Menu
RSS
Euro’da Yeni Tarihi Rekor: 4.8441 Lira

Euro’da Yeni Tarihi Rekor: 4.8441 Lira

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) b...

Antalya’da Hava Parçalı Az Bulutlu, Rüzgar Güneyden Orta Kuvvette Esecek

Antalya’da Hava Parçalı Az Bulutlu, Rüzgar Güneyde…

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü...

Antalya’da CHP'li Gençler Nutuk Dağıttı

Antalya’da CHP'li Gençler Nutuk Dağıttı

CHP Manavgat Gençlik Kolları ü...

Antalya’da Hava Parçalı Bulutlu, Rüzgar Orta Kuvvette Esecek

Antalya’da Hava Parçalı Bulutlu, Rüzgar Orta Kuvve…

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü...

Antalya'da Uyuşturucu Operasyonu: 9 Gözaltı

Antalya'da Uyuşturucu Operasyonu: 9 Gözaltı

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü e...

Antalya’da Patara Ve Fırnaz Koyu'nu İmara Açan Karar Yargıya Taşındı

Antalya’da Patara Ve Fırnaz Koyu'nu İmara Açan Kar…

Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği,...

Prev Next

Antalya’da Yürek Burkan Yaşamdan Acı Haber

Antalya’da Yürek Burkan Yaşamdan Acı Haber

Antalya'nın Aksu ilçesinde 2,5 yıl önce yakalandığı Left Kanseri nedeniyle yatağa bağlı olarak yaşayan Ümit Çığal, hayatını kaybetti. Hem eşine hem de 2,5 yaşındaki Umut’a bakmak için bardakaltlarını dahi satmakla gündeme gelen Şirin Çığal ise yardımseverlerin de desteğiyle

hayat mücadelesine devam edeceğini belirtti. Şirin Çığal ve Ümit Çığal’ın hayatı 11 yıl önce kesişti. Gürcistan’dan çalışmak üzere Antalya’ya gelen 45 yaşındaki Şirin Çığal, Antalya’da inşaatlarda boya ustalığı yapan aynı yaştaki Ümit Çığal ile tanıştı.

Bir süre birbirlerini tanıyan ikili evlenme kararı aldı. 11 yıl önce evlenen ikilinin Umut, isminde bir çocukları dünyaya geldi. İkilinin hayatı istedikleri gibi gitmedi. 2,5 yıl önce Ümit Çığal'a Karaciğer Left Kanseri teşhisi konuldu.

Aynı yıl ise kalbinin iyi çalışmaması sonucunda kalbine cihaz takıldı. Kanserin tüm vücudunu sarması sonucu yatağa bağlı yaşamaya başlayan Ümit Çığal’a eşi baktı.

Gözü yaşlı anne Çığal, 2,5 yaşındaki çocuğuna ve eşine bakmak için evde bulunan bardakaltlarını dahi sattığını söylemişti.

Kanserle mücadelesini kaybeden 58 yaşındaki Ümit Çığal, Pazar günü hayatını kaybetti. Aksu Topallar Mezarlığına defnedilen Ümit Çığal’ın eşi Şirin Çığal ise bundan sonraki mücadelesini eşinden geriye kalan 2,5 yaşındaki çocukları Umut için vereceğini kaydetti.

Hayatta hiçbir zaman pes etmediğini belirten acılı anne, “Ben mücadelemi sürdüreceğiz. Eşime elimden geldiği kadar baktım. Allah ondan razı olsun. Bir anda aramızdan gideceğini hiç tahmin etmemiştik.

Umut için mücadele etmeye devam edeceğim. Elimden geleni yapacağım. Zor zamanlardan geçtim. Elimde olan her şeyi harcadım. Eşimi hayatta tutamadım” dedi.

yukarı çık
0
Paylaşım