Menu
RSS
CHP Antalya Kepez’de Murat Dinç’i Aday Gösterdi

CHP Antalya Kepez’de Murat Dinç’i Aday Gösterdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ...

Antalya’da Hava Parçalı Bulutlu, Sıcaklık Sahilde 2-4, İç Kesimlerde 6-8 Derece Azalacak

Antalya’da Hava Parçalı Bulutlu, Sıcaklık Sahilde …

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü...

Antalya’daki ‘Güneş Rotasına’ Dünya Lansmanı

Antalya’daki ‘Güneş Rotasına’ Dünya Lansmanı

Prof. Dr. Nevzat Çevik, güneş ...

Antalya'da Yolcu Otobüsü Yoldan Çıktı

Antalya'da Yolcu Otobüsü Yoldan Çıktı

Antalya'nın Akseki ilçesinde m...

Antalya Kumluca'da Dev Dalgalar Sahili Dövdü

Antalya Kumluca'da Dev Dalgalar Sahili Dövdü

Antalya'nın Kumluca ilçesinde ...

Antalya Kaş’ta Dalga Boyu 3 Metreyi Buldu, Seraları Su Bastı, Ürün Zarar Gördü

Antalya Kaş’ta Dalga Boyu 3 Metreyi Buldu, Seralar…

Antalya’nın Kaş ilçesinde etki...

Antalya’da Fırtına Ve Yağmur Çiftçiyi Vurdu, Hasara Neden Oldu

Antalya’da Fırtına Ve Yağmur Çiftçiyi Vurdu, Hasar…

Antalya’nın Kaş ve Demre ilçel...

Prev Next

Antalya’da Büyük Takasa Büyük Taksit

Antalya’da Büyük Takasa Büyük Taksit

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün, 'Cumhuriyet tarihinin en büyük takası' olarak nitelendirdiği vakıf takasında tapu tahsis işlemleri başladı. Taşınmazın tapu bedelinin ödenmesinde 24 ay olan taksit sayısı 60'a çıkarılarak, hak sahiplerine büyük ödeme kolaylığı getirildi.

Başkan Hakan Tütüncü, 2/B'den sonra ilçesinin bir diğer önemli mülkiyet problemi olan vakıf arazilerinde yaşanan tapu sorununu, 8 yıla yakın süren çalışmanın ardından çözüme kavuşturdu. İmar planında konut alanı olan vakıf arazileri üzerindeki taşınmazlarda 40 yıldan fazla yaşanan tapu problemi, takas yöntemiyle çözüldü.

VAKIF TAKASINDA TAHSİSLER BAŞLADI

İlçede 10'dan fazla mahallede, 5 bine yakın vatandaşı ilgilendiren tapu sorununun çözümü için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde 23 milyon TL ederinde vakıf arazileri ile Hazine arazileri takas edildi.

Vakıflar İdaresi ile milli emlak müdürlükleri geçen aylarda takas için tapuda imzaları attı. Böylece Kepez'de imar planında konut alanı olan ve üzerinde taşınmaz bulunan vakıf arazileri, takas ile Hazine arazisi haline geldi. Bu hazine arazileri de protokol kapsamında Kepez Belediyesi'ne devredildi.

Vakıf- Hazine takasında belediyeye devri yapılan parsellerin, gecekondu yasası uyarınca hak sahiplerine, meclis kararı ve encümen marifetiyle belli bir ücret ve taksit imkanı karşılığında tahsis edilmesine de başlandı.

HAK SAHİPLERİNE ÖDEME KOLAYLIĞI

Başkan Hakan Tütüncü, binlerce hak sahibi için ödeme kolaylığı da sağladı. Başkan Tütüncü, Cumhuriyet tarihinin en büyük takası olarak nitelendirdiği Vakıf- Hazine takasında taşınmazların bedelinin ödenmesinde, mülk sahiplerine büyük taksit kolaylığı sağladı.

Aralık ayı olağan meclis toplantısında vakıf takasından tapusunu alacaklara taksit müjdesi veren Tütüncü, "Cumhuriyet tarihinin en büyük takasını Kepez için yapmıştık. Bu takasta vatandaşlarımızın ödeme zorluğuna düşmemesi için birtakım tedbirler aldık.

24 ay olan taksit sayısını 60 aya çıkardık. Fevzi Çakmak, Baraj, Göku, Erenköy, Gazi, Sütçüler, Mehmet Akif Ersoy, Habibler, Hüsnü Karakaş ve Ünsal mahallelerinde vakıf takasından yararlanacak hemşehrilerimiz, satış bedelinin onda birini peşin, kalan miktarı 60 ay eşit taksitle Defterdarlık muhasebe saymanlık hesabına ödeyerek, tapularını alabilecek.

Ödeme işi, belediye meclisi ve encümen kararından sonra başlayacak. Vatandaşlarımız, 10 yıl içerisinde rahat bir şekilde ödemelerini yaparak, tapularını alabilecek."

TAKSİTLE ÖDEMEYE BİR KOLAYLIK DAHA

Vakıf takasından tapularını alacak Kepezlilere bir kolaylık daha sağladıklarını belirten Tütüncü, “Ödenemeyen taksitler nedeniyle eskiden söz konusu sözleşmeler feshediliyordu. Bunu da ilgili yasalar kapsamında kaldırdık.

Vakıf takasından tapularını alacak olan hemşehrilerimiz, ödenemeyen taksitlerden dolayı sözleşmelerin feshedilmesi gibi bir yasal engelle karşılaşmayacak. Bugüne kadar verdiğimiz 40 binden fazla tapuya yenilerini eklemek de bizim için büyük mutluluk vesilesi" diyerek sözlerini tamamladı.

yukarı çık
0
Paylaşım