Menu
RSS
DİSK Akdeniz Bölge Temsilciler Kurulu Antalya’da Toplandı

DİSK Akdeniz Bölge Temsilciler Kurulu Antalya’da T…

Devrimci İşçi Sendikaları Konf...

CHP Kepez Hedefe Kenetlendi: Kepez Belediyesini Alacağız

CHP Kepez Hedefe Kenetlendi: Kepez Belediyesini Al…

CHP Kepez ilçe seçimleri sonuc...

ÇEDES'e Karşı Miting: Laik Eğitim, Laik Yaşam, Eşit Yurttaşlık

ÇEDES'e Karşı Miting: Laik Eğitim, Laik Yaşam, Eşi…

İzmir'de ÇEDES projesine karşı...

Antalya Eğitim İş: 12 Eylül Faşizmi Devam Ediyor

Antalya Eğitim İş: 12 Eylül Faşizmi Devam Ediyor

Eğitim İş Sendikası Antalya Şu...

Antalya EMEP: 12 Eylül Darbesi "Tek Adam Yönetimi" İle Devam Ediyor

Antalya EMEP: 12 Eylül Darbesi "Tek Adam Yöne…

Emek Partisi Antalya İl Örgütü...

Antalya Mimarlar Odası: Topum Hizmetinde Kentimize Sahip Çıkmaya Devam Ediyoruz

Antalya Mimarlar Odası: Topum Hizmetinde Kentimize…

TMMOB Mimarlar Odası Antalya Ş...

Antalya CHP 100. Kuruluş Yılını Kutluyor

Antalya CHP 100. Kuruluş Yılını Kutluyor

Cumhuriyet Halk Partisi kurulu...

CHP Serik İlçe Seçimini Şeref Çimen Kazandı

CHP Serik İlçe Seçimini Şeref Çimen Kazandı

335 delegeye sahip CHP Serik İ...

Prev Next

Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu: Torosların Kültürünü Ve Güzelliklerini Koruyacağız

Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu: Torosların Kültürünü Ve Güzelliklerini Koruyacağız

Kaş ilçesinde “2. Geleneksel Köyre Yöresel Ürünler” etkinliği düzenlendi. Eski adı “Köyre” olan Gürsu Mahallesi’nde, Kaş Belediyesi tarafından 2.si düzenlenen etkinliklere yoğun bir katılım oldu.

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Kaş Kaymakamı Tevfik Kumbasar, Finike Kaymakamı Musa Kazım Çelik, Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir, Elmalı Kaymakamı Faruk Erdem, DSİ Bölge Müdürü Özhan Erdanışman, İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz,

Sanayi ve Teknoloji Antalya İl Müdürü Ömer Ersoy, İl Sağlık Müdür yardımcısı Yusuf Günay, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Özen, Türsap Batı Akdeniz Başkanı Rıza Perçin Siyasi Parti temsilcileri, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Antalya Milletvekili Atay Uslu Antalya’nın her karışında vatandaşlarıyla buluşuyor ve hemşerilerinin çok yoğun ilgisi ile karşılaşıyor.

Yöresel Ürünleri Markalaştırıyoruz

Program açılışında konuşan AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu Köyre’nin, Kaş’ın , çocukluğunun ve gençliğinin geçtiği yer olduğunu hatırlatarak şunları ifade etti: “Kendi köyümde yöremde kendi arkadaşlarımla, büyüklerimle olmak farklı bir duygu.

Bu etkinlik hem bizleri bir kez daha bir araya getiriyor hem de yöremizin ve yöremiz ürünlerinin tanıtımına katkı sağlıyor. Etkinliği düzenleyen Kaş Belediye Başkanımız Mutlu Ulutaş’a ve Gürsu Muhtarımız Eyüp Armutçu’ya çok çok teşekkür ederim.

Mutlu Ulutaş Başkanımız örnek bir belediyecilik ile Kaşımızın her noktasına klasik belediye hizmetleri yanısıra yenilikçi belediye hizmetleri de sunuyor. Çok yönlü başarılı belediyecilik bakışı nedeniyle Kaş Belediye Başkanımızı kutluyoruz . Köyremizin tahini, nar ekşisi ve pekmezi özel ürünler.

Bu özel ürünlerin üretimi, markalaştırılması ve pazarlanması için desteğimiz devam edecek. Bu coğrafyanın dünyaya transfer edilmesi gereken bir özelliği de kültürüdür. Torosların insanları çalışmayı, disiplini, vefayı, beraber yaşamayı, doğayı sevmeyi, samimiyeti,

organik yaşamı çok iyi bilir. Bugün dünyanın organik ve natural beslenmeden samimiyet ve vefa ile donatılmış ilişkilere ihtiyacı var. Bu güzelliklerin pratiği ve örneği Antalya’da, Batı Antalya’da, Toroslarda.. Kültürümüzü de koruyacağız, doğamızı da koruyacağız, yöresel ürünlerimizi de koruyacağız…" dedi.

Açılış konuşmalarının ardından etkinlik kapsamında vatandaşların katılımıyla yöresel ürünlerle ilgili yarışmalar yapıldı. Etkinlik çerçevesinde yöresel lezzetler üzüm pekmezi, nar ekşisi, eski usül tarhana, zeytin çıtlatma ve dövme ayran yapıldı. Katılımcılar susam,

susamın kavrulması ve geleneksel taş değirmende tahin yapılması aşamalarını incelediler ve katılımcılara değirmenden çıkan taze ve sıcak tahin ikramı yapıldı.

yukarı çık
0
Paylaşım