Menu
RSS
Başkan Böcek; Herkesin Başkanıyla Azimle Gururla 5 Yıl Daha

Başkan Böcek; Herkesin Başkanıyla Azimle Gururla 5…

Antalya Büyükşehir Belediye Ba...

Manavgat Belediyesi’nden Kadrolu İşçilere Dev Zam

Manavgat Belediyesi’nden Kadrolu İşçilere Dev Zam

Manavgat Belediyesi ve DİSK Ge...

Antalya CHP’de Korkutan Kaza

Antalya CHP’de Korkutan Kaza

Ankara’daki CHP aday tanıtım t...

Antalya Emek Demokrasi Platformu: İliç’in Sorumlusu Bu Toprakları Sermayenin Talanına Açan İktidardır!

Antalya Emek Demokrasi Platformu: İliç’in Sorumlus…

9 işçinin göçük altında kaldığ...

Meteoroloji'den Antalya’ya Turuncu Kodlu Uyarı

Meteoroloji'den Antalya’ya Turuncu Kodlu Uyarı

Antalya’da beklenen şiddetli y...

Prev Next

Gelecek Partisi’nin kuruluşunun ardından Türkiye’de 1 yılda 23 partinin siyaset sahnesine katıldığına işaret eden Gelecek Partisi Antalya İl Başkanı Beytullah Demir, bu tabloda ilk turda 50+1’i sağlamanın imkansız olduğunu söyledi.

Gelecek Partisi Antalya İl Başkanı Beytullah Demir iktidarın reform söyleminde iç ve dış gelişmelerin etkisini anlattı, Gelecek Partisi’nin kurulmasıyla ortaya çıkan siyasi iklim değişikliğine dikkat çekti.

“Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” modelini, muhalefet blokunda olası ittifak, iş birliği modellerini ve erken seçim ihtimalini değerlendiren Başkan Demir, reform söyleminde ABD ve AB Başta olmak üzere dış gelişmelerin etkisini,

“Konjonktürel dalgaların üstünde sörf yapma” niyeti olarak nitelendirdi.

Gelecek Partisi’nin kuruluşunun ardından Türkiye’de 1 yılda 23 partinin siyaset sahnesine katıldığına işaret eden İl Başkanı Beytullah Demir, bu tabloda ilk turda 50+1’i sağlamanın imkansız olduğunu söyledi.

Başkan Demir parlamenter sistem önerisiyle ilgili de, “Sistemin işlemediğini Cumhurbaşkanı görüyor. Daha önemlisi Cumhurbaşkanının artık tek bir niyeti var, bir şekilde iktidara tutunmak. Zamanla bu sistemin, 50+1’in kendisini tutsak ettiğini görecek.

Eminim bir müddet sonra Cumhurbaşkanı alternatif arayışına girmek zorunda kalacak” dedi.

2021 Yılının reform yılı olarak ilan edildiğine işaret eden Gelecek Partisi Antalya İl Başkanı Beytullah Demir şunları söyledi: “İktidarın ne reform yapma kapasitesi ne niyeti ne de samimiyeti vardır. Yeni bir iktidar olsanız inandırabilirsiniz.

18 yıllık iktidarın sonrasında, özellikle son 4 yılda, daha yakın olarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin 2.5 yılında bu sistemin mükemmel işlediğini, bir sıkıntı yaşanmadığını, ekonomide uçuşa geçtiğimizi söyleyeceksiniz ve

sonra bir gün kalkıp reform gündeminden bahsedeceksiniz! Marksist bir kavram kullanmak gerekirse son dönemde reform söylemi bu yolla “kitleleri uyuşturan bir afyon” niteliğine döndü.

Var olan rahatsızlıklardan mustarip kitlelere onu unutturmak için “şimdi bir reform yapacağız ve sihirli bir el değecek, sonra düzelecek…” Cumhurbaşkanı reform kavramını en çok 2017 referandumunda kullandı.

Öyle bir sistem gelecek ki Türkiye uçacak, faizler sıfıra inecekti. O reform söylemini o kadar kuvvetli kullandıktan sonra şimdi geldiği yerde aynı sistemin yol açtığı sorunları kabullenmeden bir reform gündeminden

bahsetmenin niyeti reform değil kitleleri bir dönem daha uyutarak yani beklentiye sokarak  iktidarını sürdürmek.”

0
Paylaşım