Menu
RSS
Başkan Böcek; Herkesin Başkanıyla Azimle Gururla 5 Yıl Daha

Başkan Böcek; Herkesin Başkanıyla Azimle Gururla 5…

Antalya Büyükşehir Belediye Ba...

Manavgat Belediyesi’nden Kadrolu İşçilere Dev Zam

Manavgat Belediyesi’nden Kadrolu İşçilere Dev Zam

Manavgat Belediyesi ve DİSK Ge...

Antalya CHP’de Korkutan Kaza

Antalya CHP’de Korkutan Kaza

Ankara’daki CHP aday tanıtım t...

Antalya Emek Demokrasi Platformu: İliç’in Sorumlusu Bu Toprakları Sermayenin Talanına Açan İktidardır!

Antalya Emek Demokrasi Platformu: İliç’in Sorumlus…

9 işçinin göçük altında kaldığ...

Meteoroloji'den Antalya’ya Turuncu Kodlu Uyarı

Meteoroloji'den Antalya’ya Turuncu Kodlu Uyarı

Antalya’da beklenen şiddetli y...

Prev Next

CHP Antalya İl Başkanı Kamacı: Anayasa Değişikliği Tartışmasına CHP Olarak Kapalıyız

CHP Antalya İl Başkanı Kamacı: Anayasa Değişikliği Tartışmasına CHP Olarak Kapalıyız

CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı beraberinde ilçe başkanları ile basın açıklaması yaptı. Kamacı son günlerde Ak Parti tarafından gündeme getirilmeye çalışılan

Anayasa değişikliği tartışmalarına Erdoğan'ın siyasi ikballerine dayanan her türlü Anayasa değişikliği tartışmasına CHP olarak kapalıyız!” diyerek kapıları kapattı.

Bundan böyle CHP Antalya’yı böyle, ilçe başkanları ile birlikte basın açıklaması yaparken göreceksiniz diyen Kamacı konuşmasında şunları söyledi:

“Siyaseten krize girdiği her dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan bir Anayasa tartışması açıyor.

Haberin Videosu:

Evet, memleketin yeni bir Anayasaya ihtiyacı vardır. Ancak Cumhur İttifakı'nın mutfağında hazırlanan, uzlaşma yolu aranmayan, toplumun bütününü kucaklayan bir içeriği olmayan, Erdoğan'ın siyasi ikballerine dayanan her türlü Anayasa değişikliği tartışmasına CHP olarak kapalıyız!

12 Eylül 2010'daki Referandumla birlikte Anayasa Mahkemesi’nin ve Yüksek Yargı organlarını siyasi iradenin güdümüne sokarak, yargı bağımsızlığını ortadan kaldıran AKP iktidarı, Başkanlık rejimiyle birlikte Yasamayı tamamen Yürütmenin denetimi altına sokarak hukuk devletinin altını oymuştur.

Geldiğimiz noktada yaşananlar, Anayasa Mahkemesi’nin aldığı kararların uygulanmaması, Anayasa Mahkemesi’nin üyelerine hiçbir hukuki norma uygun olmayacak şekilde dava açılması tuzun koktuğunu göstermektedir.

Hukukun üstünlüğünü hiçe sayan, yargı bağımsızlığını rafa kaldıran TEK ADAM Rejimi tıkandığı bir noktada şimdi yüzde 50+1 ve Anayasa tartışmaları üzerinden gündemi değiştirmeye çalışıyor.

Hatay Halkın seçmiş olduğu Can Atalay’ın mazbatasını vermeyen Anayasa Mahkemesi kararını uygulamayan iradenin yeni anayasa yapması ne kadar uygundur.

Genel Başkanımız Özgür Özel'in dediği gibi;

"Sivil, demokratik, kadını, engellileri, gençleri gören gerçek bir sivil anayasa için, Anayasa Mahkemesi’ni güçlendiren, eşitlik temelinde kimse dışlanmadan oturur konuşuruz. Ama AKP ve MHP mutfaklarında pişirdikleri yemeği burnumuza dayarlarsa orada yokuz."

yukarı çık
0
Paylaşım