Menu
RSS
Antalya'da Sağanak Ve Fırtına Etkisini Artırdı

Antalya'da Sağanak Ve Fırtına Etkisini Artırdı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün...

‘Turuncu’ Kod Verilen Antalya’da Etkili Fırtına

‘Turuncu’ Kod Verilen Antalya’da Etkili Fırtına

Meteorolojinin kuvvetli yağış ...

Antalya’da Yılmaz Demokrasi Savunucusu Uğur Mumcu Törenle Anıldı

Antalya’da Yılmaz Demokrasi Savunucusu Uğur Mumcu …

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD...

Karnesi Zayıf Olan Çocukları Anlamaya Bakın.!

Karnesi Zayıf Olan Çocukları Anlamaya Bakın.!

Yüksek başarılar beklediğiniz ...

Antalya Eğitim Sen: Eğitim ve Yaşam Hakkı Başta Olmak Üzere, Çocukların En Temel Hakkı Tehdit Altında

Antalya Eğitim Sen: Eğitim ve Yaşam Hakkı Başta Ol…

Eğitim-Sen Antalya Şube Başkan...

Prev Next

Antalya Ak Parti Milletvekili Atay Uslu: Portakal Üreticisine Bereketli Sezon Dileriz

Antalya Ak Parti Milletvekili Atay Uslu: Portakal Üreticisine Bereketli Sezon Dileriz

Narenciye üretiminin merkezi olan Finike’de portakal hasadı başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Antalya Milletvekili Atay Uslu, "Şimdi portakal zamanı.

Her daim C vitamini deposu portakal yiyelim, portakal suyu içelim " dedi.

TBMM Akdeniz-PA Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu portakal hasatının başlaması nedeniyle üreticilere hayırlı bereketli bir dönem diledi. 

Finike Portakalı Bir Dünya Markası

Antalya Milletvekili Atay Uslu Finike ilçesinde portakalın pazara sürülmesinde önemli noktalardan biri olan Portakal Paketleme fabrikasını gezerek sezon hakkında bilgiler aldı. Ayrıca Finike’de yöresel pazarlarda bahçeden tüketiciye direk şekilde portakal satan çiftçilerle sohbet etti.

Ziyaretleriyle ilgili Atay Uslu şunları ifade etti: "Antalya'da Kasım ayı itibariyle portakal hasadına başlandı. Portakal denince akla tabiki Finike ve Finike portakalı geliyor. Finike Portakalı kalitesini dünyaya kabul ettirmiş bir üründür. Finike portakalının yeni sertifikalar ve tesciller alması, tanıtılması,

markalaşması için farklı çalışmalar yapmaya devam ediyoruz.

Portakal Hasadı Başladı

Tat ve aroma açısından Finike'nin Turunçova mahallesinde yetişen portakalı Dünya birincisi olarak tescillemiştir. Finike Portakalı, kendine has aroması ve optimum doğal asit- doğal şeker dengesi ile dünyanın en lezzetli portakallarındandır. Doğal Asit dengesinin ideal olması meyvenin

posa miktarının minimum olmasını ve ağızda yerken erimesini sağlamaktadır. Çiftçilerimizin çalışmaları ile Finike Portakalı Türk Patent Enstitüsü tarafından 2008 yılında coğrafi işaret ile tescillenmiştir."

Kapıçay Barajı Portakala Can Suyu Olacak.

Geçtiğimiz günlerde yapımı tamamlanan ve su tutmaya başlanan Kapıçay Barajı sayesinde portakalımıza üretimimize bereket getirecek.  Barajda sular yükseliyor. Barajla 18 bin 700 dekar tarım arazisinin ve portakal bahçelerimizin sulama suyu ihtiyacı karşılanacak.

Bölgemizde artık yaz aylarında portakal bahçelerimiz su sıkıntısı çekmeyecek.

Sağlığımız İçin Portakal

Portakalın sağlık açısında da önemine dikkat çeken asitli içecekler yerine Portakal ve nar suyu tavsiye eden Antalya Milletvekili Atay Uslu şöyle devam etti:”Kış ayının girmesi ile birlikte hastalıklara karşı bağışıklık sistemimizi güçlendirelim. Şimdi portakal zamanı.

Güçlü bağışıklık sistemi için, bol C Vitamini deposu olan portakalı ve portakal suyu tüketelim. Kolalı ve asitli içecekler yerine portakal ve nar suyu içelim. “

yukarı çık
0
Paylaşım