Menu
RSS
Antalya’da Raftingde Korku Dolu Anlar, Bariyerler Sayesinde Kurtuldular

Antalya’da Raftingde Korku Dolu Anlar, Bariyerler …

Antalya’da Düden Çayında rafti...

Antalya Tüm Emekli Sen: Emeklinin Mutfağındaki Yangın Alevleniyor

Antalya Tüm Emekli Sen: Emeklinin Mutfağındaki Yan…

Tüm Emekli Sen Antalya Şubesi ...

Askeri Araç Kaza Yaptı: Antalyalı Er Şehit Oldu, 2 Yaralı Var

Askeri Araç Kaza Yaptı: Antalyalı Er Şehit Oldu, 2…

İstanbul’da askeri aracın devr...

Antalya’da HDP Kemer Belediye Meclis Üyesi Adayı Gözaltına Alındı

Antalya’da HDP Kemer Belediye Meclis Üyesi Adayı G…

Atalya'nın Kemer ilçesinde Hal...

Antalya’da İmar Barışına Rekor Başvuru

Antalya’da İmar Barışına Rekor Başvuru

Antalya’da ‘imar barışı’ kapsa...

Antalya’da Konuşan Akşener'den Erdoğan'a: Beni Mehmet Cengiz İle Karıştırdı!

Antalya’da Konuşan Akşener'den Erdoğan'a: Beni Meh…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçd...

Kılıçdaroğlu Antalya’dan Seslendi: Cennet Gibi Ülkeyi, Cehenneme Çevirdiler

Kılıçdaroğlu Antalya’dan Seslendi: Cennet Gibi Ülk…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçd...

Antalya’da Tiritikale Üretiminde Yüzde 398 artış

Antalya’da Tiritikale Üretiminde Yüzde 398 artış

Antalya’da Tritikale (buğday) ...

Prev Next

Ezhel İlk Duruşmada Beraat Etti

Ezhel İlk Duruşmada Beraat Etti

Şarkılarında uyuşturucu maddeye özendirdiği iddiası hakkında 10 yıla  kadar hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan rapçi Ezhel, bugün görülen davanın ilk duruşmasında beraat etti. Ezhel, şarkı sözünde uyuşturucuya özendirdiği iddiasını kabul etmeyerek,

"Geceler isimli parçamda gecelerin karanlığından, gizeminden bahsediyorum. Sanatsal, edebi bir  dille anlattım" dedi.  Hakim Atalay, "Suç işleme kastıyla hareket etmediğine inandım. Sanat eseri olduğunu düşünerek beraatine karar verdim" dedi. 

Aylık Gelirim 100 Bin Tl

İstanbul 44. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen  davanın ilk duruşmasına, Ezhel adı ile bilinen Sercan İpekçioğlu ve Avukatı Fuat Ekin katıldı. Ezhel'ii çok sayıda hayranı duruşma salonunun yetersizliği nedeni ile duruşma salonuna alınmadı.

Ezhel'in annesi Ulya Turgut ile yakınları ve gazeteciler duruşmayı takip etti.  Kimlik tespiti yapılan Ezhel, müzisyen olduğunu ve aylık gelirinin de 100 bin TL olduğunu söyledi. 

İddianamede dile getirilen suçlamalara yönelik savunmasını yapan Ezhel, hint keneviri ile çekilen ve sosyal medyada paylaşılan fotoğrafa ilişkin, "Ankara Kızılay'da arkadaşımın giyim dükkanı vardır.

Orada ufak bir yeşil alan var. Esrar bitkileri gördük, söktük ve elimde cep telefonu vardı, onunla fotoğraf çektim. Selahattin Özdemir'in bir şarkısının sözlerini yazarak fotoğrafı sosyal medyada paylaştım.

Muziplik olsun diye paylaştım" dedi.

'Suç İşleme Kastıyla Hareket Etmedim

Şarkı sözünde uyuşturucuya özendirmekle suçlanan Ezhel, "Geceler isimli parçamda ise gecelerin karanlığında, gizeminden bahsediyorum. Sanatsal, edebi bir dille anlattım. Türkiye'de çekilecek olan bir diziye müzik olarak yazdım.

Bu parçada uyuşturucu maddeye özendirmek kastım yoktur" dedi.

Hakim Dilber Atalay'ın, "Yarınımız yok" isimli parçasını hatırlatarak, bu parçadan bir kaç söz söylemesini istedi. Parçadan bir kaç söz söyleyen Ezhel, "Bu şarkıda ben uyuşturucunun zararlarını anlattım.

Kullanıldığı takdirde ölüme neden olduğu temasını işledim. Suç işlemek kastıyla hareket etmedim. Eserlerim hayal ürünüdür. Suçsuzum, beraatimi ve tahliyemi istiyorum" diye konuştu.

Hakim: Suç İşleme Kastıyla Hareket Etmediğine İnandım

Hakim Atalay, "Suç işleme kastıyla hareket etmediğine inandım. Sanat eseri olduğunu düşünerek beraatine karar verdim" dedi. 

Koridorda bekleyen hayranları, bu kararı alkışlarla karşıladı. 

'Yaşasın Tam Bağımsız Rap'

Dışarıda kısa bir açıklama yapan Ezhel'in annesi Ulya Turgut, dövmeyi sevmediği halde koluna oğlunun adını yazdığını belirterek, "Yaşasın tam bağımsız rap" dedi. 

Kız arkadaşı olduğunu söyleyen Ecem Güvenciler ise Ezhel'in sadece inandığı şeyi yaptığını belirterek, "Başardığımıza çok sevindim. Sanata özgürlük, sanatımızı engellemesinler" şeklinde konuştu.

Ezhel'in Avukatı Fuat Ekin ise, mahkemenin müvekkilinin suç işleme kastı ile hareket etmediğine kanaat getirerek beraatine karar verdiğini söyledi.

İddianameden

Şarkılarında uyuşturucu maddeyi özendirdiği ve hint keneviri ile fotoğraf çektirdiği gerekçesi ile 23 Mayıs 2018 tarihinde gözaltına alınan Sercan İpekçioğlu, aynı gün tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafında hazırlanan iddianamede, İpekçioğlu hakkında, "Uyuşturucu madde kullanımını özendirme" suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istendi.

yukarı çık
0
Paylaşım