Menu
RSS
Antalya’da Eski Koca Dehşeti: 30 Yıl Boyunca Şiddet Gördüm

Antalya’da Eski Koca Dehşeti: 30 Yıl Boyunca Şidde…

Antalya’da 6 ay önce boşandığı...

Benzin ve Motorine Bu Geceden İtibaren Zam

Benzin ve Motorine Bu Geceden İtibaren Zam

Benzine 12, motorine 35 kuruş ...

Yunanistan'dan Türk Sporculara Utandıran Hareketler

Yunanistan'dan Türk Sporculara Utandıran Hareketle…

Muratpaşa Belediyespor'un Yuna...

Antalya’da Yetişen Kadınbudu Karpuzu İlgi Çekiyor

Antalya’da Yetişen Kadınbudu Karpuzu İlgi Çekiyor

Antalya'nın Kumluca ilçesinde ...

Davutoğlu AK Parti'den İstifa Etti

Davutoğlu AK Parti'den İstifa Etti

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu,...

Antalya CHP Partilerinin 96. Kuruluş Yıldönümünü Coşkuyla Kutladılar

Antalya CHP Partilerinin 96. Kuruluş Yıldönümünü C…

CHP Antalya İl Başkanlığı part...

Antalya’da Dağ Keçilerinin Yaşam Alanındaki Mermer Ocağı İznine Dava Açıldı

Antalya’da Dağ Keçilerinin Yaşam Alanındaki Mermer…

Antalya'nın İbradı ilçesinde s...

Antalya iyi Parti Milletvekili Çokal: Antalya Valisi Saltanatın mı Mabeyncsidir?

Antalya iyi Parti Milletvekili Çokal: Antalya Vali…

667.Tarihi Elmalı güreşleri sı...

Prev Next

Başkan Erdoğan Şehitler Köprüsünden Milyonlara Seslendi: Ahtapotun Kollarını Kestik!

Başkan Erdoğan Şehitler Köprüsünden Milyonlara Seslendi: Ahtapotun Kollarını Kestik!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması'na katıldı. "Pensilvanya’daki melunun büyüttüğü ahtapotun kollarını kestik bu böyle biline" diyen Erdoğan, 'Son FETÖ'cü hain hesap verene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz' ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Darbe dönemini bir daha açılmamak üzere kapattık. Bu topraklarda 15 Temmuz ruhu ayakta oldukça Türkiye’yi yolundan alıkoyacak hiçbir güç yoktur." dedi.

Anma törenine katılan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Bugün ikinci yılını idrak ettiğimiz 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü  vesilesiyle sizleri muhabbetle selamlıyorum. Sizlerin aracılığıyla ülkemin dört bir yanındaki vatandaşlarıma sevgilerimi gönderiyorum.

81 vilayette anma törenlerimiz devam ediyor. 15 Temmuz gecesi FETÖ'cü alçaklar karşısında kanlarıyla tarih yazan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Vatanımızın bekası, milletimizin huzuru için şehadete yürüyen tüm kahramanları yad ediyorum. Gazilerimize cesaretleri ve fedakarlıkları için şükranlarımı sunuyorum.

Bugün hem derin bir kederi hem de büyük bir gururu aynı anda yüreğimizde hissediyoruz. Bir taraftan 251 vatandaşımızı bir gecede kaybetmeninin hüznünü tekrar yaşarken diğer yandan dünyada az bulunur bir direnişe imza atmanın gururunu yaşıyoruz.

Şüphesiz hiçbir zafer altın teoside sunulmaz, tarihimiz boyunca kazandığımız her zaferin gerisinde fedakarlık vardır, azim ve cesaret vardır. Buna özellikle Çanakkale harbimizle çok yakından şahit oluyoruz.

15 Temmuz zaferimiz de büyük bir fedakarlığın eseridir. O gece tanklara, uçaklara meydan okıuyan şehit ve gazilerimizin cesaretinin sonucudur. Tüm milletin cesareti, dirayeti ve mücadelesiyle bu topraklarda Çanakkale ruhunun halen diri olduğunu göstermiştir.

FETÖ'nün ölüm kusan silahları karşısında milletimiz canından, kimi zaman canından daha çok değer verdiği evlatlarından vazgeçmiş ama vatanına namahrem elinin değmesine izin vermemiştir. Bu millet FETÖ aracılığıyla bu ülkenin hizaya sokulmasına izin vermemiştir. Ben bu milletin bir ferdi olmaktan iftihar ediyorum.

"Pensilvanya'daki melunun büyüttüğü ahtapotun kollarını kestik"

15 Temmuz Türk milletinin yeniden dirilişinin adıdır. 15 Temmuz milli iradenin vesayete, cesaretin ihanete karşı demokrasi mücadelesinin adıdır. Bu zaferin sahibi 81 milyonun tamamıdır.

Nasıl İstiklal Harbimiz yeni bir dönemi başlatmışsa 15 Temmuz gecesi de ülkemiz için yeni kapılar araladı, milletimizin kardeşliğini pekiştirdi. İnlerine gireceğiz dedik, inlerine girmeye devam ediyoruz. Türkiye'yi vesayetin boyunduruğundan kurtaracak önemli adımlar attık, yönetim sistemimizi değiştirdik.

Yeni sistemle ülkemizi büyük bir çileden kurtardık, Türk demokrasisine çağ atlattık. Darbe defterini bir daha açılmamak üzere kapattık. Biz millet olarak derin bir hafızaya sahibiz, yaşadığımız hadiseleri gündeme getirmesek de asla unutmayız. 15 Temmuz asla unutulmayacak, unutturmayacağız.

Geçmiş tecrübelerden aldığımız derslerle geleceğimizi aydınlatacak adımları atarız. 15 Temmuz sürecinde yaşadığımız riakarlıkları da unutmayacağız. Son FETÖ'cü hain de hesap verene kadar bu mücadeleyi hukuk içinde sürdüreceğiz.

Pensilvanya'daki melunun büyüttüğü ahtapotun kollarını kestik. Bu çevrede darbecilerle anlaşıp tankların arasından sıvışanları unutmuyoruz, Yeşilköy'de havalimanından çıkıp Bakırköy Belediyesi'ne sığınanları unutmayacağız.

Ama o gece yaşanan kahramanları da unutmayacağız. O gece milletimizin bağımsızlığı için neleri göze alabileceğine şahit olduk.

15 Temmuz bize bir kez daha gösterdi bu millet asil bir milletir, cesur bir millettir, kahraman bir millettir. Bu topraklarda 15 Temmuz ruhu ayakta oldukça Türkiye'yi yolundan alıkoyabilecek hiçbir kuvvet yoktur.

Burada Şehitler Mabedi'ni başta bitirdik. Şimdi bir de Şehitler Müzesi'ni yapıyoruz. Tüm şehitlerimizin hatıralarını, objelerini burada sergileyeceğiz. Özel bir düzenlemeyle gayet güzel bir hale getireceğiz.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde ebediyete uğurladığımız şehitlerimizi minnetle anıyorum.

yukarı çık
0
Paylaşım