Menu
RSS
Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen: Yeniden Başlıyoruz

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen: Yeniden Baş…

Konyaaltı Belediye Başkanı Sem...

Antalya’nın Milli Eğitimde Yetkili Sendikası Eğitim-İş’tir

Antalya’nın Milli Eğitimde Yetkili Sendikası Eğiti…

Eğitim-İş’in, Antalya’daki tek...

Kaş Kınık Hali’nde Siyasi Gerginlik

Kaş Kınık Hali’nde Siyasi Gerginlik

Antalya Büyükşehir Belediyesi ...

Antalya TİP: Bu Seçimde Emekçilerin, Yoksulların Adayı Kılıçdaroğlu'dur

Antalya TİP: Bu Seçimde Emekçilerin, Yoksulların A…

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Ant...

Özgür Özel Kumluca’da Konuştu: Sinan Oğan'a Oy Vermiş Herkesi Sandığa Götürmeliyiz

Özgür Özel Kumluca’da Konuştu: Sinan Oğan'a Oy Ver…

CHP Grup Başkanvekili Özgür Öz...

Prev Next

Demre Belediye Başkanı Gülsüm Cengiz Oldu

Demre Belediye Başkanı Gülsüm Cengiz Oldu

Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya’nın İYİ Parti Antalya Milletvekili Adaylığı için belediye başkanlığından istifa etmesinden sonra gözler kimin Demre Belediye Başkanı olacağına çevrilmişti.

15 Belediye Meclis üyesi arasından yapılacak olan seçim sonucu İyi Parti Demre Belediye Meclis Üyesi Gülsüm Kocakaya Belediye Başkanı seçildi.

Okan Kocakaya'nın geçen hafta İYİ Parti'den milletvekili aday adayı olmak amacıyla istifasının ardından boşalan Demre Belediye Başkanlığı görevi için mecliste seçim yapıldı. Seçime Demre Belediye Meclisi'nin 15 üyesinin tamamı katıldı. 'Millet İttifakı'nın adayı olarak etik gereği

CHP'den İYİ Parti grubuna katılan meclis üyesi Gülsüm Cengiz ile 'Cumhur İttifakı'nın adayı olarak AK Parti'li meclis üyesi Gülsüm Cengiz (41) seçime katıldı.

Haberin Videosu:

Demre'nin de İlk Kadın Belediye Başkanı

İki kuzenin eşleri olan Gülsüm Cengiz'lerin yarışında ipi göğüsleyen, İYİ Partili Gülsüm Cengiz oldu. Gülsüm Cengiz üçüncü turda 8 oy alarak Demre'nin yeni belediye başkanı seçildi. AK Parti'li Gülsüm Cengiz ise 7 oyda kaldı. Yeni belediye başkanı Gülsüm Cengiz, Demre'nin de ilk kadın belediye başkanı oldu.

Başkan Gülsüm Cengiz, ayrıca Antalya'nın 19 ilçesinde de tek kadın belediye başkanı. Seçimi eski Başkan Okan Kocakaya ve siyasi parti başkanları da izledi. Seçimin ardından Okan Kocakaya, CHP ve İYİ Parti il başkanlarıyla yöneticiler, makamında ziyaret ettikleri Demre Belediye Başkanı Gülsüm Cengiz'i tebrik etti.

Başkan Gülsüm Cengiz, "Demre'nin ilk kadın belediye başkanı olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Atatürk'ün Türk kadınlarına verdiği haklar sayesinde bir cumhuriyet kadını olarak buradayım. Beni göreve layık gören başta CHP, İYİ Parti il ve ilçe başkanlarıma,

Demre Belediye Meclisi üyelerine, destek veren Demrelilere teşekkür ediyorum. En önemlisi görev yaptığı 4 yılda Demre'nin çehresini değiştiren Belediye Başkanımız Okan Kocakaya'ya teşekkür ediyorum. Bana güven duyarak vekaleti bıraktı. Onun başlattığı projelere aynen devam edeceğiz. Arkadaşlarımla birlikte Demre için çalışmaya devam edeceğiz. Tüm Demrelilerin belediye başkanı olacağım" dedi.

Demre'nin Büyükkum Mahallesi'nde oturan, Hasan Cengiz ile evli olan 2 çocuk annesi Gülsüm Cengiz CHP'nin 5'inci sıra meclis üyesi adayı; Osman Cengiz ile evli olan 3 çocuk annesi Gülsüm Cengiz ise AK Parti'nin 5'inci sıra meclis üyesi adayı olarak 31 Mart 2019'da yapılan 'Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne katıldı.

CHP'li Gülsüm Cengiz, seçim öncesi ilçe yönetiminden istifa edip aday olurken, AK Parti'li Gülsüm Cengiz de Kadın Kolları Başkanlığı'ndan istifa edip, aday oldu. Yerel seçimde 2 Gülsüm Cengiz de Demre Belediyesi meclis üyeliğine seçildi.

Demre Belediyesi, yeni Belediye Başkanını seçmek için bugün saat 11.00'da Belediye Meclis Toplantı salonunda olağanüstü toplandı. Demre Belediye Meclisi'nde, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) grubundan Ak Parti Meclis Üyesi Gülsüm Cengiz (Ahmet Kızı),

Millet İttifakı grubundan İy Parti Meclis Üyesi Gülsüm Cengiz (Musa Kızı) başkanlığa aday gösterildi. Yasa gereği kapalı zarf usulüyle yapılan 4 tur oylamanın ardından toplantıya katılan 15 meclis üyesinin 8'inin oyunu alan İyi Parti Meclis Üyesi Gülsüm Cengiz başkan seçildi. Ak Parti Meclis Üyesi Gülsüm Cengiz ise 7 oy aldı.

Ayrıca Antalya İyi Parti Milletvekili Aday Adayı olan ve Belediye Başkanlığından istifa eden Okan Kocakaya'nın yerine İsmet Şahin meclis üyesi oldu.

yukarı çık
0
Paylaşım