Menu
RSS
Antalya Eğitim İş: Okullardan Yükselen Teneffüs Zili Değil, Alarm Sesidir!

Antalya Eğitim İş: Okullardan Yükselen Teneffüs Zi…

Eğitim İş Sendikası Antalya Şu...

Muratpaşa CHP İlçe Başkanı Şahin: Emperyalizme Karşı Yüreğiniz Varsa Atatürk Gibi Dik Durun!

Muratpaşa CHP İlçe Başkanı Şahin: Emperyalizme Kar…

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Has...

Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne 'Erişilebilirlik' Ödülü

Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne 'Erişilebilirlik'…

Antalya Büyükşehir Belediyesi,...

Antalya Tabip Odası Bir Yılda Covid19 Nedeniyle Kaybettikleri Meslektaşlarını Andı

Antalya Tabip Odası Bir Yılda Covid19 Nedeniyle Ka…

Antalya Tabip Odası yaptığı ya...

Kırmızı Renkli Antalya'da Pazar Yoğunluğu

Kırmızı Renkli Antalya'da Pazar Yoğunluğu

Korona virüs risk haritasında ...

Antalya Eğitim Sen: Mücadelemiz Sonuç Verdi Finike’de Görevlendirmeler İptal Edildi

Antalya Eğitim Sen: Mücadelemiz Sonuç Verdi Finike…

Eğitim Sen Antalya Şubesi tara...

Antalya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'ndan Korona Virüs Tedbirlerine 'Kırmızı' Güncelleme

Antalya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'ndan Korona Vi…

Kırmızı renge dönen Antalya’da...

Prev Next

Antalya CHP İl Başkanı Bayar’dan Vekil Uslu’ya: Antalyalı Olduğunu Unutma, Teklifi Geri Çek!

Antalya CHP İl Başkanı Bayar’dan Vekil Uslu’ya: Antalyalı Olduğunu Unutma, Teklifi Geri Çek!

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, AKP’li Antalya milletvekili Atay Uslu’ya, halka ait alanların satışına zemin hazırlayan meclise sunduğu Turizmi Teşvik Kanunu’ndaki değişiklik teklifinden dolayı sert eleştirilerde bulundu.

Başkan Bayar, “Bu ihaneti Antalya unutmaz. Sen de Antalyalı olduğunu unutma, teklifi geri çek!” çağrısı yaptı

AKP’li Antalya milletvekili Atay Uslu’nun meclise sunduğu Turizmi Teşvik Kanunu’ndaki değişiklik teklifinde; halka ait kullanım alanlarının doğrudan doğruya pazarlanabilir hale gelmesine zemin hazırlanıyor.

Konuyla alakalı oldukça sert eleştirilerde bulunan CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, AKP’li vekil Atay Uslu’ya; “Sarayın değil, milletin vekili ol!” diyerek seslendi. Başkan Nusret Bayar’ın basınla ve kamuoyuyla paylaştığı yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Bu ülkenin milyonlarca yoksulunu, emekçisini ezip un ufak ederken bir tarafta Kürşat Ayvatoğlu gibileri yaratan çıkar düzeninin dümenci başı AKP; sahilleri, denizleri, ormanları… kısaca halka, yani bize ait ne varsa pazarlamak, satmak için düğmeye bastı!

Meclise sunulan ve ilgili komisyonunda görüşülmeye başlanan Turizmi Teşvik Kanunu’nda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifiyle AKP, ‘bizim’ olan her şeye el koyuyor, başta belediyeler olmak üzere kendi dışındaki tüm iradeleri kendisine bağlayarak yok sayıyor.

Sahillerimiz, milli parklarımız, orman alanlarımız, meralarımız ve daha birçoğu; doğrudan doğruya pazarlanabilir hale getiriliyor.

Söz konusu teklif; Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca uygun görülen kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgelerinde, özel sektörün katılımıyla turizm hizmetleri yönetim birlikleri kurulmasının,

orman vasıflı alanlar da dahil Hazine taşınmazlarının, Cumhurbaşkanı kararıyla kültür ve turizm koruma geliştirme ve gelişim bölgesi olarak tespit edilmesinin önünü açıyor.

Bunlarla birlikte pazarlanmaya açık hale getirilecek bölgelerin tespitinde; ülkemizin doğal, tarihi ve arkeolojik değerleri ile turizm potansiyeli dikkate alınacağı açıkça ifade ediliyor!”

 “Milletin Değil SARAYIN Vekili Atay Uslu”

“Eğer teklif yasalaşırsa, 206 mavi bayraklı plajıyla Türkiye’de birinci sırada olan Antalya’da belediyelerce işletilen ve halkımızın çok uygun fiyatlarla yararlanabildiği, giriş ücreti olmayan plajlar halka kapatılabilecek.

Belediyelerimizin mülkiyetinde olan ya da belediyeye tahsis sahiller, işletmeye verileceği zaman Bakanlıktan onay alınacak. Bakanlığın onaylamadığı hiçbir proje uygulanmayacak. 

Her biri doğa harikası olan ve hiçbir ücret ödemeden yararlandığımız “çünkü bizim olan” o koylar, o masmavi deniz, yaylalar artık bizler için yasaklı yerler haline gelecek. Bakanlık eliyle özelleştirilmesinin yolu açılacak.

Korunması gereken alanlar, sit alanları Kültür ve Turizm Bakanlığı eliyle özel şirketlere devredilecek. 

Böylesi bir kanun teklifi meclise 21 AKP’li milletvekilinin imzasıyla sunuldu. Buna şaşırmadık ama üzücü olan ilk imzacısının bir Antalya milletvekili olması. Milletin değil AKP’nin vekili Atay Uslu.

Bir milletvekili düşünün ki, hemşerisinin, komşusunun, belki de kendisinin rahatlıkla gidip kullandığı plajları, Finike’de Gökliman’ı, Andrea Doria Koyu’nu, Çağıllı’yı, Demre’de Taşdibi’ni, Sülüklü’yü, Kaş’ta Kaputaş’ı, Patara’yı,

Kumluca’da Adsanan’ı, Çıralı’yı hemşerilerine kapatmak için kanun teklifi veriyor!

Eline tutuşturulan kağıdın Manavgat’ta ve bir çok ilçemizde yat çekek, tamir ve bakım alanının teknecilerimizin elinden alınmasının yolunu açtığından bihaber Saraya yaranmak için imzasını atıveriyor!

Kendini ispat peşinde, milletin değil Sarayın vekili payesini kapmak için Antalya’da halka ait ne varsa ranta teslim edecek teklifi imzalıyor!“

 “Antalya Bu İhaneti Unutmaz!”

“Bu İhaneti Antalya Unutmayacak!

Altını tekrar tekrar çiziyoruz;

Bu kanun teklifiyle, iktidar 780 milyon kilometrekareye el koyuyor ve kendi dışındaki bütün iradeleri kendisine bağımlı hale getirerek yok sayıyor!

Bu teklifle, 50’nin üzerinde sektörle doğru ya da dolaylı olarak ilişkili olan turizm sektöründe tüm yetki ve karar TEK ADAMDA toplanıyor!

Bu teklifle, Türkiye’nin turizm gelirinin üçte birini sağlayan Antalya’nın sahip olduğu tüm doğal güzellikler pazara çıkartılıyor!

Bu teklifle, Lara Kent Parkı ve daha birçok noktada verilen mücadeleler, mahkeme kararları yok hükmüne düşüyor. Phaselis Antik Kenti’ne otel rüyaları yeniden canlandırılıyor!

Bu teklif yasalaşmayacak, Antalya, buna izin vermeyecektir!

Bizim olanı korumak, AKP’nin çıkar düzenine teslim etmemek için sonuna kadar mücadele edeceğiz!

Son olarak, SARAY VEKİLLİĞİ için kendini memleketine giremeyecek hale getiren Uslu’ya sesleniyoruz;

“Bir yerlerde hazırlanıp eline tutuşturulan teklifini geri çek. En azından memleketini, Antalyalı olduğunu unutma.”

yukarı çık
0
Paylaşım