Menu
RSS
AÜ Eğitim Görevlisi: 'Yivli Minare, Aslında Zafer Burcu'

AÜ Eğitim Görevlisi: 'Yivli Minare, Aslında Zafer …

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Akde...

Antalya'da Avlan Gölü Dondu

Antalya'da Avlan Gölü Dondu

Antalya’nın Elmalı ilçesindeki...

Antalya'da Kanal Kenarındaki Kulübelerin Kilitlerini Kırıp Su Motorlarını Çaldılar

Antalya'da Kanal Kenarındaki Kulübelerin Kilitleri…

Antalya’nın Döşemealtı ilçesin...

Antalya Karayolunda, Yol Kenarında Biriken 2 Metre Yükseklikteki Karlar Temizleniyor

Antalya Karayolunda, Yol Kenarında Biriken 2 Metre…

Antalya'yı Konya'ya bağlayan A...

Antalya’da Elektrik Teli Aylardır Yerde, İlgilenen Yok!

Antalya’da Elektrik Teli Aylardır Yerde, İlgilenen…

Antalya Konyaaltı İlçesi Hacıs...

Bakan Turhan: Antalya'yı İzmir'e Otoyol Ve Hızlı Trenle Bağlayacağız

Bakan Turhan: Antalya'yı İzmir'e Otoyol Ve Hızlı T…

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Ca...

Antalya’da Hava Az Bulutlu Geçecek, Rüzgar Kuzey Yönlerden Kuvvetli Esecek

Antalya’da Hava Az Bulutlu Geçecek, Rüzgar Kuzey Y…

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü...

Prev Next

Antalya Kepez’de ‘Şehir Buluşmaları’

Antalya Kepez’de ‘Şehir Buluşmaları’

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü,  ortak çalışmaların istişare edildiği ‘Şehir Buluşmaları’ kapsamında ilçedeki 400 din görevlisi ile bir araya geldi. Başkan Tütüncü, din görevlilerinin Kepez’in manevi imarı konusunda önemli başarılara imza attığını söyledi.

Kepez Belediyesi’nin ortak çalışmaların değerlendirildiği ‘2018 Şehir Buluşmaları’nın konukları ilçenin din görevlileri oldu. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün ev sahipliğinde Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleşen buluşmaya

Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, İlçe Müftü Vekili Mustafa Şimşek ile  imam hatipler, müezzin kayyımlar  ve Kur'an Kursu öğreticilerinden oluşan 400 kadar din görevlisi katıldı.

Kahvaltılı buluşmada bir konuşma yapan Başkan Hakan Tütüncü, ortak çalışmaları istişare etmek amacıyla şehrin temel dinamikleri olarak görülen çevrelerle, kanaat önderleriyle, kamu kurum ve sivil toplum temsilcileriyle sürekli bir araya geldiklerini söyledi.

İstişarenin önemine işaret eden Başkan Tütüncü, “Birbirimizle bir araya geldiğimiz zaman bir güzellik, bir muhabbet oluyor. Bugüne kadar din görevlilerimizle çeşitli vesilelerle bir araya geldik, geliyoruz, gelmeye de devam edeceğiz.” dedi.

Vicdani bir sorumlulukla camilere hizmet

Başkan Tütüncü, camilerin imarına önem verdiklerine işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sadece Kepez’de değil, Antalya’nın her köşesinde gücümüz ne kadarına yediyorsa ibadethanelerin inşa ve imarı için elimizden gelen

her türlü gayreti ve fedakârlığı gösteriyoruz. Adeta camilerin birer gönüllü personeli gibi çalışan personelimin de hakkını teslim etmek isterim.  Biz her zaman camilerimizin çok daha iyi hale gelmesi için elimizden gelen her türlü fedakârlığı yaptık,

yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.  Camilerimize yönelik hizmet, hukuki bir sorumluluk değil. Ancak, hem vicdani hem de inanç değerlerimizden gelen en önemli vazife olarak görüyoruz.”

Kepez’de başarıda birlik ve beraberlik var

Bu buluşmanın temelinde yatan en önemli sebebin gönülleri birbirine yaklaştırmak olduğuna dikkat çeken Başkan Tütüncü, konuşmasına şöyle devam etti: “Kepez’de görevli olduğumuz 9 yılda birçok alanda önemli gelişmeler kaydettik.

Sosyal, kültürel ve sportif tesisler, camilere yaptığımız hizmetler, devletimizin sağlık alanında yapmış olduğu çalışmalara kadar bütün yatırımlara, şehrimizde birçok başarıya birlikte, beraber imza attık.

Şehir bir noktadan bir başka noktaya geliyorsa o zaman orada o şehri oluşturan unsurların birlikte, beraber kolektif bir emeğinden söz etmek gerekir.

Biz maddi imarı yaparken, din adamlarımız da bu şehrin manevi imarı konusunda çok önemli başarılara imza attı.  4 ile 6 yaş Kur'an Kursu öğretiminde Kepez Müftülüğü Türkiye’de çığır açtı.

Bu anlamda Kepez Müftülüğü, Türkiye’nin en başarılı ilçesi oldu, ödüller kazandı. Bu büyük bir mutluluk vesilesidir.  Bu başarıyı getiren adımları nasıl attık?

Hayırseverlerimizle, din görevlilerimizle, devlet kurumlarımızla el birliği ve gönül birliği ile bu başarıyı elde ettik. Gönüller birbirine yaklaşırsa herkes kendi alanında başarılı olabilmek için adımlar atacaktır. Bu bulaşma buna da vesile olacaktır.”

Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek de  4-6 yaş Kur'an Kursu öğretiminde Türkiye’de birinci sırada olduklarını belirterek, bu neticeden dolayı da Kur'an Kursu öğreticilerini tebrik etti.

yukarı çık
0
Paylaşım