Menu
RSS
DİSK Akdeniz Bölge Temsilciler Kurulu Antalya’da Toplandı

DİSK Akdeniz Bölge Temsilciler Kurulu Antalya’da T…

Devrimci İşçi Sendikaları Konf...

CHP Kepez Hedefe Kenetlendi: Kepez Belediyesini Alacağız

CHP Kepez Hedefe Kenetlendi: Kepez Belediyesini Al…

CHP Kepez ilçe seçimleri sonuc...

ÇEDES'e Karşı Miting: Laik Eğitim, Laik Yaşam, Eşit Yurttaşlık

ÇEDES'e Karşı Miting: Laik Eğitim, Laik Yaşam, Eşi…

İzmir'de ÇEDES projesine karşı...

Antalya Eğitim İş: 12 Eylül Faşizmi Devam Ediyor

Antalya Eğitim İş: 12 Eylül Faşizmi Devam Ediyor

Eğitim İş Sendikası Antalya Şu...

Antalya EMEP: 12 Eylül Darbesi "Tek Adam Yönetimi" İle Devam Ediyor

Antalya EMEP: 12 Eylül Darbesi "Tek Adam Yöne…

Emek Partisi Antalya İl Örgütü...

Antalya Mimarlar Odası: Topum Hizmetinde Kentimize Sahip Çıkmaya Devam Ediyoruz

Antalya Mimarlar Odası: Topum Hizmetinde Kentimize…

TMMOB Mimarlar Odası Antalya Ş...

Antalya CHP 100. Kuruluş Yılını Kutluyor

Antalya CHP 100. Kuruluş Yılını Kutluyor

Cumhuriyet Halk Partisi kurulu...

CHP Serik İlçe Seçimini Şeref Çimen Kazandı

CHP Serik İlçe Seçimini Şeref Çimen Kazandı

335 delegeye sahip CHP Serik İ...

Prev Next

CHP Muratpaşa İlçe Kongresinde Başkanlığına Hasan Şahin’le Devam Kararı Çıktı

CHP Muratpaşa İlçe Kongresinde Başkanlığına Hasan Şahin’le Devam Kararı Çıktı

CHP Muratpaşa İlçe Kongresi Mustafa Kemal Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. İki adaylı seçim nedeniyle kongreye ilgi büyük oldu.

Divan Başkanlığına CHP Antalya Milletvekili Mustafa Erdem getirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrası gündem gereği CHP Milletvekilleri Aliye Coşar, Sururi Çorabatır konuşma yaptılar. Partililerin ve delegelerin konuşması sonrası adayların konuşmasına geçildi.

Haberin Videosu:

Daha önce Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi iken ilçe başkanlığına aday olmak için görevinden istifa eden Özgür Güngör aday olarak ilk konuşmayı yaptı. Güngör yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Sayın divan, kıymetli protokol, basın emekçileri ve yıllarını Cumhuriyete ve Cumhuriyet Halk partisine adamış, demokrasi için, hak, hukuk, adalet için cumhuriyetin ilelebet payidar kalması için, Cumhuriyet Halk Partisinin yerelde ve genelde iktidarı için yeri gelip işsiz kalan, sürgünler yiyen, işten atılan,

verdiği mücadelede cezaevlerine giren, sağ iktidar döneminde sürekli ötekileştirilen, itilen, kakılan fakat mücadelesinden asla vazgeçmeyen, partimizin iktidarı için yağmurda, çamurda, sıcakta sahada olan, stant bekleyen, dağ, bayır, köy, kent kapı çalan, bröşür dağıtan, propaganda yapan,

okulunda, sandığında, seçim kurulunda görev yapan, her dönem seçim çalışmalarının içinde olan Cumhuriyet halk partisinin değerli üyeleri, cumhuriyetin yılmaz savunucuları 6.Olağan ilçe kongremize hoş geldiniz.

Yerelden genele yıllardır oluşturmaya çalıştığımız demokratik yönetim biçimi, kendi içimizde şahsi güç devşirmeye çalışanlar tarafından yok ediliyor.

Sevgili yoldaşlar; bizler yönümüzü ALTI OK yolumuzu ATATÜRK ten almış bir örgütüz.

Bu şanlı geçmişin neresinde kişilere, kurumlara biat vardır? Biz kulluğu yok etmek için yapılmış devrimleri savunurken, bugün geldiğimiz bu durumu hanginiz içine sindiriyor?

Gelin şimdi hep birlikte bir hesap yapalım. Elbette hesabımız Muratpaşa ilçesi için olacak.

Yerel seçimde %55-%60 arasında aldığımız oy oranı genel seçimde nasıl %40 a düşer? Bunun hesabını kim verecek?

Buradan bir: sonuç çıkıyor Muratpaşa’yı alalım ama ülke ne olursa olsun. Yapmayın arkadaşlar, etmeyin gözünüzü seveyim. Bu işi kişisel çıkarlarımıza alet etmeyelim.

 Yahu görmüyor musunuz ülke elden gidiyor sizse burada elin alevisine oy mu vereceksiniz gibi son derece ötekileştirici, ayrıştırıcı bir propaganda yapıyorsunuz.

Sevgili dostlar! Eğer yerli-yabancı, alevi-sünni, yörük ya da göçmen gibi diller oluşturacaksak bizler kardeşlikten nasıl bahsedeceğiz? Dostluktan, haktan, hukuktan nasıl dem vuracağız?

CHP ye gönül vermiş sevgili dostlar! Hepimiz konuşmaya başladık mı ‘parti içi demokrasiden bahsederiz. Önce kendi demokratlığımızı sorguladıktan sonra kurumsal demokrasiyi tartışalım.

Her zaman demokrasiden yana oldum. Sizlere karşı anti demokratik bir tavrım oldu ise özür dilerim.

Ben delege seçimlerinde yapılan tüm baskıları geçtim aday olmamam için gerekli imza toplanmasın diye pres yapan bir zihniyete karşı adayım.   Eğer bu baskılara rağmen sizlerin özgür iradeniz ile ilçe başkanı olursam, söz veriyorum hiçbir baskı görmeden özgürce hareket edeceksiniz.

Buradan, bu kürsüden size söz veriyorum; dileyen dilediği cümleyi kurabilecek, isteyen istediği yere hiçbir baskı görmeden aday olabilecek.

Sevgili dostlar! Son günlerde duyduğum çok çirkin şeyler var. Örneğin Kepez kongresi sürecinde onlarca insanı işe alıp aralarından bir kişinin hür iradesi ile oy kullandığını öğrendiğiniz anda iş akdini fesh ettiğiniz gibi.

Ya biz bu ülkede özgürlüğün demokrasinin savunucusu değil miydik? Bu bedelleri siz güç sahipleri koltuklarınızı kabartın diye mi ödedik? Olmadı sayın başkan size hiç yakışmadı.

Seçimi kazanabilirsiniz ama incittiğiniz kırdığınız bozuk para gibi harcadığınız bu örgütün evlatlarını kaybettiniz.

Güvenilirliğinizi tartışmaya kendi ellerinizle açtınız. Bu hırs, bu gözü kararmışlık örgütümüz adına çok yıkıcı.

Zafere giden her yol mubahtır anlayışını hakim kıldığınız bu kongre süreci Cumhuriyet Halk Parti örgütüne de ideolojisine de savunduğumuz insanlık onuruna da aykırı çok şeye imza attı.

Ve herkes yarın bugünü nefretle anacak.

Ben, Hasan Şahin ile değil, altı yıldır aynı koltukta oturan devasa belediye gücünü sınırsız bir şekilde kullanan, bir kısım il yöneticilerimiz ve ilçede hiç görmediğimiz geniş kadrolarla ve sınırsız bir güçle yarıştım ve yarışmaya devam ediyorum.

Bu kongrenin bir kazanını ve bir kaybedeni olacak bunu biliyorum. Ama umuyorum ki az önce saydığım sınırsız güç ve insan kalabalığı bundan sonrası için de örgütümüzün her organizasyonunda, her türlü seçiminde ellerini en az bu günkü kadar taşın altına koyarlar.

İşte ben bugünden sonra bu kişilerin takipçisi olacağım ve her yerde ifşa edeceğim. Size söz veriyorum.

Sevgili dostlar, yoldaşlarım şuana kadar Muratpaşa ilçede nelerin yanlış olduğunu dilim döndüğünce ve yüreğim elverdiğince anlatmaya çalıştım. Sizlere şimdi eğer teveccüh gösterirde, beni ilçe başkanı olarak seçersiniz nasıl bir yönetim anlayaşımız olduğunu paylaşmak istiyorum.

İlk başta her yerde, meclis üyelikleri, mahalle temsilcileri ve delegelerini belirlerken ön seçim talebimizi il örgütüme ve genel merkeze aktarmakla işe başlayacağım.

Belediye meclis üyeleri ve belediye başkanlarımızdan aldığımız aidatları mahalle temsilciliklerine dağıtacağız.

Meclis grup toplantılarını bundan sonra ilçe binamızda yapacağız. Grup dosyalarımızı ilgili oda yöneticilerimiz ve bağımsız, tarafsız meslek erbapları ile değerlendirerek Muratpaşada ranta izin vermeyeceğiz.

Örneğin düden parkta ki tamince alanı ve eski real avm nin olduğu alan gibi.

Belediyemizin yaptığı hizmetleri sokakta hep beraber anlatacağız. Sizlere söz veriyorum ki belediyede oturmayacağım.

Kadın kollarımız ve gençlik kollarımız ile sürekli sahada kol kola beraber olacağız.

Belediye başkanlarının adamı değil sahada birlikte üreten ilçe yönetimi olacağız.

Tüm üyelerimizin taleplerini dikkate alıp, yerine getirmek için elimizden geleni yapacağız.

Düzenli olarak yapacağımız mahalle temsilcileri toplantılarına belediye başkanımız, o an ilde olan milletvekillerimiz ve meclis üyelerini davet edeceğiz.

Mahalle temsilciliklerini arttıracağız ve daha işler hale getireceğiz.

Düzenli olarak danışma kurulları yapacağız, partimize küsmüş üyelerimizin geri dönmesini sağlayacağız, üye sayımızı arttıracağız ve aktif üye olması için çaba sarf edeceğiz.

İlçe komisyonlarımızı aktif hale getirip STK larla ilişkilerimizi geliştireceğiz.

Çok sevgili partililerim! Keşke şu son yıllar temiz, saygın, adil ve şeffaf bir yönetim olsaydı ve ben bu kürsüden geçmiş yönetime teşekkür konuşması yapsaydım.

 Dostlar tüm çabam konuşmamın başında söylediğim gibi sadece yerel için değil genel için siyaset üretebilmek. Dağılmış Muratpaşa örgütünü geçmişte olduğu gibi kol kola emin adımlarla iktidara yürüyebilen bir ekip yapabilmek.

Seni düşünmek güzel şey

Seni düşünmek ümitli şey

Dünyanın en güzel sesinden

En güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey

Fakat artık ümit yetmiyor bana

Ben artık şarkı dinlemek değil

Şarkı söylemek istiyorum

Korkmayacağız, yılmayacağız, çok çalışacağız ve biz kazanacağız. Türkümüzü hep birlikte söyleyeceğiz. Cumhuriyet halk partisini iktidar yapacağız.

Yaşasın sol, yaşasın soysal demokrasi, yaşasın cumhuriyet halk partisi.

 Yolunuz yolumuz açık olsun”

Güngör’den sonra söz alan İlçe Başkanı ve adayı Hasan Şahın ise konuşmasında il başkanı Nuri Cengiz’i, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’i eleştirerek Muratpaşa Belediye Başkanı hakkında ise yapılan söylemleri reddederek “Haddinizi bilin” dedi.

Şahin konuşmasında şunları söyledi: “6 yıldır onur ve gururla yönettiğim ilçe başkanlığında Özgür kardeşimin ifadesiyle dağılmış bir ilçe başkanı ve dağılmış bir ilçe örgütü olarak karşınızdayım. Bu beğenmediğiniz örgüt, hiç ortada seçim yokken 4 sene önce bültenler çıkardı, sokak sokak, kapı kapı gezdi. Kapalı Yol esnafıyla kardeş gibi oldu. Her gün orada oldukları için… Emeklerinize sağlık arkadaşlar, şimdi kalkmışsınız Muratpaşa Örgütü dağılmış! Ayıptır! Ayıp! Emeğe saygı olsun. Lütfen rica ediyorum. Bırakın bu işleri! Öyle Konyaaltı’nın deniz manzaralı odalarından burada siyaset yapamazsınız, yaptırmam. Arkadaşlar, kürsüye çıkıp eleştirdiğiniz belediye başkanı Kepez seçimlerine karışmış değil mi? Teşekkür ederim. Benim gençlik kolları başkanım, il başkanım, Antalya’ya 8 milletvekili kazandıran belediye başkanım, partili belediye başkanım, partili! Haddinizi bilin! Şimdi bir şey söyleyeceğim. Seçimlere karışmayan belediye başkanım yok. Turgay başkanım, Ümit Başkanım, Büyükşehir Belediye Başkanım, Semih Başkanım, Kumluca, Gazipaşa başkanlarım. Belediye başkanları seçimlere karımış. Bundan doğal bir şey yok. Peki Konyaaltı Belediye Başkanı seçimlerle ilgili belediyeye 180 işçi alırken neredeydiniz arkadaşlar? Şimdi içişleri boş verin. Aslında çok yumuşak bir konuşma yapmayı, örgütü toparlayıcı bir konuşma yapmayı istedim. Ancak çıkıp ta dağılmış Muratpaşa Örgütü denilince, kendimi tutamadım o yüzden sizden özür dilerim.”

Başkan adaylarının konuşmasının ardından seçimlere geçildi. Yapılan oy sayımı sonunda seçimin kazananı 337 oy alan mevcut Başkan Hasan Şahin oldu. Diğer aday Özgür Güngör ise 61 oyda kaldı.

Semih Esen Sosyal Medyadan Cevap Verdi

Kongrede Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin’in belediye başkanlarının seçimlere karıştığına dair eleştirilere cevap verirken, “Konyaaltı Belediye Başkanı seçimlerle ilgili belediyeye 180 işçi alırken neredeydiniz arkadaşlar? Konyaaltı Belediyesi’nin deniz manzaralı odalarından burada siyaset yapamazsınız “sözlerinin hedefindeki Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, sosyal medyadan cevap verdi. Başkan Esen, “Bugün gerçekleştirilen bir ilçe kongresinde ilçe başkanı tarafından, şahsım ve belediyemiz hakkında gerçekle bağdaşmayan iddialar dile getirildiğini üzüntüyle öğrendim. Asli ve öncelikli sorumluluğumuz; partimizi temsilen hizmet etmekle yükümlü olduğumuz şehirler ve halk için çalışmaktır. Bunun yerine, her türlü ahlaki değeri bir yana bırakarak sırf siyasi rant devşirmek için asılsız iftiralar üretmeyi mubah gören zihniyeti reddediyorum. Her türlü hukuki yollara başvurma hakkım saklı kalmak kaydıyla, bu asılsız ve amacı malum sözleri halkımızın vicdanına havale ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Yönetim Kurulu Asil

1-Adnan Acar                   13-Aydan Eliz Kızılkaya

2-Mustafa Anıl                  14-Erdal Koca

3-Yadikararat                     15-Ahmet Korkutelmalıoğlu

4-Osman Çıngı                   16-Özge Kovacıoğlu

5-Umut Sırdaş Demirel  17-Yusuf Meşe-

6-Sarye Dirimler               18-İrem Önsay

7-Batuhan Erdoğan         19-Kıymet Özkan

8-Canan Gokalp                 20-Aydın Senekcj

9-Ahmet Hamuryudan  21-Zeki Tıraş

10-Ahmet İlişik                  22-Bilgen Yavuz

11-Orhan Karaçanak       23-Eser Yıldırım

12-Can Okan Kıran          24-Hüseyin Yıldız

Yönetim Kurulu Yedek Üye

1-Gülsüm Karakuş           13-Hicran Çelebi

2-Erhan Üstündağ           14-Fisun Ünver

3-Yıldız Sözen                    15-Engin Yaygın

4-Onur Erşin                      16-Ziya Berkhan Yaman

5-Özkan Karal                    17-Ali Balıkyemez

6-Deniz Düğme                 18-Erkan Çoban

7-Ahmet Demir                 19-Barış Fırat

8-Lütfiye Örde                  20-Haşan Uyuk

9-Ahmet Karayel              21-Ayşe Sibel Gedikoğlu

10-Elif Hacer Bezmez     22-Zorbey Sarkun

11-Nursel Erdem             23-Murat Koca

12-Alî Kemal Aran            24-Murat Akın

İl Delegeleri Listesi

1 Gülsen Akbaba

2 Coşkun Akbaba

3 Kemal Akbay

4 Ahmet Akcan

5 Turgut Akın

6 Ahmet Akkanat

7 Mustafa Akmanoğlu

8 Hüsnü Evrim Alkan

9 Haşan Altıner

10 Selen Altıntaş İlya

11 Sibel Altun

12 Habibe Altunboğa

13 Haşan Alver

14 Buse Anıl

15 Berk Ar

16 Abdülhalim Aras

17 Levent Ataş 

18 Şükran Ayan

19 Altan Ayaz

20 Ezgi Bağırıcıoğlu

21 Ali Balıkçı (1984)

22 Polat Balkan

23 Mehmet Bay Kara

24 Necla İnci Bayrak

25 Esin Bayri

26 Nurşen Bildirici

27 Gülsüm Billa

28 Muhammed Bozlar

29 Deniz Fırat Budak

30 Selahaddin Burcu

31 İsmail Caka

32 Canip Can

33 Mine Algan Ceylani

34 Eren Çakar

35 İlkay Çalışkan

36 Fatma Çandır

37 Haşan Çelik (1987)

38 Serpil Çolakoğlu

39 Arzu Çomak

40 Derya Çot

41 Havva Çiğdem Çöpelci

42 Pamuk Değirmenci

43 Bekir Demir

44 Kazım Demir

45 Tolgahan Demir

46 Hatice Demiröz

47 Seval Demirtaş

48 Nilüfer Deveci

49 Uğur Dikici

50 Gizem Doğan

51 Nesimi Doğan

52 Ayşe Gül Duran

53 Muhterem Hande Dündar

54 Tuba Düzenli

55 Deniz Efe

56 Ragıp Efe

57 Gülen Ercan

58 Battal Erdoğan

59 Kamil Erdoğan

60 Yasemin Erdoğan

61 Zeliha Erdoğdu

62 Mustafa Ergin

63 Hüseyin Eroğlu (1969)

64 Hüseyin Erşin

65 Gülay Eser

66 Türkan Gargun

67 Mevlüt Gedikoğlu

68 Abdullah Gencer

69 Mustafa Göncü

70 Emre Gözekci

71 Esra Gözübüyük Türkkan

72 Duygu Can Güler

73 Kadir Hakikat

74 Kıvanç Işık

75 Sevgi Tuğçe İlbaşı

76 Mustafa İssi

77 Yunus Kahraman (1995)

78 Şehmus Kanat

79 Tuncay Kara

80 Ali Karadede

81 Mustafa Karadede

82 Abdi Karamık

83 Ebru Karaörs

84 Galip Karasoy

85 Salman Karayapı

86 Cenk Demirhan Karslıoğlu

87 Özlem Kavakderelioğlu

88 Asude Kaya

89 Murat Kaya (1977)

90 Canan Keleş

91 Gülsüm Kılınç (1988)

92 Hıdır Kıran

93 Emel Kırkpınar

94 Efe Baran Koçak

95 İsmail Korkmaz

96 Nermin Korkut

97 Mehmet Koru

98 Şeyhmus Kökerer

99 Fatma Serap Kurtuluş

100 İbrahim Küçükkuru

101 Veli Mecek

102 Nazlıcan Menekşe

103 Recep Mutaf

104 Mehmet Oktay

105 Ezgi Öner

106 Mustafa Önsay

107 İbrahim Özcan

108 Mustafa Fatih Özcan

109 Necati Özkan

110 Rasim Erol Özdemir

111 Şerafettin Özdemir

112 Nuran Öztinar

113 Bülent Pehlivan

115 Hüseyin Sarı

116 Doğa Selçuk

117 Zeynep Senekci

118 Ahmet Serteser

119 Selahattin Sertkaya

120 Erdal Solmaz

121 Eylem Sönmez

122 Ahmet Şahin (1979)

123 Taylan Şahin

124 Bilal Şevik

125 Ayşe Şimşek (1976)

126 Murat Şimşek (1982)

127 Mehmet Salih Taşçıoğlu

128 Mehmet Taşkın

129 Hasan Tat

130 Sevgi Tokmak

131 Gencay Topluoğlu

132 Mehmet Tosun (1962)

133 Vahap Tuncer

134 Müslüm Turgut

135 Satılmış Türken

136 Erdem Uğur

137 Mesut Uğur

138 Hafise Uyanıker

139 Ümit Uysal

140 Mehmet Necip Ünver

141 Naz Wiessner

142 Süleyman Yamurça

143 Sinan Yanık

144 Haluk Yedidağçiçeği

145 Selvet Yeke

146 Ayşe Yıldırım (1998)

147 İsmail Yılmaz (1981)

148 Serap Yılmaz

149 Mehmet Elmas Ömür Yiğit

150 Mustafa Kemal Yüksel

151 İzzet Zeybek

114 Haşan Ali Püskürt   

yukarı çık
0
Paylaşım