Menu
RSS
Antalya'da 4.1 Büyüklüğünde Deprem

Antalya'da 4.1 Büyüklüğünde Deprem

Antalya'nın Kaş ilçesi açıklar...

Antalya İYİ Parti’den Seçim Güvenliği Toplantısı: Sandığa Atılacak Her Oy, İYİ Partinin Güvencesi Altındadır

Antalya İYİ Parti’den Seçim Güvenliği Toplantısı: …

İYİ Parti Seçim İşleri Başkanl...

Muratpaşa Belediyesi’nde 2 Bin 200 Çalışanı Sevindiren Sözleşme

Muratpaşa Belediyesi’nde 2 Bin 200 Çalışanı Sevind…

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümi...

Antalya Tabip Odasından TBMM’ndeki Oturuma Katılmayan Milletvekillerine Kınama

Antalya Tabip Odasından TBMM’ndeki Oturuma Katılma…

Antalya Tabip Odası Yönetim Ku...

Kumluca Açıklarında 4.2 Şiddetinde Deprem

Kumluca Açıklarında 4.2 Şiddetinde Deprem

Antalya’nın Kumluca ilçesi açı...

Antalya SES, Şanlı Mücadelelerin Verildiği 26. Yılı Kutluyor

Antalya SES, Şanlı Mücadelelerin Verildiği 26. Yıl…

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçi...

Antalya Alevi Bileşenleri: Bu Saldırıların Arka Planını Örgütleyicisini Ve Azmettiricisini Derhal Açığa Çıkarın!

Antalya Alevi Bileşenleri: Bu Saldırıların Arka Pl…

Ankara’da dün gerçekleştirilen...

Prev Next

Antalya Barosu Seçimlerinde İddialı Aday Av. Cenk Soyer: Cumhuriyetin Barosuyuz, Avukatlarıyız

Antalya Barosu Seçimlerinde İddialı Aday Av. Cenk Soyer: Cumhuriyetin Barosuyuz, Avukatlarıyız

Av. Cenk Soyer Antalya Barosu Genel Kurulu’nda Baro Başkanlığına aday olduğunu duyurarak basın açıklaması gerçekleştirdi.

 Av. Cenk Soyer, yönetim kurulu adayları ile birlikte Antalya Baro Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Antalya Barosundaki basın açıklamasına yönetim kurulu adayları ile birlikte katılan Aday Avukat Soyer, “Biz Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda yürümekte kararlıyız.

Cumhuriyetin barosuyuz, avukatlarıyız. Mesleğimizin onuru ve saygınlığı, hukukun üstünlüğü ve insan hakları mücadelesi için Antalya Barosu Genel kurulunda aday olduğumuzu açıklıyoruz” dedi.

Haberin Videosu:

‘Her Türlü Sorunun Takipçisi Olacağız’

Çoklu baro uygulamasına karşı çıkmaya devam edeceklerinin altını çizen Avk. Soyer, “İstanbul Sözleşmesi’nin takipçisi olmaya, uygulanmayan AİHM kararlarını hatırlatmaya, basın ve ifade özgürlüğünden vazgeçmemeye aynı zamanda çocuk istismarlarına, kadına karşı şiddete ve toplumsal cinsiyet eşitsizliğine,

çevre ve doğa katliamlarına, hayvanlara yönelik hukuka aykırı eylemlere karşı durmaya devam etmek bizim vicdani sorumluluğumuzdur. Avukatların kullanabileceği bir susma hakkı yoktur. Bu bilinçle, hukuka aykırı uygulamaların ve insan haklarının yok sayıldığı süreçlerin her zaman karşısında duracağız.

Baromuzu ortak akıl ile hep beraber yönetmeyi planlıyor, destek ve dayanışmanın ülkemizdeki öncü örneklerinden biri olmayı hedefliyoruz. Bilfiil sahada olduğumuz için görünen ve görünmeyen her türlü sorunun tespitinde gözlemci, dinleyici ve çözüm üreten olmak hizmet anlayışımızın doğal bir parçasıdır.

Meslektaşlarımızın görevlerini onurla ve güvenle icra edebilmesi için gerek adliyede gerek kollukta gerekse de ofislerinde, ihtiyaç duydukları her anda yanlarında olacağız. Bugün Baromuza kayıtlı avukatların azımsanmayacak bir kısmı, asgari ücretin altında çalışmaktadır.

Ekonomik sorunların tüm arkadaşlarımızı etkilemesine rağmen, bilhassa meslek kıdemi 0-5 yıl arası olan genç avukatlarımız bu durumdan daha fazla etkilenmektedir. Bu gibi konularda ihtiyaç duyduğumuz ‘asgari huzur’ seviyesine gelene kadar elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğiz” dedi.  

Projeler

Kazandıkları takdirde yapacaklarını sıralayan Aday Soyer, “Antalya Barosu Genel Kurulumuzca tarafımıza görev verilmesi halinde ilk 90 gün içinde yapacağımız 9 ana projeyi sunmak istiyoruz; Duruşma trafiğinin yoğun olduğu salı ve perşembe günleri, sabah erken saatlerde kurumsal kimliğimizle adliyede bulunulacak ve

ilk duruşmalara geç başlayan mahkemeleri re’sen Antalya Adalet Komisyon Başkanlığı’na bildireceğiz. Antalya Adliyelerinde e-duruşma alanları kuracağız. Antalya Adliyesi’ne yakın bir alanda, meslektaşlarımızın kullanımına yönelik ücretsiz otopark tahsis edeceğiz.

Ofis sorunu yaşayan meslektaşlarımıza yönelik adliyeye yakın yerlerde görüşmelerini yapabilecekleri ve vergi levhalarını asabilecekleri; tüm giderleri Baromuzca karşılanacak, Avukatlık Ofisleri açacağız. Doğrudan demokrasi anlayışımızla, Antalya ilçelerinde görev yapan meslektaşlarımızın sayısı esas alınarak,

kendi sosyal etkinliklerini ve eğitim planlarını yapmak üzere, ilçe temsilciliklerine bütçe tahsisi yapacağız. Antalya Barosu’nu bir mesleki eğitim ve gelişim merkezine dönüştüreceğiz. Üniversitelerde görev yapan akademisyen meslektaşlarımızdan Danışma Kurulu oluşturarak Avukat Akademisi’ni kuracağız.

Antalya Adliyesi’ne yakın bir alanda, kar amacı gütmeyen ve sadece meslektaşlarımıza hizmet verecek “Baro Lokantası”nı meslektaşlarımızın hizmetinize sunacağız. Mesleki kıdemi 5 yıla kadar olan meslektaşlarımıza, AB Değişim Programı kapsamında yurt dışında 3 ay staj olanağı sağlayacağız.

Avukatlar ve birinci derece yakınlarına hizmet vermek üzere, Barohan veya Adliyede işyeri hekimi istihdam edilecek olup Baromuz tarafından ayakta sağlık hizmeti verilmesini sağlayacağız. Avukatlık mesleğinin daha işlevsel, daha etik ve daha saygın olması gerektiğine inanarak

Antalya Barosu Olağan Genel kurulunda adaylığımızı yineliyor, bu süreçte aday olan tüm meslektaşlarımıza başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Yönetim Kurulu Adayları ise şu isimlerden oluştu:

Av. Yasemin Sönmez, Av. Mine Demirezen, Av. Ömer Efe, Av. Mehmet Fettahoğlu, Av. Ahmet Çalışkan, Av. İsmail Gürocak, Av. Miraç Karaçal, Av. Yasin Orçun Kuzucu, Av. Abdullah Çakacı, Alanya adayı belirlenmedi.

yukarı çık
0
Paylaşım