Menu
RSS

Antalya CHP İl Başkanı Kumbul: 1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlu Olsun

Antalya CHP İl Başkanı Kumbul: 1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlu Olsun

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ahmet Kumbul, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kumbul mesajında, barış mücadelesinin Atatürk’ün ortaya koyduğu ‘Yurtta Barış, Dünyada Barış’ temelinde yürüttüklerini söyledi.

Kumbul’un mesajı şöyle:

“1939 yılında Nazi Almanya’sının Polonya'yı işgal ederek 2.Dünya Savaşı’nı başlattığı gün olan 1 Eylül, yıllardır Dünya Barış Günü olarak kutlanmaktadır. Tüm dünyanın barışı selamladığı bugün, aslında dünyanın barışa en fazla ihtiyaç duyduğu gündür.

Özellikle, ateşten bir çemberin içinde yer alan Ortadoğu’da acil ve kalıcı bir barışın tesis edilmesi, çocukların, kadınların, gençlerin huzur içinde yaşadığı, mutlu yarınlara uyanabildiği günler en büyük arzumuzdur. Bütün mücadelemiz, barışın ve huzurun,

demokrasi ile çoğulculuk ilkesinin güçlendirilip geliştirilmesi ile farklılıklara saygı ile sağlanması içindir. Bu mücadelemizin aydınlama ışığı ve yol göstericisi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ortaya koyduğu “Yurtta barış, dünyada barış” ilkesidir.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Atamızdan bizlere miras, hem ulusal hem de evrensel bir temele dayanan bu ilke ışığında, bölgemizde ve dünya genelinde barışı savunmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; bölgemizde ve dünyamızda yaşanan savaşların son bulduğu, onurlu bir barışın kalıcı bir şekilde inşa edildiği bir dünya umuduyla, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutlarım”

yukarı çık
0
Paylaşım