başkanlığa yeniden adaylığını açıkladı.

Konyaaltı Caddesi üzerinde bir işletmede yapılan adaylık açıklamasına Alkan'ı destekleyen çok sayıda oda üyesi katıldı. 2 yıllık bir aranın ardından 17.5 yıl başkanlığını yaptığı Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı'na yeniden aday olduğunu açıklayan Alkan,

"Hatırlarsınız 2018 seçimlerinde yeniden seçildik. 2019 yılında talihsiz bir olay yaşadık ve odamız sonrasında olağanüstü seçime götürüldü. Biz cezaevinden aday olduk, bir selamımıza bin 249 arkadaşımız içeride olmamıza rağmen bize güvenerek oy verdi. O dönem seçimi kaybettik.

Seçimdir; kazanmak da var kaybetmek de ama 2022 yılının başında kanun gereği yapılacak olan oda seçimlerinde tekrar aday olduğumuzu, 17.5 yıl gururla başkanlık yapmış olduğum, sizlere hizmet ettiğim kuruma yani Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası'na tekrar aday olduğumu açıklıyorum.

Ben 1997 yılında girdiğim bu meslekte 17,5 yıl görev yaptım. Beni bilen biliyor. Önümüzdeki süreçte de sizlere en güzel şekilde hizmet etmek için bu yola çıkıyorum. Sizlerin desteği ile yeniden göreve geleceğimize olan inancım tam" dedi.

‘Dedikodulara Aldırmayın’

Oda başkanlığı seçimlerinde yaklaşık 6 aylık bir süreç olduğunu ancak hız kesmeden çalışmalara devam ettiklerini söyleyen Alkan, "Önümüzde uzun bir zaman var, bizleri zorlu bir süreç bekliyor. Ama biz zaten 2020 Mart'ından bu yana biz çalışmamızı yapıyoruz. Bize oturmak yakışmaz.

Geçmişte yanlışlarımız, eksiklerimiz olabilir. İnsanız, hatalarımız olabilir, geçmişte yaptığımız, hatamız, yanlışımız, eksiğimiz ve doğrumuzdan ders alarak bu yola yeniden hep beraber çıkmak istiyoruz. Bu da sizlerin desteği ve katkısı ile olacak.

Biz geçmişe takılı değiliz alnımız açık, yüzümüz pak. Kafanızda sorular olabilir, sürekli dedikodu üretiliyor, hiçbir dedikoduya aldırış etmeyin. Benim bir yargı sürecim var ve devam ediyor. Ben bu yargı sürecinden aklanarak çıkacağımdan eminim" şeklinde konuştu.

‘Görevi Ehline Teslim Etsinler’

Dava sürecinin aleyhlerine sonuçlansa dahi tüm itiraz haklarını kullanacaklarını vurgulayan Mehmet Ali Alkan, “Aleyhime bir sonuç çıksa bile bunun itiraz mercileri var. İtiraz mercilerinde sonuna kadar hakkımızı arayacağız. İtiraz mercilerinden de sonuç aleyhimize çıkarsa, o arkadaşların dediği olacak.

Ama onların dediği değil, Allah'ın dediği ve sizlerin dediği olacak. Geçen seçimde söyledikleri gibi '50 yıl yatacak, gün yüzü göremeyecek' diyerek üyeleri kandırarak oyları aldılar. Ama bunun böyle olmadığı gün gibi ortada, benim 17,5 yıllık süreçte yaptığım icraatlar meydanda.

Ben bu saatten sonra belgeli konuşacağım. Belgesiz hiç bir şey söylemeyeceğim. Ama ben onların dediği gibi değil, bu saatten sonra belgeli bir şekilde onların sizin yanınıza geldiğinde söyledikleri yalanlarını da hepsini belgeleri ile birlikte günü geldiğinde göstereceğim.

6 ay daha görevlerini yapsınlar, sonrasında görevi ehli olan bize teslim etsinler" dedi.

yukarı çık
0
Paylaşım