Menu
RSS
Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen: Yeniden Başlıyoruz

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen: Yeniden Baş…

Konyaaltı Belediye Başkanı Sem...

Antalya’nın Milli Eğitimde Yetkili Sendikası Eğitim-İş’tir

Antalya’nın Milli Eğitimde Yetkili Sendikası Eğiti…

Eğitim-İş’in, Antalya’daki tek...

Kaş Kınık Hali’nde Siyasi Gerginlik

Kaş Kınık Hali’nde Siyasi Gerginlik

Antalya Büyükşehir Belediyesi ...

Antalya TİP: Bu Seçimde Emekçilerin, Yoksulların Adayı Kılıçdaroğlu'dur

Antalya TİP: Bu Seçimde Emekçilerin, Yoksulların A…

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Ant...

Özgür Özel Kumluca’da Konuştu: Sinan Oğan'a Oy Vermiş Herkesi Sandığa Götürmeliyiz

Özgür Özel Kumluca’da Konuştu: Sinan Oğan'a Oy Ver…

CHP Grup Başkanvekili Özgür Öz...

Prev Next

Antalya CHP’den Vekil Aday Adayı Çoban: Her Kesimden Oy Alabileceğime İnanıyorum

Antalya CHP’den Vekil Aday Adayı Çoban: Her Kesimden Oy Alabileceğime İnanıyorum

CHP Antalya’dan 28. Dönem milletvekilliği için aday adaylığına başvuran Soydan Çoban: “Geçtiğimiz dönem aday adaylığı sürecinde yaşadığım tecrübeler neticesinde

14 Mayıs tarihinde yapılacak genel seçimde partimize ve ülkemize daha çok hizmet verme vizyonuna sahip oldum. Antalya’nın batı ilçelerinden ve Antalya’nın en büyük ilçesi olan kepezden Millet İttifakı adına her kesimden oy alabileceğime inanıyorum” dedi. 

Çoban neden aday adayı olduğunu şöyle anlattı: “Partimizin seçim çalışmalarına yaklaşık 30 yıldır büyük bir heyecanla katılmış bulunuyorum. Çocuk yaşlarımdan beri büyük bir özveriyle partimizin çalışmalarında katkı da bulundum. “Siyaset hayattan soyutlanacak bir şey değildir” felsefesiyle hareket ederek

hayatın her alanında Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonunu uygulamaya gayret gösterdim. Bu nedenle partimizin çalışmalarınım daima içinde bulundum. 27.dönem milletvekili seçimlerinde büyük bir heyecanla Kepez ve Kaş ilçelerini temsil etmek amacıyla aday adayı olma gururunu yaşadım.

Geçtiğimiz dönem aday adaylığı sürecinde yaşadığım tecrübeler neticesinde 14 Mayıs tarihinde yapılacak genel seçimde partimize ve ülkemize daha çok hizmet verme vizyonuna sahip oldum. Antalya’nın batı ilçelerinden ve Antalya’nın en büyük ilçesi olan kepezden Millet İttifakı adına her kesimden oy alabileceğime inanıyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi geleneğinden gelen 7 gün 24 saat her sosyolojik gruptan vatandaşlarla beraber vakit geçiren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bölge halkının sesinin Türkiye Büyük Millet Meclisinde duyulması için tekrar aynı heyecanla milletvekili aday adaylığı müracaatımı yapmış bulunmaktayım”

Antalya için düşüncelerini ve bir vekil olarak nasıl bir Antalya hayal ettiğini anlatan Çoban sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin büyümesinde her zaman ön sıralarda büyümesinde yer alan Antalya bu potansiyelini bölge halkına yansıtamamaktadır.

Ülkemiz de kötü ekonomi sonucu Türk Lirasının değerinin düşmesiyle gayrimenkule talep büyük artış gösterdi. Akabinde uygulanan “kur korumalı mevduat sistemi” sebebiyle gayrimenkule olan talep kontrolden çıktı ve beton ekonomisi Antalya’da da kendini gösterdi.

Yabancılara konut satışı amacıyla Antalya’nın birçok ilçesinde arsa fiyatları katlanarak artmaktadır. Şehrimizde satılan on evden üçü yabancılara satılmakta bununla beraber konut fiyatlarında ve kiralarında artış yüzde 188 seviyesine yükseldi.

Antalya’da vatandaşlar, en temel hakkı olan barınma hakkı dahi sağlama konusunda zorluk çekmekte, şehrin demografik yapısı tehlikeye girmektedir.

Turizm şehri olmanın yanında aynı zamanda bir tarım şehri olan Antalya’da tarım, son 3 yılda küçülmeler göstermiştir. Antalya’nın tüm ülkemizi besleyen ve ihracat kaynağı olan tarım girdileri arttırılmalı ve şehirdir yabancılara mülk satışının getirdiği suni ekonomik büyüme yerine

tarım gibi sürdürülebilir kaynaklar ile girdi yaratan ekonomi modeline geçinmesi gerekmektedir”

Soydan Çoban Kimdir?

1978 yılında Antalya’da doğdu ve Antalya’da yaşamını sürdürmekte. Aslen Kaşlı. Evli ve üç çocuk babası. Hayatının tamamını Antalya’da geçirdi. 25 yıldır Antalya’nın en büyük ilçesi olan Kepez’de kuyumculuk ve gümüşçülük üzerine açtığı işletmelerle halkımıza ve bölge ekonomisine hizmet vermekte.

Bölgenin önemli ekonomik kaynaklarından olan turizm sektörüne Antalya’nın kaş ilçesinde villa turizmi yaparak katkı sağlamakta.

yukarı çık
0
Paylaşım