Menu
RSS
Antalya’da Hava Az Bulutlu, Rüzgar Güney Yönlerden Hafif Esecek

Antalya’da Hava Az Bulutlu, Rüzgar Güney Yönlerden…

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü...

Antalya’da Hava Az Bulutlu ve Açık, Sıcaklık Sahilde Azalacak, İç Kesimlerde Artacak

Antalya’da Hava Az Bulutlu ve Açık, Sıcaklık Sahil…

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü...

Antalya’da Hayatını Kaybeden Gazeteci Ümit Zehir’in Organları 2 Kişiye Umut Olacak

Antalya’da Hayatını Kaybeden Gazeteci Ümit Zehir’i…

Antalya’da iki gün önce geçird...

Antalya’da Hava Az Bulutlu ve Açık, Sahilde Rüzgar Güneyden Hafif Esecek

Antalya’da Hava Az Bulutlu ve Açık, Sahilde Rüzgar…

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü...

Antalya’da Hava Az Bulutlu ve Açık, Rüzgar Güneyden Hafif Esecek

Antalya’da Hava Az Bulutlu ve Açık, Rüzgar Güneyde…

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü...

Antalya’da Hava Az Bulutlu, Sıcaklık Sahilde Azalıyor, İç Kesimlerde Artıyor

Antalya’da Hava Az Bulutlu, Sıcaklık Sahilde Azalı…

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü...

Prev Next

Antalya Manavgat’ta Balıkhanenin Yerine Kent Meydanı!

Antalya Manavgat’ta Balıkhanenin Yerine Kent Meydanı!

Manavgat Belediyesi, ilçe merkezinde bulunan balıkhanenin yerine kent meydanı ve otopark yapıyor. Manavgat’ın Yukarı Hisar Mahallesi ırmak kenarında 2008 yılında yap işlet devret sistemiyle yapılan ve 10 yıllık işletim hakkı bulunan balıkhane binası yıkılarak yerine

2 bin 107 metrekarelik kent meydanı yapılacak. Manavgat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan projenin uygulanması amacıyla gemi şeklindeki balıkhane binasının yıkımına başlandı.

Sözen: “Halkın en çok şikayet ettiği yapı”

Yıkım dolayısıyla açıklamalarda bulunan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 2009 yılından ilk defa aday adayı olduğu günden bu yana halkın en çok balıkhaneden şikayet ettiğini belirterek, kendi görüşünün de böyle bir binanın ilçe merkezinde olmaması gerektiği şeklinde olduğunu belirtti.

Binanın özel sektör tarafından yap işlet devret sistemiyle yapıldığını ve işletici firmanın sözleşmesinin 10 yıllık olduğunu hatırlatan Başkan Sözen, sözleşmenin sona ermesinin ardından binanın yıkılması amacıyla encümenden karar aldıklarını ve bugün itibariyle yıkıma başladıklarını anlattı.

“Manavgat’la özdeşleşen meydan olacak”

Avrupa’da ve modern kentlerde, şehirlerle özdeşleşen meydanların olduğunu ifade eden Başkan Sözen, “Avrupa’ya baktığınız zaman en az 5-6 tane kent meydanı olduğunu görüyoruz. Çağdaş kentlerin meydanlarıyla ön plana çıktığını görüyoruz.

İlk dönemimizde de Cumhuriyet Meydanı’nı kente kazandırmıştık. Bu yapıyı da yıkarak, alanı, altı otopark olacak ve üstünde ise Manavgat halkının ve ilçemize gelen ziyaretçilerin nefes alabileceği bir kent meydanı haline getireceğiz” dedi.

“En çok heyecan duyduğum çalışma”

Başkan Sözen, “Ön tarafta, meydanı ırmaktan koparmamak için seyir terası olacak. Halkın hakikaten seveceği bir proje olacak ve Manavgat’ta 2 büyük meydanımız olmuş olacak. Mutluluğumu ifade etmek istiyorum.

Bir kez daha söylemekte fayda görüyorum. 9 yıllık görev hayatımda en heyecan duyduğum ve neticelendirdiğimiz zamanda en mutlu olacağım çalışma budur. Belediyelerin görevi sadece yol kaldırım ve tesis yapmak değildir.

Çağdaş görünüme zarar veren, kenti mutlu etmeyen kötü yapıları yıkmak, yerlerine yeni projeleri yapmak da bizim görevimizdir. Burası insanların girip hizmet almaktan imtina ettiği bir yerdi. İnşallah, binlerce 10 binlerce insanımız hizmet alacak, ırmağı seyredecek, eşiyle dostuyla buluşacak.

Kentin hassasiyetlerini değerlendirerek bu yapıları yıkmak bizim görevimiz. En kısa zamanda yaparak projeyi kent halkının hizmetine açacağız.”

Başkan Sözen, meydanın altında 92 ve üstündeki ceplerde de 30 araçlık otopark olacağını belirtti.

yukarı çık
0
Paylaşım