Menu
RSS
Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen: Yeniden Başlıyoruz

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen: Yeniden Baş…

Konyaaltı Belediye Başkanı Sem...

Antalya’nın Milli Eğitimde Yetkili Sendikası Eğitim-İş’tir

Antalya’nın Milli Eğitimde Yetkili Sendikası Eğiti…

Eğitim-İş’in, Antalya’daki tek...

Kaş Kınık Hali’nde Siyasi Gerginlik

Kaş Kınık Hali’nde Siyasi Gerginlik

Antalya Büyükşehir Belediyesi ...

Antalya TİP: Bu Seçimde Emekçilerin, Yoksulların Adayı Kılıçdaroğlu'dur

Antalya TİP: Bu Seçimde Emekçilerin, Yoksulların A…

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Ant...

Özgür Özel Kumluca’da Konuştu: Sinan Oğan'a Oy Vermiş Herkesi Sandığa Götürmeliyiz

Özgür Özel Kumluca’da Konuştu: Sinan Oğan'a Oy Ver…

CHP Grup Başkanvekili Özgür Öz...

Prev Next

Antalya CHP’de Vekil Aday Adayı Taşdemir: Bu Düzeni Değiştirmenin Sorumluluğu Hepimize Düşüyor

Antalya CHP’de Vekil Aday Adayı Taşdemir: Bu Düzeni Değiştirmenin Sorumluluğu Hepimize Düşüyor

14 Mayıs 2023’te yapılacak olan genel seçimde CHP Antalya’dan 28. Dönem milletvekili aday adaylığına başvuran mimar Hasan Ercüment Taşdemir

“Bu düzenden memnun olan bir sınıf var. Onun adı rantiye sınıfı. Rantiyeciler memnun. Bir masa bir sandalye ellerinde viski kadehi milyarlar kazanıyorlar. Bu düzenden memnun olan tek bir sınıf var, o da rantiyeciler sınıfı. Kendisini yakan, intihar eden rantiyeci var mı? Bu düzeni değiştirmenin sorumluluğu hepimize düşüyor” dedi.

Taşdemir ülkede yaşanan sorunlara ve bunların çözümü için CHP iktidarına ihtiyaç olduğunu belirterek, 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde ülkeyi refaha, mutluluğa, çalışanın hakkını aldığı, rantiyeci dönemin son bulduğu, gençlerin eğitimini yapabildiği,

ülkenin değerli okumuş bilim insanlarının ülkeden kaçmadığı, tarımda onca eziyetle üretim yapanların emeklerinin karşılığını aldığı, emekçilerin alın terinin hak ettiği değere ulaştığı bir ülkeyi  kurabilmek için ben de elimi ve  vücudumu taşın altına koydum diyerek açıklamasını şöyle sürdürdü:

“CHP'liler mücadele insanlarıdır. Adaleti savunmuşlardır, kavgayı değil barışı savunmuşlardır. CHP büyük dönüşümleri gerçekleştirenlerin partisidir. CHP ülkenin çıkarlarını sonuna kadar savunanların partisidir. Bugün hepimize tarihi bir görev düşüyor.

Türkiye, huzur istiyor, Türkiye tek adam rejimi değil, demokrasi istiyor. Mafya devleti değil, haktan yana devlet istiyor. Bu seçimler tarihi seçimlerdir.

Türkiye'nin en sorunlu alanlarından biri ekonomidir. TL'nin nasıl eridiğini hep birlikte gözlemiyoruz. Türkiye'yi dünyada nasıl lider yapacağız eriyen TL ile mi? Yoksa güçlü bir TL ile mi yapacağız? Çiftçi, emekli, işçi hayatından memnun değil.

Fabrikalar yapan değil hapishaneler yapan bir Türkiye hükümeti ile karşı karşıyayız. Bu düzenden memnun olan bir sınıf var. Onun adı rantiye sınıfı. Rantiyeciler memnun. Bir masa bir sandalye ellerinde viski kadehi milyarlar kazanıyorlar. Bu düzenden memnun olan tek bir sınıf var, o da rantiyeciler sınıfı.

Kendisini yakan, intihar eden rantiyeci var mı? Bu düzeni değiştirmenin sorumluluğu hepimize düşüyor”

Taşdemir sözlerini şöyle sonlandırdı: “Antalya sadece turizmin değil tarımın da başkenti olduğu günleri CHP iktidarı ile görecektir ve ben de bir milletvekili olarak elimden ne geliyorsa partililerimle beraber bu güzelim kenti hak ettiği değere kavuşturma mücadelesini vereceğim.

Buradan söz veriyorum, milletvekilliğim süresince sağlık durumumda herhangi bir olumsuzluk olmadığı sürece her saat ve her gün partililerimle görüşüp onların sorunlarına birlikte çözüm arayışı içerisinde olacağım. Bütün bunların tüm güvencesi elbette iktidar olma ve

Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapmaktan geçtiğini unutmayalım.”

Hasan Ercüment Taşdemir Kimdir?

Evli 2 çocuk babası

İlk orta ve lise eğitimimi Elazığ’da okudum.

1989-1991 yılında düzce meslek yüksek okulunda inşaat teknikerliği

1993-1997 Yılında Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde Mimarlık Mezunu

1989 yılından itibaren inşaat ve taahhüt işlerine başladı. Antalya’da 36 ya yakın kamu kurum ve kuruluşlarda bina ve alt yapı yol işleri taahhüt ettim ve tamamladı.

Mersin aile ve sosyal hizmet müdürlüğü il binası işi (42.000.000.tl) ihale bedelli olarak taahhüdü altında devam etmektedir.

Cumhuriyet Halk Partisi’ne aileden gelen ve iş hayatına başladığı günden itibaren üyelik ve çalışmalarım devam etmektedir.

Şu an Antalya il delegeliği, cumhuriyet halk partisi genel merkez spor kurulunda danışmanlık görevinde bulunmaktayım.

Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübünde yönetim kurulu üyesiyim.

yukarı çık
0
Paylaşım