Menu
RSS
Antalya'da 4.1 Büyüklüğünde Deprem

Antalya'da 4.1 Büyüklüğünde Deprem

Antalya'nın Kaş ilçesi açıklar...

Antalya İYİ Parti’den Seçim Güvenliği Toplantısı: Sandığa Atılacak Her Oy, İYİ Partinin Güvencesi Altındadır

Antalya İYİ Parti’den Seçim Güvenliği Toplantısı: …

İYİ Parti Seçim İşleri Başkanl...

Muratpaşa Belediyesi’nde 2 Bin 200 Çalışanı Sevindiren Sözleşme

Muratpaşa Belediyesi’nde 2 Bin 200 Çalışanı Sevind…

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümi...

Antalya Tabip Odasından TBMM’ndeki Oturuma Katılmayan Milletvekillerine Kınama

Antalya Tabip Odasından TBMM’ndeki Oturuma Katılma…

Antalya Tabip Odası Yönetim Ku...

Kumluca Açıklarında 4.2 Şiddetinde Deprem

Kumluca Açıklarında 4.2 Şiddetinde Deprem

Antalya’nın Kumluca ilçesi açı...

Antalya SES, Şanlı Mücadelelerin Verildiği 26. Yılı Kutluyor

Antalya SES, Şanlı Mücadelelerin Verildiği 26. Yıl…

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçi...

Antalya Alevi Bileşenleri: Bu Saldırıların Arka Planını Örgütleyicisini Ve Azmettiricisini Derhal Açığa Çıkarın!

Antalya Alevi Bileşenleri: Bu Saldırıların Arka Pl…

Ankara’da dün gerçekleştirilen...

Prev Next

Antalya Türk İş Temsilcisi Ünal: TÜRK-İŞ Emekçilere Umut, Kara Deryalarda Yol Gösteren Bir Fenerdir

Antalya Türk İş Temsilcisi Ünal: TÜRK-İŞ Emekçilere Umut, Kara Deryalarda Yol Gösteren Bir Fenerdir

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), kuruluşunun 70’nci yılını kutluyor. Kutlamalar çerçevesinde açıklama yapan Antalya İl Temsilcisi ve Yol-İş Sendikası Antalya 1 Nolu Şube Başkanı Cemil Ünal,

TÜRK-İŞ’in emekçilere umut, kara deryalarda yol gösteren bir fener olduğunu söyledi.

31 Temmuz 1952 tarihinde kurulan Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), kuruluşunun 70’nci yılını kutluyor. Pazar günü Ankara’da gerçekleştirilecek olan kutlama törenleri öncesinde bütün il teşkilatlarında ve ilçe temsilciliklerinde ortak basın açıklaması yapıldı.

Antalya’daki açıklama TÜRK-İŞ Antalya İl Temsilcisi ve Yol-İş Sendikası Antalya 1 Nolu Şube Başkanı Cemil Ünal tarafından, Konfederasyona bağlı sendika temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. TÜRK-İŞ’in önemine dikkat çeken Başkan Ünal, emek mücadelesine öncülük ederek yol gösterici olduklarının altını çizdi.

Haberin Videosu:

“Emekçilerin Umuduyuz”

TÜRK-İŞ’in Türkiye’nin en eski ve en büyük emek örgütü olduğunu belirten Ünal, “TÜRK-İŞ, 31 Temmuz 1952'de kurulduğu günden bugüne ülkemiz emekçilerine umut; adeta onlara kara deryalarda yol gösteren bir fener oldu. Olmaya da devam ediyor.

TÜRK-İŞ'in tarihi, Türkiye emek ve işçi sınıfı mücadelesinin tarihi haline geldi. Yurdumuzun tüm çalışanları, emeklileri, yaşamını alın teri dökerek kazananları, hakları söz konusu olunca yüzünü TÜRK-İŞ'e döner” dedi.

“Emek Mücadelesine Öncülük Ederek Yol Gösteriyoruz”

TÜRK-İŞ’in köklü tarihi boyunca emek mücadelesine öncülük ederek, yol gösterdiğinin altını çizen Ünal, “TÜRK-İŞ, bir nevi kar küreyicidir. Ülkemizde, işçi hak ve özgürlükleri adına elde edilen her kazanımında başrolü oynar. Yeri gelir masada, yeri gelir alanlarda mücadele verir.

Ülkemizde, işçi hak ve özgürlükleri adına elde edilen her kazanımında TÜRK-İŞ’in imzası vardır. Verdiği mücadele, kimse geçim sıkıntısı çekmesin, kimse çocuğunun önünde mahcup olmasın diyedir. TÜRK-İŞ'in mücadelesi, herkesin insan onuruna yakışır bir yaşam sürmesi için verilen mücadeledir” diye konuştu.

“Emekçinin Evindeki Huzur, Toplumun Huzurudur”

Toplumsal huzurun, üretilen refahtan emekçilerin hakça pay almalarıyla mümkün olacağına inandıklarını vurgulayan Ünal, “TÜRK-İŞ, ‘işçinin, emekçinin evinde huzur olsun ki toplumun da huzuru olsun’ der. Sosyal adaleti savunur; birinin yiyip diğerinin bakmadığı,

kıyametin kopmadığı yaşanır bir dünya için mücadele verir. Gerçek anlamda demokrasinin, işçilerin toplu sözleşmeli sendikal örgütlenmesiyle kurulacağını söyler” açıklamasında bulundu.

“Emekçilerin Güveni Sayesinde Bugüne Geldik”

Onlarca yıla dayanan mücadele birikimiyle 70 yılı geride bıraktıklarını söyleyen Ünal, “Onlarca yıl içinde buhranlı birçok dönemden geçen TÜRK-İŞ, örgütlü yüz binlerce üyesi ve yurdumuz emekçilerinin güveni sayesinde bugüne kadar geldi. TÜRK-İŞ, yaşamını emeğiyle sürdüren hiç kimsenin başını öne düşürmedi,

yüzünü kara çıkarmadı. Bundan sonra da çıkarmayacak” dedi.

Anıtkabir Ziyaret Edilecek

Kutlama programı için Ankara’ya gideceğini bildiren Ünal, program kapsamında Anıtkabir’in ziyaret edilerek ağaç dikileceğini kaydetti.

yukarı çık
0
Paylaşım