Menu
RSS

Antalya M.Paşa Belediye Başkanı Uysal: Belediyeciliğimizin Odağında İnsan Var

Antalya M.Paşa Belediye Başkanı Uysal: Belediyeciliğimizin Odağında İnsan Var

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın her çarşamba gerçekleştirdiği 'randevusuz görüşme' gününde yılın ilk ayı geride kaldı. Başkan Uysal, her çarşamba olduğu gibi bu hafta da mesaisine saat 08.15'i gösterdiğinde belediye fuayesinde bulunan Turunç Masa'da başladı.

Başkan Uysal, saatler 10.30'u gösterene dek Turunç Masa'da ya kendisini o masada bulacağını bilerek belediyeye gelen ya da herhangi bir işi için belediyede olan komşularıyla görüştü.

Masanın bir yanında sürekli not aldığı kağıtlar, bir yanda telefonla komşularının sorunlarına direkt çözüm bulan, önerilerini ilgili birimlere yönlendiren Başkan Uysal, 2017'de Turunç Masa görüşmelerinde 2 bin 866 kişiyle yüz yüze görüştü.

Başkan Uysal, Turunç Masa uygulamasının komşularının, kent yönetiminin parçası olmasını sağlayan bir uygulama olduğunu söyledi. “Turunç Masa bir standardı ifade ediyor. Bu, bir yönetişim sistemi standardıdır.

İnsanı merkeze alan ve işin gerçek sahibinin insanımız olduğunu bilen bir belediyecilik anlayışının net ifadesidir" diyen başkan Uysal, randevusuz görüşme gününün ise bunun en önemli parçası olduğunu söyledi.

Her çarşamba randevusuz görüşme gününe katılmaya büyük dikkat gösterdiğini kaydeden Başkan Uysal, “Çok özel durumlarda başkan yardımcılarımız vekaletinde gerçekleşiyor. Geçen yıl 51 Turunç Masa görüşmesi gerçekleştirdik.

Benim katılamadığım bir elin parmaklarını geçmez" diye konuştu.

yukarı çık
0
Paylaşım