Menu
RSS
Antalya’da Raftingde Korku Dolu Anlar, Bariyerler Sayesinde Kurtuldular

Antalya’da Raftingde Korku Dolu Anlar, Bariyerler …

Antalya’da Düden Çayında rafti...

Antalya Tüm Emekli Sen: Emeklinin Mutfağındaki Yangın Alevleniyor

Antalya Tüm Emekli Sen: Emeklinin Mutfağındaki Yan…

Tüm Emekli Sen Antalya Şubesi ...

Askeri Araç Kaza Yaptı: Antalyalı Er Şehit Oldu, 2 Yaralı Var

Askeri Araç Kaza Yaptı: Antalyalı Er Şehit Oldu, 2…

İstanbul’da askeri aracın devr...

Antalya’da HDP Kemer Belediye Meclis Üyesi Adayı Gözaltına Alındı

Antalya’da HDP Kemer Belediye Meclis Üyesi Adayı G…

Atalya'nın Kemer ilçesinde Hal...

Antalya’da İmar Barışına Rekor Başvuru

Antalya’da İmar Barışına Rekor Başvuru

Antalya’da ‘imar barışı’ kapsa...

Antalya’da Konuşan Akşener'den Erdoğan'a: Beni Mehmet Cengiz İle Karıştırdı!

Antalya’da Konuşan Akşener'den Erdoğan'a: Beni Meh…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçd...

Kılıçdaroğlu Antalya’dan Seslendi: Cennet Gibi Ülkeyi, Cehenneme Çevirdiler

Kılıçdaroğlu Antalya’dan Seslendi: Cennet Gibi Ülk…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçd...

Antalya’da Tiritikale Üretiminde Yüzde 398 artış

Antalya’da Tiritikale Üretiminde Yüzde 398 artış

Antalya’da Tritikale (buğday) ...

Prev Next

Kepez’de ‘Engelli Koordinasyon Merkezi’ Açıldı

Kepez’de ‘Engelli Koordinasyon Merkezi’ Açıldı

Kepez Belediyesi, engelli bireylerin yaşamlarını engelsiz hale getirmek, toplumsal, sosyal ve kültürel yaşamda daha çok yer alabilmelerini sağlayabilmek amacıyla kurduğu ‘Engelli Koordinasyon Merkezi’ni hizmete açtı.

Kepez Belediyesi, Sağlık Merkezi içerisinde kurulan ‘Engelli Koordinasyon Merkezi’nin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Açılışa Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, engelli derneklerinin başkanları, belediye başkan yardımcıları ve vatandaşlar katıldı.

Engelli Koordinasyon Merkezi’nin açılış konuşmasını Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaptı. Kepez Belediyesi Sağlık Merkezi’nin önemli işler başardığına değinerek konuşmasına başlayan Başkan Tütüncü,

“Belediye Sağlık Merkezimiz sosyal belediyecilik anlamında zirve yaptığımız artık bunun bir ötesi yok dediğimiz bir yatırımımız oldu. Sağlık ve sosyal yardım açısından yaptığımız birçok hizmeti kurumsal bir yapıya kavuşturmak,

sürekliliğini sağlamak amacıyla çok hassas bir çalışmayı sürdürdük ve sürdürmeye de devam edeceğiz. Evde sağlık ve evde bakım hizmetleri gibi çalışmalarımızı burada çok daha farklı bir anlamda sürdürüyoruz. Ve bunu kurumsal bir hale getirdik.” dedi.

‘Büyük Bir Mutluluk’

Kepez Belediye Sağlık Merkezine neden ihtiyaç duyulduğunu da aktaran Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Çalışmaları kurumsallaştırmak istiyorsanız, öncelikle mekanlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kurumsallaşmanın ilk adımı düzgün, sağlıklı bir mekana sahip olabilmektir. Mekan varsa yapmış olduğunuz hizmetler kurumsal bir yapıya dönüşüyor. Özel hastaneyi çağrıştıran bir mekanı Kepez’e kazandırmak büyük bir mutluluktur” diye konuştu.

‘Sağlık Hizmetini Vatandaşımızın Evine Götürüyoruz’

Kepez Belediyesi’nin evde fizyoterapi, evde ağız diş sağlığı tedavisi gerçekleştirdiğine de değinen Başkan Tütüncü, “Bu hizmetleri hemşehrilerimize en iyi şekilde sunabilmek için çalışanlarımız adeta birbirleri ile yarışıyorlar. 

Bu bizim için büyük bir mutluluk vesilesidir. Türkiye de çok az belediyenin ulaşabildiği, benim bildiğim ikinci bir belediye yok ama bir küçük rezerv bırakayım, belki bizim duymadığımız bilmediğimiz olmuş olabilir. 

Çok az bir belediyenin ulaşabildiği hizmet seviyeleri ve hizmet çıtaları bunlar.  Bu bina içinde hizmetimizi kurumsallaştıralım istedik. Hizmetlerimiz sadece bununla da sınırlı değil. Koruyucu hekimliğe ilişkin de birçok hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Biz her yeni günle birlikte her yeni bir adım atmayı kendisine düstur edinmiş, ilke kabul etmiş bir yönetim olduk. Hizmet süremiz için de dillere destan nice eserler ortaya koyduk. Ortaya koyduğumuz eserleri de kurumsallaştırıyoruz.

Belediye sağlık merkezimizi de yeni, ünitelerle çok daha işe yarar, çok daha gönüle dokunur bir yer haline getirmek amacındayız” dedi. 

‘Engelli Farkındalığında Yeni Adımlar’

Engelli Koordinasyon Merkezi’nin yapacağı hizmeti de aktaran Başkan Tütüncü, “Biz engelliler için bir çok çalışmalar yapıyoruz. ‘Engeliniz Engelimizdir’projesi çok beğenilen, çok takdir toplayan bir proje oldu.

Sadece engelliler gününde değil, yılın 12 ayında sürdürdüğümüz bu proje çok önemli bir sosyal proje haline geldi. Engellilere yönelik, Engelli taksi uygulamasını ilk başlatan belediye biz olduk. Bundan dolayı çok mutluyum.

Bizden sonra da bazı belediyeler bu uygulamayı başlattı. Bunlar büyük zenginlik vesilesiydi. Engellilerimizin rehabilitasyonuna yönelik, ya da çeşitli engellilik sınıfları ile ilgili farkındalık oluşturmaya yönelik birçok adım, bi çok program ve bir çok hizmet takip edilmekte…

Bütün bunların kurumsal çatı altında sürdürülmesi çok önemliydi. Bir gün bütün bunlara ‘Ne gerek var canım. Bunlar belediyenin vazifesi mi? ’ denilmemesi için işte bu binaların, bu kurumsal yapanın sürdürülebilirlik adına çok büyük önemi var.

Bu hizmetler kimsenin terk edemeyeceği ve belediyenin görevler hanesine yazılacaktır. İşte! Biz bunun peşindeyiz. Bugüne kadar yaptığımız çalışmaları kurumsal tek çatı altında toplayacağız. Engelli farkındalığını oluşturmaya yönelik yeni adımlar atacağız.

Engelli ve engelli ailelerimiz de kurumsal zeminde bizim bir araya gelmemizi sağlayacak. “diye konuştu.

‘Sosyal Bir Paydaş Olacak’

Gülen yüzler daha çok gülsün diyerek, çalışacaklarını belirten Başkan Tütüncü sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu amaçtan dolayıdır ki, bugün bu Engelliler Koordinasyon Merkezimizi açıyoruz.

Engelli derneklerimizin temsilcilerini emeklerinden dolayı saygıyla selamlıyorum. Çünkü onların gönüllülük esası ile yaptıkları çalışmaların son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Onların sosyal sorumlulukla gerçekleştirdiklerine bu kurum sosyal bir paydaş olacaktır.

Gönüllülük esasına dayalı bu yapılar zaman zaman imkanlar bulamayabiliyor. İyi şeyler düşünüyorlar, ancak imkan bulamıyorlar. Engelli Koordinasyon Merkezimiz onların düşündükleri iyiliklere ve güzelliklere ortam ve imkanlar sağlayan bir merkez olacak.

Güçleri birleştireceğiz. Güçlü bir sivil toplum olma noktasın da yol kat edeceğiz. Koordinasyon merkezimiz sosyal yapımızı da güçlendirecek çok önemli bir kurum olacak.

Yollar yaparsınız eskir, parklar yaparsınız eskir, binalar yaparsınız eskir, imar planları yaparsanız 10 yıl sonra döner bakarsınız ‘Biz hiçte iyi işler yapmamışız’ dersiniz. Her şeyden en önemlisi insanın gönlüne doğrudan dokunmaktır.

İnsanın gönlüne doğrudan dokunduğunuzda gönüller güzelleşiyor, gönüller güzelleştiğinde şehir güzelleşiyor, şehrin güzelleşmesiyle de hayat güzelleşiyor. Çok daha güzel adımları birlikte atacağız.”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün konuşmasının ardından kesilen kurdele ile Engelli Koordinasyon Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından akülü sandalye dağıtımı gerçekleştirildi.

yukarı çık
0
Paylaşım