Menu
RSS
AÜ Eğitim Görevlisi: 'Yivli Minare, Aslında Zafer Burcu'

AÜ Eğitim Görevlisi: 'Yivli Minare, Aslında Zafer …

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Akde...

Antalya'da Avlan Gölü Dondu

Antalya'da Avlan Gölü Dondu

Antalya’nın Elmalı ilçesindeki...

Antalya'da Kanal Kenarındaki Kulübelerin Kilitlerini Kırıp Su Motorlarını Çaldılar

Antalya'da Kanal Kenarındaki Kulübelerin Kilitleri…

Antalya’nın Döşemealtı ilçesin...

Antalya Karayolunda, Yol Kenarında Biriken 2 Metre Yükseklikteki Karlar Temizleniyor

Antalya Karayolunda, Yol Kenarında Biriken 2 Metre…

Antalya'yı Konya'ya bağlayan A...

Antalya’da Elektrik Teli Aylardır Yerde, İlgilenen Yok!

Antalya’da Elektrik Teli Aylardır Yerde, İlgilenen…

Antalya Konyaaltı İlçesi Hacıs...

Bakan Turhan: Antalya'yı İzmir'e Otoyol Ve Hızlı Trenle Bağlayacağız

Bakan Turhan: Antalya'yı İzmir'e Otoyol Ve Hızlı T…

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Ca...

Antalya’da Hava Az Bulutlu Geçecek, Rüzgar Kuzey Yönlerden Kuvvetli Esecek

Antalya’da Hava Az Bulutlu Geçecek, Rüzgar Kuzey Y…

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü...

Prev Next

Başkan Nilüfer Deveci: İl Başkanımızın Arkasındayız!

Başkan Nilüfer Deveci: İl Başkanımızın Arkasındayız!

CHP Antalya Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, eleştirilerin hedefi olan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun arkasında olduklarını söyledi. Antalya CHP Kadın Kolları İl Başkanlığı seçimi, 20 Ocak Cumartesi günü Konyaaltı Nazım Hikmet Kongre ve

Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Mevcut başkan Nilüfer Deveci, yeniden aday olduğunu açıkladı. Adaylığını, ilçelerin kadın kolları başkanlarının katıldığı toplantıyla açıklayan Deveci, geçen iki yıllık sürede özellikle kadına ve çocuklara yönelik baskılarla mücadele ettiklerini söyledi.

Yeni dönemde Atatürk'ün kadınlara bıraktığı haklar için mücadeleye devam edeceklerini belirten Deveci, kadınların ülkenin her sürecinde var olmaya devam edeceğini ve elini, yüreğini, gövdesini taşın altına koymaktan çekinmeyeceklerini kaydetti.

'KAFTANCIOĞLU YALNIZ DEĞİLDİR'

İktidarı değiştirmek için çabalayacaklarını dile getiren Deveci, ilk hedeflerinin yerelde Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni kazanmak olduğunu söyledi. Kadınların güçlü olduğunu ve kazanacağını kaydeden Deveci, son günlerde eleştirilen CHP İstanbul İl Başkanı seçilen Canan Kaftancıoğlu'na destek verdi.

Deveci, "Tek ses ve tek yürek yolumuza devam edeceğiz. Ülkemizde büyük değişim yaşanıyor. AKP baskısının en yoğun olduğu 5 ilde, CHP'de 5 kadın il başkanı seçildi. Kadınların yönetici olmasından rahatsız olanlar var.

AKP bu değişimden rahatsız. Kaftancıoğlu için de aleyhte propaganda yürütülüyor. Kaftancıoğlu yalnız değildir, arkasındayız. AKP düşünsün, kadınlar geliyor. Onlar eve kapatmaya çalıştığı sürece kadınlar isyan ediyor" diye konuştu.

KUMBUL'DAN BÜYÜKŞEHİR ELEŞTİRİSİ

Toplantıya katılan CHP'nin yeni İl Başkanı Ahmet Kumbul da kadın yönetiminin Antalya'da başarılı bir dönem geçirdiğini söyledi. Kumbul, "Önümüzde daha zorlu bir süreç var ama el birliği ile altından kalkacağız.

Bu ülke yönetilemiyor, bu karanlığa karşı birlikte mücadele edeceğiz. Kentimiz de yönetilemiyor. Kentin arazileri ticarileştiriyor. Belediyecilik anlayışı ranta dayalı. Bu anlayışı değiştirmek için 2019'daki seçimleri kazanacağız" dedi.

yukarı çık
0
Paylaşım