Menu
RSS

Antalya Kepez’de Sağlıklı Yaşam Seminerleri

Antalya Kepez’de Sağlıklı Yaşam Seminerleri

Kepez Belediyesi ile Özel OFM Antalya Hastanesi işbirliğinde düzenlenen ‘Sağlıklı Beslenme Semineri’nin ikincisi Orhan Gazi Semt Konağı’nda gerçekleştirildi.Sağlık alanında dev hizmetleri ilçeye taşıyarak örnek bir davranış sergileyen Kepez Belediyesi, 

düzenlenen etkinliklerle vatandaşlarına sağlıklı yaşamı aşılıyor. Kepez Belediyesi ile Özel OFM Antalya Hastanesi işbirliğinde düzenlenen ‘Sağlıklı Beslenme Semineri’nin ikincisi Orhan Gazi Semt Konağı’nda gerçekleştirildi.

Seminere Özel Antalya OFM Hastanesi’nden Diyetisyen Derya Devrim Dalkılınç konuşmacı olarak katıldı. Okul çağındaki çocuklarda beslenme alışkanlıklarının anlatıldığı seminere veliler kadar çocuklarda yoğun ilgi gösterdi.

Çocuklar Yeterli Ve Dengeli Beslenmeli

Sağlıklı beslenme konusunda önemli bilgilerin paylaşıldığı seminerde, Diyetisyen Derya Devrim Dalkılınç, besin grupları, besin öğeleri ve görevleri, yeterli dengeli beslenme ilkeleri, beslenme hedefleri, sık karşılaşılan beslenme sorunları gibi ana başlıklar üzerinde durdu.

Okul çağındaki çocuklara sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırmayı amaçlayan seminerde uyulması gereken beslenme kuralları da anlatıldı. 

Sağlıklı Beslenme Seminerlerine Devam

Günün önemli bir kısmını okulda geçiren öğrencilerin nasıl beslenmesi gerektiğini çeşitli beslenme önerileri ile anlatan Diyetisyen Derya Devrim Dalkılınç, seminer sonunda katılımcıların sağlıklı beslenme konusunda merak edilen sorularını yanıtladı.

Okul çağındaki öğrencilere yönelik hazırlanan seminerler,  20 Aralık çarşamba günü bu kez ’Okul Öncesi Öğrenciler İçin Besinleri Tanıyalım’ konulu etkinlikle devam edecek. 

Diyetisyen Derya Devrim Dalkılınç’ın sunumuyla Özgürlük Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde saat 15.30’da gerçekleştirilecek seminer, sağlıklı beslenmek isteyenleri bekliyor.

yukarı çık
0
Paylaşım