Menu
RSS

Antalya Özel Çallı Uğur Okulları Mezuniyet Töreninde Andımız ve Atatürk’e Bağlılık Öndeydi

Antalya Özel Çallı Uğur Okulları Mezuniyet Töreninde Andımız ve Atatürk’e Bağlılık Öndeydi

Özel Çallı Uğur Okullarının, 8.sınıf öğrencilerine “Liseye Geçiş”, 12.sınıf öğrencilerine “Mezuniyet” Programı yoğun veli katılımı ile okul bahçesinde yapıldı.

Gerek Mustafa Kemal Atatürk’ün “Gençliğe Hitabesi”nden yapılan alıntılar, gerek “Andımız”ı tüm öğrenci ve veliler tarafından ayakta ve hep birlikte söylenerek okunması, gerekse de finalde 10. Yıl Marşı törene damgasını vurdu. Öğrencilerin muhteşem birlikteliği göz doldurdu.

Kampüs Müdürü Hatice Şenverdi’nin “ülkemizin umudu ve güvencesi siz gençlersiniz “sözleriyle başlayan program, okul derecelerinin açıklanması ve tüm öğrencilerin keplerini atmasının ardından dj performansı ile sona erdi.

Özel Çallı Uğur Okulları Kampüs Müdürü Hatice Şenverdi, düzenlenen törende yaptığı konuşmada öğrencilerin geleceğe bilim yolunda eğitimi ile devam edeceklerini belirttikten sonra “Bu gecenin haklı gururunu yaşayarak ortaokul hayatını geride bırakıp liseye geçen kıymetli 8. sınıf öğrencilerimiz ve

kendi hayatlarını kurmak için bir adım daha atacak olan kıymetli 12. Sınıf öğrencilerimiz; bizler sizleri yetiştirmenin, ülkemiz ve dünya için faydalı işler yapacak mezunlar vermenin tarif edilemez mutluluğunu ve hüznünü bir arada yaşıyoruz. Burada hüzünlü bir bitişin yanında yepyeni bir başlangıç yaşıyoruz aslında.

Daha keşfedeceğimiz yerler, yapacağımız işler ve aydınlatacağımız karanlıklar var” dedi

Şenverdi konuşmasına şöyle devam etti: “Sevgili 8.sınıflarımız; artık yeni bir süreç, liseli olmak süreci önünüzde. Bizler bu 4 senelik eğitim hayatınızda da sizleri başarıya ulaştırmak için her zaman yanınızda olacağız

Sevgili 12.sınıflarımız; Sizler kocaman bir ailenin fertleri olarak geleceğe bir adım daha atıyorsunuz. İnanıyorum ki yıllar geçse de bu aileyi, arkadaşlarınızı, öğretmenlerinizi ve bizleri gülümseyerek hatırlayacaksınız.

Güzel okullara yerleşip kendinizi geliştirdikten sonra göreve başladığınızda şu cümleleri sakın unutmayın: “Ailelerin gözünde çocukları nasıl büyümezse öğretmenlerinin gözünde de bazen öğrencileri öyle büyümez.”

Yıllar geçse de sizler, bu Uğurlu ailenin fertleri olarak kalacaksınız ve bizler ihtiyaç duyduğunuz her zaman sizlerin yanında olacağız.

Uğurlu gençlerim, ülkemizin umudu ve güvencesi sizlersiniz.  Bu gerçeği Ulu Önder ATATÜRK “Bütün umudum gençliktedir” diyerek ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyorum ki; sizler de umutları ve güveni boşa çıkarmayacak ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracaksınız.

Bizlerin size rehberlik ettiği bu yolda bilim ve teknolojik gelişmeleri izleyecek, o gelişmeleri öğrenerek milletimizin değerli evlatlarına hizmet olarak sunacaksınız. Buna bütün kalbimizle inanıyoruz. Ülkemizin geleceği olan siz değerli gençlerimizin bundan sonraki hem lisede hem üniversitede

hem de hayattaki her başarısı, gurur kaynağımız olacaktır. Unutmayın ki başlangıçlar güzel ancak bitişler zordur… 8.sınıf öğrencilerimizin liseye geçişi, 12.sınıf öğrencilerimizin mezuniyeti bir bitişin değil, sizler tarafından yazılacak güzel bir hikâyenin başlangıcı olsun diyerek sözlerime son veriyor ve hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

 Yolunuz açık ve hep Uğurlu olsun.”

yukarı çık
0
Paylaşım