Menu
RSS
Antalya Eşgüdüm Kurulu: Bu Efsane Yaşasın

Antalya Eşgüdüm Kurulu: Bu Efsane Yaşasın

Antalya Eşgüdüm Kurulu, Dışişl...

Antalya'da Mahalle Bakkalının 'Ucuz Ekmek' Zaferi

Antalya'da Mahalle Bakkalının 'Ucuz Ekmek' Zaferi

Antalya'da 2015 yılında 1 lira...

Antalya Gazipaşa'da, Suriyelilerin Plajlara Alınmaması Kararı Başkan Tarafından Veto Edildi

Antalya Gazipaşa'da, Suriyelilerin Plajlara Alınma…

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde...

Antalya’da Denizden Çıkanlar: Sandalye, Halı, Boru, Gözlük, Mangal, Cep Telefonu, Pazar Arabası

Antalya’da Denizden Çıkanlar: Sandalye, Halı, Boru…

Antalya’nın Kaş ilçesinde deni...

Antalya'da Düşen Eğitim Uçağındaki Ağır Yaralı Genç Hayatını Kaybetti, Ölü Sayısı 2 Oldu

Antalya'da Düşen Eğitim Uçağındaki Ağır Yaralı Gen…

Antalya'da düşen eğitim uçağın...

Ramazan Bayramı Tatilinde Acı Kaza Bilançosu: 101 Ölü, 731 Yaralı

Ramazan Bayramı Tatilinde Acı Kaza Bilançosu: 101 …

Ramazan Bayramı tatilinde, alı...

Antalya iYi Parti İl Başkanı Aydın: Soylu Siyasi Nezaketle Bağlarını Tamamen Koparmış

Antalya iYi Parti İl Başkanı Aydın: Soylu Siyasi N…

İYİ Parti Antalya İl Başkanı A...

Prev Next

Antalya Serik Belediye Meclisinde DSP’liler Sordu: Kaç Bankamatikçi Var?

Antalya Serik Belediye Meclisinde DSP’liler Sordu: Kaç Bankamatikçi Var?

Serik Belediyesi'nin meclis toplantısı yeni seçilen AK Parti'li Belediye Başkanı Enver Aputkan'ın yönettiği oturumda gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti'li 9, MHP'li 6, DSP'li 8, CHP'li 4, İYİ Parti'li 4 meclis üyesi katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından

yapılan kapalı zarf oylamayla meclis birinci başkanvekilliğine AK Parti'li Kemal Yıldırım, ikinci başkanvekilliğine MHP'li Mustafa Alkan oy çokluğuyla seçildi.

Belediye meclis katipliği için yapılan kapalı zarf oylama sonucu AK Parti'li Ramazan Dolay ile MHP'li Hasan İltar en çok oy alarak seçildi. Belediye encümen üyeliği için yapılan kapalı zarf oylamada AK Parti'li Levent Konur ile Binnaz Büyükkurt, MHP'li Hasan Ali Tuncer oyçokluğuyla seçildi.

Oylamaların ardından Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar Komisyonu, Çevre ve Turizm Komisyonu, Sağlık ve Eğitim Komisyonu, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu ile Ulaşım ve Ulaştırma Komisyonu'na 5'er üye açık oylamayla seçildi.

Akdeniz Belediyeler Birliği üye seçimi için yapılan oylamada da AK Parti'li Ramazan Dolay, DSP'li Mustafa Akın ile İYİ Parti'li Okan Şahin oyçokluğuyla seçildi.

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, 30 yıla yakın mahalli idarelerde muhtarlık ve belediye başkanlığı görevlerinde bulunduğunu, 5 yıllık süreyle de Serik halkı tarafından Serik Belediye Başkanı seçildiğini söyledi.

Belediyenin tüm hizmetlerinde meclis üyelerinin yazılı ve sözlü olarak kendisi ve birim müdürlerinden her türlü bilginin öğrenilebileceğini belirten Aputkan, şeffaf anlayışla belediyeyi yöneteceklerini kaydetti.

İYİ Parti'li Mehmet Ali Karacan'ın belediyede çalışanların işlerine son verileceği yönündeki söylentileri sorması üzerine konuşan Başkan Aputkan, "Siyasi düşüncesine göre kimseyi işten çıkartmayacağız, çalışan personelimiz aynen bizimle birlikte çalışmaya devam edecek.

Çalışmayan personel için tespit çalışmalarına başladık. Çalışmayanın bizimle işi olmaz" dedi.

Bunun üzerine DSP'li Nermin Can ise "'Bankamatik memuru' olarak tabir edilen, çalışmadan maaş alan kaç personeliniz var" diye sordu.

Başkan Aputkan ise "Tespit çalışmalarımız devam ediyor. Bu şekilde tespit edilen kişilerin iş akdi sona erdirilecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu belediye hepimizin. Bu belediyeyi 5 yıl süreyle Serik halkı bize emanet etti.

Herkes bizim nasıl şeffaf belediyecilik yaptığımızı görecek. Seçimler öncesinde mal varlığımı açıkladım. 5 yıl sonra da bunda bir değişiklik olmadığını sizler göreceksiniz. Ceketimle geldim, ceketimle giderim" diye konuştu.

Belediyenin güncel borç miktarının sorulması üzerine de Başkan Aputkan, "Halen güncel 230 milyon lira belediyenin borcu var. Yıllık bütçeye göre geliri ise 89 milyon lira" dedi.

yukarı çık
0
Paylaşım