Menu
RSS
Turizm Kenti Antalya'da 55 Noktada Karantina Uygulaması

Turizm Kenti Antalya'da 55 Noktada Karantina Uygul…

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, y...

Antalya ZMO: Narenciye Alanındaki Tüm Arazi BATEM’E Devredilmelidir

Antalya ZMO: Narenciye Alanındaki Tüm Arazi BATEM’…

Bilindiği üzere Tarım ve Orman...

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Tüm Yerel-Sen İle Toplu İş Sözleşmesi İmzaladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Tüm Yerel-Sen İle T…

Antalya Büyükşehir Belediyesi ...

Antalya'da AK Partililerden Narenciye Bahçesi’ndeki Ağaç Kesimine Tepki

Antalya'da AK Partililerden Narenciye Bahçesi’ndek…

Antalya’da Muratpaşa ilçesinin...

Antalyaspor A.Ş. Yönetiminde 7 İstifa

Antalyaspor A.Ş. Yönetiminde 7 İstifa

Antalyaspor A.Ş de yönetimden ...

Antalya’ya 5 Yıl Aradan Sonra Kent Merkezine Kar Yağdı

Antalya’ya 5 Yıl Aradan Sonra Kent Merkezine Kar Y…

Antalya’da yüksek kesimlere 5 ...

Muratpaşa iyi Parti’de Pişi Dağıtılıp Yasin-İ Şerif Okutuldu

Muratpaşa iyi Parti’de Pişi Dağıtılıp Yasin-İ Şeri…

Terör örgütü tarafından şehit ...

Antalya 3 Bin 10 Konut Satışı İle Ocak Ayında En Fazla Konut Satılan 4'üncü İl Oldu

Antalya 3 Bin 10 Konut Satışı İle Ocak Ayında En F…

Antalya konut satışlarında 202...

Prev Next

Muratpaşa iyi Parti İlçe Başkanı Semih Tayfur: Soylu, Karayılan’ı AA’ya Sorsun

Muratpaşa iyi Parti İlçe Başkanı Semih Tayfur: Soylu, Karayılan’ı AA’ya Sorsun

13 Ağustos 2015 tarihinde Diyarbakır-Bingöl kara yolunda PKK terör örgütü mensupları tarafından yol keserek esir edilmeye başlanan asker ve polislerin şehit haberinin ardından konuşan İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur,

AKP hükümetine serzenişte bulundu. Başkan Tayfur, “5 yıldır askerlerimiz esirken, siz evlerinizde nasıl uyudunuz? Yazıklar olsun” dedi.

Türkiye, Pençe Kartal-2 Harekat bölgesinde yer alan Gara'da terör örgütü PKK tarafından alıkonularak 13 kahraman asker ve polisimizin şehit haberiyle yıkıldı.

Yetkili makamların ‘esir edilen 13 Türk vatandaşı’ olarak aktardığı bilgilerin doğru olmadığı, şehit edilenlerin polis ve askerler olduğu ortaya çıktı. Konu ile ilgili açıklama yapan İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur,

“Asker ve polislerimizin esir olduğunu 5 yıl sonrasında öğreniyoruz. Onu da önce ’13 sivil vatandaşımız öldürüldü’ diye açıklama yapıyorlar. Sonrasında gerçek ortaya çıkıyor.

Benim askerim, polisim PKK terör örgütünün eline geçmiş ve 5 yıldır bu durum Türk Milleti’nden saklanıyor” diye konuştu.

Öcalan TRT’de, Kahramanlar Esir

2015 yılından bu yana asker ve polislerimizin PKK’nın elinde olmasına rağmen hiçbir kurtarma çalışması yapılmamasının acizlik olduğuna dikkat çeken Başkan Tayfur, “Türkiye Cumhuriyeti,

2002 yılına kadar böyle bir çaresizlik içerisine bırakılmamıştır. Yerel seçimlerde İmralı’nın mektubundan medet umanlar, asker ve polislerimiz teröristlerin elindeyken utanmadan Osman Öcalan’ı da devletin televizyonu TRT’ye çıkardılar.

Bütün bunlar yaşanırken evlerinizde nasıl rahat rahat uyuyabildiniz? Mağarada bulduğunuz asker ve memur şehitlerimiz için neden 'Sivil Vatandaşlar' ifadesini kullandınız?

Şu an PKK'nın elinde 'zorla alıkonan' vatandaşlarımız var mı? Varsa ne zaman kaçırıldılar ve kaç kişiler? Aralarında askerlerimiz, polislerimiz var mı?” dedi.

Herkes Haddini Bilecek!

AKP hükümetinin düne kadar teröristlerle ‘halay çekip, megri megri’ söylediklerini hatırlatan Başkan Tayfur, “Devletin itibarını iki paralık edip, Habur'da Devleti rezil ettikleri için Türk Milleti onları asla affetmeyecek.

Çadır mahkemeleri kurup, devletin en üst düzey makamlarında askerlerimizin katillerinin mektuplarını okudukları için, onların kanaatlerini seçim meydanlarında paylaştıkları için,

Mehmetçiklerimizin katillerinin methüsena edenlerin ellerini muhabbetle sıkıp, Öcalan’ı TRT’ye çıkarttıkları için Türk Milleti bunlardan hesap soracak. Bütün bunları yapacaksın, sonra da kırmızı çizgileri net olan İyi Parti’ye iftira atacaksın.

Vatan millet düşmanlarına tebessüm ettiğimiz, onlarla el sıkıştığımız, onlarla bir masa etrafında oturduğumuz bir tane fotoğrafımız yoktur. Herkes haddini bilecek” dedi.

Soylu, Karayılan’ı AA’ya Sorsun

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘Karayılan'ı yakalayıp bin parçaya bölmezsek şehitlerimiz yüzümüze tükürsün’ sözünün samimi olmadığına vurgu yapan Başkan Tayfur, “Karayılan’ı gerçekten bulup

bin parçaya bölmek istiyorlarsa devletin haber ajansı olan Anadolu Ajansı’na sorsunlar. Nasıl olsa Karayılan’ın her basın toplantısına katılıyorlar. En azından Türk Milleti’nin aklıyla alay etmekten bir an önce vazgeçip,

devlet olarak gerekeni yapsınlar.” şeklinde konuştu. Başkan Tayfur, “Ne Mutlu Türküm Diyene’ diyemeyenlerle, ‘Kahrolsun PKK’ diyemeyenler bizim için aynı kefededir.

İyi Parti olarak, dün olduğu gibi bugün de korkmadan söylemeye devam edeceğiz. Ne Mutlu Türküm Diyene, Kahrolsun PKK” diyerek sözlerine son verdi.

yukarı çık
0
Paylaşım