Menu
RSS
Antalya’da Kleopatra Koyu'nun Kiralanmasına Tepki Eylemi

Antalya’da Kleopatra Koyu'nun Kiralanmasına Tepki …

Antalya’nın Kemer ilçesindeki ...

Antalya Alanya CHP İlçede Deprem

Antalya Alanya CHP İlçede Deprem

Alanya’da millet ittifakının b...

Son Dakika! CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal TBMM'de Yemin Etti

Son Dakika! CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal …

Baykal'ın yazılı metin yerine ...

Antalya’da Hava Parçalı Bulutlu, Batı Kıyısıyla Doğu İlçeleri Yerel Sağanak Yağışlı

Antalya’da Hava Parçalı Bulutlu, Batı Kıyısıyla Do…

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü...

Antalya’da Baba-Oğul Husumeti: Oğul Babanın Arabasına, Baba Oğluna Ateş Etti

Antalya’da Baba-Oğul Husumeti: Oğul Babanın Arabas…

Antalya’da iki gün önce tartış...

Antalya’da Alacabel Tünel İnşaatı Yeniden Başladı

Antalya’da Alacabel Tünel İnşaatı Yeniden Başladı

İç Anadolu Bölgesini Akdeniz B...

Prev Next

Antalya'dan İki Firma En Büyükler Listesinde

Antalya'dan İki Firma En Büyükler Listesinde

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl geleneksel olarak yayınlanan Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesine Antalya'dan 2 firma girdi. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, 2017 yılına ilişkin yapılan değerlendirmede

Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde Antalya'dan Ankutsan ve Ekiciler Süt firmalarının yer aldığını kaydetti.

İSO'nun her yıl geleneksel olarak yayınladığı 'Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2017 Yılı Raporu'nun açıklandığını kaydeden Başkan Çetin, "Antalya'dan, üyelerimiz Ankutsan ve Ekiciler Süt firmaları en büyük ikinci 500 büyük sanayi kuruluşları arasında yer alarak bizleri gururlandıran firmalarımız olmuşlardır.

Antalya, 2017 yılı rakamlarına göre ilk 500'deki 5 firmamızla birlikte, en büyük 1000 sanayi kuruluşu arasında 7 temsilcisi ile yer almıştır" dedi.

ANKUTSAN 5'İNCİ OLDU

Ankutsan Antalya Kutu Sanayi Oluklu Mukavva Kağıt Ticaret A.Ş'nin 2016 yılında listeye 220'nci sıradayken 2017 yılında 5'inci sıraya yükseldiğini kaydeden Başkan Çetin, "Ekiciler Süt Gıda Tarım Hayvancılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. ise 2016 yılında 66'ncıyken 2017 yılında 165'inci sırada yer aldı.

İkinci 500 Büyük Sanayi kuruluşu arasında yer alan iki firmalarımızın 2017 yılındaki üretimden satışlar toplamı 545,8 milyon TL olup, Ankutsan 308,1 milyon TL, Ekiciler Süt ise 237,7 milyon TL üretimden satış elde etmişlerdir.

Bu rakamlara göre Tür lirası bazında üretimden satış rakamlarında Ankutsan bir önceki yıla göre yüzde 84, Ekiciler ise yüzde 11 artış kaydetmiştir" diye konuştu.

Ankutsan ve Ekiciler'in 'İkinci 500 Sanayi Kuruluşu' sıralamasına girerek Antalya'nın güçlü yönünü ortaya koyduğunu vurgulayan Davut Çetin, "Bizleri gururlandırmışlardır. Diğer taraftan Batı Akdeniz Bölgesi'ni temsilen Isparta'dan Göltaş Çimento ve ORMA Orman Mahsulleri ile Bucak'tan As ADO Hazır Beton da en büyük ikinci 500 sanayi firması arasında yer almışlardır.

Bu gurur tablosunda yer alan firmaları tebrik ediyor, önümüzdeki yıllarda bölgemizden daha fazla firmamızın en büyükler arasında yer almasını diliyorum" dedi.

yukarı çık
0
Paylaşım