Menu
RSS

Kepez’den Eski Köylerine Kaymak Gibi Asfalt

Kepez’den Eski Köylerine Kaymak Gibi Asfalt

‘Her mahalleye eşit hizmet’ anlayışı ile çalışan Kepez Belediyesi, merkeze en uzak yerleşim yeri olan eski köylerinin yollarını sıcak asfaltla kaplıyor. Kepez Belediyesi, Bütünşehir Yasası ile mahalle statüsü kazanan köylerindeki hizmetlerini artırarak sürdürüyor.

Belediye, merkezdeki mahallelere yapılan hizmetlerin aynısını Duacı, Odabaşı, Kirişçiler, Çamlıca, Kızıllı, Gaziler ile Başköy Mahallesi’nde de gerçekleştiriyor.

Her bölgeye eşit hizmet ilkesiyle hareket eden Kepez Belediyesi bugüne kadar eski köylerine, semt spor sahası, muhtar evi, sosyal yaşam merkezi, park, yol ve asfalt hizmetlerini götürdü.

Köylere ulaşım sağlayan ana yolların ve köy içi yolların asfaltlanmasına ise özel bir önem veriliyor. Yaşayanlarına kaliteli ve konforlu bir yol ve ulaşım hizmeti sunmak amacıyla Başköy, Odabaşı, Kirişçiler, Çamlıca,

Kızıllı ve Gaziler mahallelerinin sathi asfalt olan yolları sıcak asfaltla kaplanıyor.

6 Mahallede Sıcak Asfalt Çalışması

Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri Başköy ve Çamlıca mahallerinde asfalt çalışmasını tamamladı. Odabaşı Mahallesi’nde devam eden asfalt çalışması, önümüzdeki haftalarda bölgedeki diğer mahallelerde devam edecek.

Başköy’de 3 bin 300 metre (m) uzunluğundaki yola 2 bin 075 ton asfalt, Çamlıca’da 2 bin 500 m uzunluğundaki yola 1700 ton sıcak asfalt döküldü. Odabaşı’nda, 3 bin 500 ton asfaltla 4 bin 550 metre uzunluğundaki yol asfaltlanacak. 

Kızıllı’da 3 bin 470 metre uzunluğundaki yolda 2 bin 500 ton,  Kirişçiler’de 2 bin 700 m uzunluğundaki yola 2 bin ton, Gaziler’de 3 bin 500m uzunluğundaki yolda 2 bin 500 ton sıcak asfalt çalışması yapılacak.

Merkezdeki Hizmetin Aynısı Eski Köylere

Hizmet yetkisinin kendilerinde olmadığı dönemde de köylerin yol, yeşil alan ve diğer belediyecilik hizmet taleplerini karşıladıklarının altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, “Kepez’in merkez mahallelerine yaptığımız hizmetin aynısını

merkeze en uzak olan eski köylerimizde de gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye devam edeceğiz. 2014 mahalle seçimlerinden sonra mahalle statüsü kazanan köylerimizin yollarını sıcak asfaltla kaymak gibi yapıyoruz.”  açıklamasını yaptı.

Başkan Tütüncü, Duacı Mahallesi’nde de bu yılın ikinci yarısında asfalt çalışması yapacaklarını sözlerine ekledi.

yukarı çık
0
Paylaşım