Menu
RSS

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri Herkesi 1 Eylül Dünya Barış Günü Yürüyüşüne Çağırıyor

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri Herkesi 1 Eylül Dünya Barış Günü Yürüyüşüne Çağırıyor

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle yapılacak olan yürüyüş ve mitinge çağrı yaptı. Barışa özlem duyan herkesi Aydın Kanza Parkı’nda saat: 16.00 da toplanarak, oradan Cumhuriyet Meydanı’na kadar olan yürüyüşe katılmaya çağırdı.

Gazete Duvar’da yazdığına göre “Yapılacak olan yürüyüş ve mitingin izinleri alındı, yürüyüş sırasında Antalya'da 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla yapılması planlanan mitinglerde, içerisinde “kayyum”, “darbe”, “doğa talanı” gibi sözcükler olan slogan, afiş, pankart ve dövizler yasaklandı.

Antalya’da da 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla yapılacak eylem için Muratpaşa Kaymakamlığı’na başvuruda bulunuldu. Yapılan başvuruya Emniyet’ten verilen yanıtta ise eylemin yapılmasında bir sakınca görülmediği ancak

“Kayyuma hayır, barışı ve demokrasiyi birlikte savunacağız”, “Savaşa, kayyuma, doğa talanına karşı birlikte kazanacağız”, “Kayyuma, darbeye hayır yaşasın halkların kardeşliği”, “Kayyuma, darbeye hayır yaşasın hak, hukuk, adalet mücadelemiz” ve

benzer içerikli afiş, pankart, dövizlerin veya aynı anlama gelebilecek olan sloganların eylem öncesi ve esnasında etkinlik alanında yasak olduğu belirtildi.

Yasak gerekçesi ise şu şekilde açıklandı: “Toplumun farklı görüşe mensup kısmının tepkisine yol açabileceği ve karşıt görüşlü grupların karşı karşıya gelmesine neden olabileceği bunun da ilimiz genelinde tesis edilen huzur ve güven iklimini bozabileceği değerlendirildiği…”

yukarı çık
0
Paylaşım