Menu
RSS
Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Karaaslan Beylik Tabancasıyla İntihar Etti

Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Karaaslan …

Antalya İl Emniyet Müdür Yardı...

Antalya’da Hava Açık, Az Bulutlu, Gece Saatlerinden İtibaren Yağışlı Geçecek

Antalya’da Hava Açık, Az Bulutlu, Gece Saatlerinde…

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü...

Dev Piton Bir Evin Su Borusuna Gizlendi

Dev Piton Bir Evin Su Borusuna Gizlendi

Endonezya’nın başkenti Cakarta...

Antalya Turizminde 2018'in Dört Yıldızı

Antalya Turizminde 2018'in Dört Yıldızı

Turizmde 'rekorlar yılı' olan ...

Antalya’da Hava Kirliliği Sınırı Aştı!

Antalya’da Hava Kirliliği Sınırı Aştı!

Antalya’da hava kirliliği Düny...

Hava Parçalı Bulutlu, İç Kesimleri Aralıklı Karla Karışık Yağmur ve Kar Yağışlı Geçecek

Hava Parçalı Bulutlu, İç Kesimleri Aralıklı Karla …

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü...

Antalya'da 4 Bin 660 Esnaf Kepenk Kapattı

Antalya'da 4 Bin 660 Esnaf Kepenk Kapattı

Antalya’da yaklaşık 80 bin üye...

Prev Next

CHP Antalya: Yapılan İhalede Kamu Zarara Uğratılmıştır!

CHP Antalya: Yapılan İhalede Kamu Zarara Uğratılmıştır!

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, Büyükşehir Belediyesi'nin Akdeniz Kent Parkı ihalesinin kamuyu zarara uğrattığını belirterek, "2013 yılında CHP'li belediye zamanında 5 milyon liraya bitirilen proje, 2017 yılında AKP'li belediye tarafından 95 milyon TL'ye yeniden yapımı için ihale ediliyor. 

Bu, kamu zararı değil de nedir?" diye sordu. CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, düzenlediği basın toplantısıyla Büyükşehir Belediyesi'nin bazı projelerini eleştirdi.

Belediyenin Antalya'nın 3'üncü büyük yeşil alanı olan Akdeniz Kent Parkı ihalesiyle özelleştirerek ticarileştirildiğini iddia eden Kumbul, parkın doğal ve arkeolojik SİT alanı içinde 'Kültür Varlığı' olarak tescil edildiğini söyledi.

Akdeniz Kent Parkı'nın Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından 30 yıllığına Kabataş Gayrımenkul A.Ş. ile Rönesans Gayrımenkul A.Ş. ortaklığına ihale edildiğini belirten Kumbul, "Halkın malı olan bir alanımız daha rant için özel şirketlere verildi.

Büyükşehir Belediyesine sorsanız Konyaaltı'na büyük yatırım yapıyorlar. Minicity'i yıkıp AVM, hastane alanına otopark, Migros AVM yerine havuz ve restoranlar, parkın geri kalanına da paralı aktivite alanları yapılacakmış.

Belediye, projenin büyük kazanç getireceğini, zaten buranın atıl durumda olduğunu, böylelikle canlanacağını ifade ediyor. Tıpkı Beach Park'ta yaptığını yapıyor. Yani önce alanı sahipsizleştirip, atıl duruma getiriyor.

Ardından da canlandırmak için kira adı altında özelleştiriyor" diye konuştu.

KAMU ZARARA UĞRATILDI İDDİASI

Ahmet Kumbul, Büyükşehir önceki Belediye Başkanı Mustafa Akaydın zamanında 5 milyon TL'ye ihale edilip bitirilen ve kente 10 hektarlık çok değerli bir yeşil alan kazanımına yol açan Akdeniz Kent Parkı'ndaki bu ihale ile kamunun zarara uğratıldığını söyledi. Ahmet Kumbul, şöyle devam etti:

"Yılda 3 milyon 250 bin TL ve hasılattan da yüzde 2 pay alacakmış. Peki ihale bedeli? 95 milyon lira. 2013 yılında CHP'li belediye zamanında 5 milyon liraya bitirilen proje, 2017 yılında AKP'li belediye tarafından 95 milyon TL'ye yeniden yapımı için ihale ediliyor.

Bu, kamu zararı değil de nedir? Bu Proje için tam 7 kez kent planında değişiklik yapmışlar. Alan içerisinde yer alan TRT'ye ait bölüm ticaret ve turizm alanına, hastane alanı da otoparka dönüştürülmüş."

'HODRİ MEYDAN'

Ahmet Kumbul, Menderes Türel'in "CHP bütün projelerimize karşı çıkıyor" diye yakındığını belirterek, "Kentimizin parsel parsel yağmalanmasına yol açacak bütün projelerinize karşı çıkıyoruz.

Mevcut limana kruvaziyer gemi uğramazken, Lara Plajı'na kruvaziyer liman yapmanıza karşıyız. Hodri meydan. Bu kent bizim, bu vatan bizim, sattırmayacağız.

Yandaşlara peşkeş çektirtmeyeceğiz. Bir kez daha haykırıyoruz, korkmuyoruz, sinmiyoruz, yılmıyoruz" dedi.

yukarı çık
0
Paylaşım