Menu
RSS
Antalya'da 4.1 Büyüklüğünde Deprem

Antalya'da 4.1 Büyüklüğünde Deprem

Antalya'nın Kaş ilçesi açıklar...

Antalya İYİ Parti’den Seçim Güvenliği Toplantısı: Sandığa Atılacak Her Oy, İYİ Partinin Güvencesi Altındadır

Antalya İYİ Parti’den Seçim Güvenliği Toplantısı: …

İYİ Parti Seçim İşleri Başkanl...

Muratpaşa Belediyesi’nde 2 Bin 200 Çalışanı Sevindiren Sözleşme

Muratpaşa Belediyesi’nde 2 Bin 200 Çalışanı Sevind…

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümi...

Antalya Tabip Odasından TBMM’ndeki Oturuma Katılmayan Milletvekillerine Kınama

Antalya Tabip Odasından TBMM’ndeki Oturuma Katılma…

Antalya Tabip Odası Yönetim Ku...

Kumluca Açıklarında 4.2 Şiddetinde Deprem

Kumluca Açıklarında 4.2 Şiddetinde Deprem

Antalya’nın Kumluca ilçesi açı...

Antalya SES, Şanlı Mücadelelerin Verildiği 26. Yılı Kutluyor

Antalya SES, Şanlı Mücadelelerin Verildiği 26. Yıl…

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçi...

Antalya Alevi Bileşenleri: Bu Saldırıların Arka Planını Örgütleyicisini Ve Azmettiricisini Derhal Açığa Çıkarın!

Antalya Alevi Bileşenleri: Bu Saldırıların Arka Pl…

Ankara’da dün gerçekleştirilen...

Prev Next

Antalya Eğitim Sen: Hakaret Etmekten Hapis Cezası Aldı Ama Ödüllendirildi

Antalya Eğitim Sen: Hakaret Etmekten Hapis Cezası Aldı Ama Ödüllendirildi

Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Nurettin Sönmez yaptığı basın toplatışında, “Küfür ve Hakaret etmekten hapis cezası almış ve tazminat ödemeye mahkûm edilmiş olan

Yakup Hoplar ödüllendirilerek Muratpaşa İlçesine İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atanmıştır”

Sönmez “2022-2023 Eğitim Öğretim yılının başlamasına az bir zaman kala ne yazık ki genelde ve yerelde skandallar ve liyakata uygun olmayan atamalar gündemimizi meşgul etmektedir. ÖSYM’nin yaptığı KPSS sorularının aynısının bir yayınevinin yayınlarında yer alması ve arkasından ÖSYM Başkanının görevden alınması,

Devlet denetleme kurulu müfettişlerinin savcılığa suç duyurusunda bulunması ile birlikte yeni bir boyuta evrilmiştir. Ülkeyi yönetenlerin gerçekleştirdiği liyakatsiz atamalarla kurumları çalışamaz hale getirdikleri, atılan her adımda adaletsizliklerin yaşandığı bir dönemi yaşıyoruz. 

Yüzbinlerce gencin emeklerini heba eden bir avuç liyakatsiz, kayırmacı, partizanca tutum içerisinde olan kişiler gençlerin geleceklerini, umutlarını yok etmektedirler” dedikten sonra konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Merkezi düzeyde yaşanan bu gelişmelerin benzerleri ise yereller de yaşanmaktadır.

Değerli arkadaşlar; Son dönemde Antalya ilinde İlçe Milli Eğitim Müdürleri değişiklikleri yaşanmaktadır. Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen atamalar sonucunda Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Erdem Kaya bu görevinden alınmış ve yerine

Kepez İlçe Milli eğitim Müdürü Yakup Hoplar atanmıştır.

Yakup Hoplar daha önce Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürü iken o dönem Eğitim sen Antalya Şube Başkanı olan A.Kadir Öztürk’e makamında küfür ve hakaret etmiş ve bu fiilinden dolayı hapis cezasına çarptırılmış. Ayrıca önceki dönem şube başkanımız A.Kadir Öztürk’e 5000 tl tazminat ödemeye mahkum edilmiştir.

Bunlar bir iddia değil mahkeme tarafından tespit edilmiş ve cezalandırılmış suçlardır.

Şimdi sormak istiyoruz;

Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya hangi gerekçelerle görevinden alınmış ve Muratpaşa ilçesinde Milli Eğitim Müdürü değişikliğine ihtiyaç duyulmuştur.

Sinkaflı küfür ve hakareti mahkeme tutanaklarına geçmiş ve ceza almış olan bir kişi hangi nedenle Aksu’dan Kepez’e oradan da Muratpaşa’ya İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atanmaktadır?

Eğitim Sen’e, Eğitim sen yöneticilerine küfretmek, hakaret etmek ödüllendirmek için bir kriter midir?

Topluma, öğrencilerimize davranışları ile örnek olması gereken bir İlçe Milli Eğitim Müdürünün bu kabul edilemez davranışına karşın sürekli atamalarda ödüllendirilmesi hangi milli eğitim mevzuatı ile izah edilmektedir?

Eğitimin devasa sorunları varken bu sorunları çözmek yerine liyakatsiz kadrolaşma uğraşı içerisinde olmak gençlerimize, çocuklarımıza haksızlık değil midir?

Değerli basın Emekçileri;

İktidarın yıllardır kamu istihdamında liyakat yerine, siyasal-ideolojik yakınlık, sadakat ve yandaşlık ilişkilerine göre istihdam uygulamalarını benimsediğini biliyoruz. Bu yöntemlerle eğitimin sorunları çözülemez. Bu yaklaşımla eğitimde başarı olmaz. Bu atamalarla eğitimde çalışma barışı ortadan kalkar.

Yakup Hoplar’ın Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanması ile ilgili kararın hangi ihtiyaçtan kaynaklandığı, hangi yetenekten doğru bu atamanın yapıldığı izaha muhtaçtır.

Eğitim sen olarak bir kez daha vurguluyoruz Yakup Hoplar küfür ve hakaretten dolayı hapis cezası almış ve tazminat ödemeye mahkum edilmiştir. Bu davranışı ile liyakatten yoksun olduğunu göstermiştir.  Bu nedenle ödüllendirmeyi değil müdürlük görevinden alınmayı hak etmektedir.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden alınmalıdır”

yukarı çık
0
Paylaşım