Menu
RSS
Son Dakika! Motorine 29 Kuruş Zam Geldi

Son Dakika! Motorine 29 Kuruş Zam Geldi

Bu gece yarısından itibaren ge...

Antalya Konyaaltı Belediye Başkanı Esen'den Konyaaltı'nda Herkese Eşit Hizmet Sözü

Antalya Konyaaltı Belediye Başkanı Esen'den Konyaa…

Konyaaltı Belediye Başkanı Sem...

Antalya'da Dev Zirve: 3. Antalya İş Dünyası Yerel Yönetimler Zirvesi Yapıldı

Antalya'da Dev Zirve: 3. Antalya İş Dünyası Yerel …

Antalya iş dünyası, büyükşehir...

Antalya’da Karpuz Üreticisinin Fiyat Tepkisi: Karpuzu 30 Kuruşa Satamıyoruz

Antalya’da Karpuz Üreticisinin Fiyat Tepkisi: Karp…

Antalya'nın Manavgat ilçesinde...

Antalya Eşgüdüm Kurulu: Bu Efsane Yaşasın

Antalya Eşgüdüm Kurulu: Bu Efsane Yaşasın

Antalya Eşgüdüm Kurulu, Dışişl...

Prev Next

Başkan Erdoğan Şehitler Köprüsünden Milyonlara Seslendi: Ahtapotun Kollarını Kestik!

Başkan Erdoğan Şehitler Köprüsünden Milyonlara Seslendi: Ahtapotun Kollarını Kestik!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması'na katıldı. "Pensilvanya’daki melunun büyüttüğü ahtapotun kollarını kestik bu böyle biline" diyen Erdoğan, 'Son FETÖ'cü hain hesap verene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz' ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Darbe dönemini bir daha açılmamak üzere kapattık. Bu topraklarda 15 Temmuz ruhu ayakta oldukça Türkiye’yi yolundan alıkoyacak hiçbir güç yoktur." dedi.

Anma törenine katılan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Bugün ikinci yılını idrak ettiğimiz 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü  vesilesiyle sizleri muhabbetle selamlıyorum. Sizlerin aracılığıyla ülkemin dört bir yanındaki vatandaşlarıma sevgilerimi gönderiyorum.

81 vilayette anma törenlerimiz devam ediyor. 15 Temmuz gecesi FETÖ'cü alçaklar karşısında kanlarıyla tarih yazan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Vatanımızın bekası, milletimizin huzuru için şehadete yürüyen tüm kahramanları yad ediyorum. Gazilerimize cesaretleri ve fedakarlıkları için şükranlarımı sunuyorum.

Bugün hem derin bir kederi hem de büyük bir gururu aynı anda yüreğimizde hissediyoruz. Bir taraftan 251 vatandaşımızı bir gecede kaybetmeninin hüznünü tekrar yaşarken diğer yandan dünyada az bulunur bir direnişe imza atmanın gururunu yaşıyoruz.

Şüphesiz hiçbir zafer altın teoside sunulmaz, tarihimiz boyunca kazandığımız her zaferin gerisinde fedakarlık vardır, azim ve cesaret vardır. Buna özellikle Çanakkale harbimizle çok yakından şahit oluyoruz.

15 Temmuz zaferimiz de büyük bir fedakarlığın eseridir. O gece tanklara, uçaklara meydan okıuyan şehit ve gazilerimizin cesaretinin sonucudur. Tüm milletin cesareti, dirayeti ve mücadelesiyle bu topraklarda Çanakkale ruhunun halen diri olduğunu göstermiştir.

FETÖ'nün ölüm kusan silahları karşısında milletimiz canından, kimi zaman canından daha çok değer verdiği evlatlarından vazgeçmiş ama vatanına namahrem elinin değmesine izin vermemiştir. Bu millet FETÖ aracılığıyla bu ülkenin hizaya sokulmasına izin vermemiştir. Ben bu milletin bir ferdi olmaktan iftihar ediyorum.

"Pensilvanya'daki melunun büyüttüğü ahtapotun kollarını kestik"

15 Temmuz Türk milletinin yeniden dirilişinin adıdır. 15 Temmuz milli iradenin vesayete, cesaretin ihanete karşı demokrasi mücadelesinin adıdır. Bu zaferin sahibi 81 milyonun tamamıdır.

Nasıl İstiklal Harbimiz yeni bir dönemi başlatmışsa 15 Temmuz gecesi de ülkemiz için yeni kapılar araladı, milletimizin kardeşliğini pekiştirdi. İnlerine gireceğiz dedik, inlerine girmeye devam ediyoruz. Türkiye'yi vesayetin boyunduruğundan kurtaracak önemli adımlar attık, yönetim sistemimizi değiştirdik.

Yeni sistemle ülkemizi büyük bir çileden kurtardık, Türk demokrasisine çağ atlattık. Darbe defterini bir daha açılmamak üzere kapattık. Biz millet olarak derin bir hafızaya sahibiz, yaşadığımız hadiseleri gündeme getirmesek de asla unutmayız. 15 Temmuz asla unutulmayacak, unutturmayacağız.

Geçmiş tecrübelerden aldığımız derslerle geleceğimizi aydınlatacak adımları atarız. 15 Temmuz sürecinde yaşadığımız riakarlıkları da unutmayacağız. Son FETÖ'cü hain de hesap verene kadar bu mücadeleyi hukuk içinde sürdüreceğiz.

Pensilvanya'daki melunun büyüttüğü ahtapotun kollarını kestik. Bu çevrede darbecilerle anlaşıp tankların arasından sıvışanları unutmuyoruz, Yeşilköy'de havalimanından çıkıp Bakırköy Belediyesi'ne sığınanları unutmayacağız.

Ama o gece yaşanan kahramanları da unutmayacağız. O gece milletimizin bağımsızlığı için neleri göze alabileceğine şahit olduk.

15 Temmuz bize bir kez daha gösterdi bu millet asil bir milletir, cesur bir millettir, kahraman bir millettir. Bu topraklarda 15 Temmuz ruhu ayakta oldukça Türkiye'yi yolundan alıkoyabilecek hiçbir kuvvet yoktur.

Burada Şehitler Mabedi'ni başta bitirdik. Şimdi bir de Şehitler Müzesi'ni yapıyoruz. Tüm şehitlerimizin hatıralarını, objelerini burada sergileyeceğiz. Özel bir düzenlemeyle gayet güzel bir hale getireceğiz.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde ebediyete uğurladığımız şehitlerimizi minnetle anıyorum.

yukarı çık
0
Paylaşım