Menu
RSS
Son Dakika! Motorine 29 Kuruş Zam Geldi

Son Dakika! Motorine 29 Kuruş Zam Geldi

Bu gece yarısından itibaren ge...

Antalya Konyaaltı Belediye Başkanı Esen'den Konyaaltı'nda Herkese Eşit Hizmet Sözü

Antalya Konyaaltı Belediye Başkanı Esen'den Konyaa…

Konyaaltı Belediye Başkanı Sem...

Antalya'da Dev Zirve: 3. Antalya İş Dünyası Yerel Yönetimler Zirvesi Yapıldı

Antalya'da Dev Zirve: 3. Antalya İş Dünyası Yerel …

Antalya iş dünyası, büyükşehir...

Antalya’da Karpuz Üreticisinin Fiyat Tepkisi: Karpuzu 30 Kuruşa Satamıyoruz

Antalya’da Karpuz Üreticisinin Fiyat Tepkisi: Karp…

Antalya'nın Manavgat ilçesinde...

Antalya Eşgüdüm Kurulu: Bu Efsane Yaşasın

Antalya Eşgüdüm Kurulu: Bu Efsane Yaşasın

Antalya Eşgüdüm Kurulu, Dışişl...

Prev Next

Antalya Makine Mühendisleri Odası 'Bilirkişi' Kursları Düzenleyecek!

Antalya Makine Mühendisleri Odası 'Bilirkişi' Kursları Düzenleyecek!

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şubesi, adliyelerde bilirkişi olarak görev almak isteyenler için kurs açtı. Adalet Bakanlığı'nın mahkemelerde görev yapan bilirkişilerin temel eğitimlerini zorunlu kılmasının ardından MMO Antalya Şubesi, bu kursları açmak için bakanlığa girişimde bulundu.

MMO Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, Adalet Bakanlığı'na, Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Erdem Can ile Teknik Bilimler Meslek Yüksekokul Öğretim Görevlisi Dr. Ahmet Çoşgun'un bu kursları vermesi için başvurduklarını ve bunun kabul gördüğünü söyledi.

Hamamcıoğlu, mesleklerindeki başarılı çalışmaları dikkate alınarak bu iki öğretim üyesinin Adalet Bakanlığı tarafından MMO Antalya Şubesi 'Bilirkişi Temel Eğitimi' vermek üzere yetkilendirildiğini söyledi.

KURS ÜCRETLERİ 600-750 LİRA

Ayşen Hamamcıoğlu, Antalya'da bu kursları düzenleyen ilk meslek kuruluşu olduklarını söyledi. Hamamcıoğlu, "Odamızda eğitimler 4 grup halinde verilecek. Kurslar hafta içi ve hafta sonu olmak üzere gruplar halinde olacak.

Bu kapsamda odamızda hafta içerisinde 48 kursiyer, 2 hafta sonunda da 48 kursiyer eğitimlerini tamamlayacak. Oda olarak bu eğitimleri en ucuz veren kurum olduk. Oda üyelerimize 600 lira, oda üyesi olmayan meslek grubu kişiler için de 750 lira kurs bedeli belirlendi" dedi.

Kısa süre önce açmalarına rağmen ilk etapta 500 kişi MMO'daki kurslara başvuru yaptı. Antalya genelinde 3 bin 500 kişi adliyelerde bilirkişi olarak görev yapıyor. Son genelgeye göre artık bu kursu almayanlar, bilirkişi olamayacak.

yukarı çık
0
Paylaşım