Menu
RSS

Antalya'da CHP'li İbradı Belediye Başkanı, Kardeşini Belediye Şirketi Müdürü Yaptı

Antalya'da CHP'li İbradı Belediye Başkanı, Kardeşini Belediye Şirketi Müdürü Yaptı

Antalya'nın İbradı Belediye Başkanı CHP'li Serkan Küçükkuru, belediye şirketinin başına kardeşi Serap Küçükkuru'yu getirdi. Antalya'nın en küçük ilçesi İbradı'da, CHP'nin adayı Serkan Küçükkuru, 31 Mart yerel seçiminde ikinci kez belediye başkanı seçildi.

Kendisine yerel seçimde DSP'den aday olarak rakip olan belediye çalışanı Mustafa Kozanoğlu'nu 288 kilometre uzaklıktaki Elmalı ilçesine 6 ay geçici süreyle görevlendiren Serkan Küçükkuru, belediye şirketi Elmas'a yaptığı atamalarla dikkati çekti.

Başkanlıktaki ilk döneminde 2 kız kardeşini belediyede işe başlatan Küçükkuru, ikinci döneminin başında, belediyenin tek şirketi Elmas'ın 2 yöneticisini görevden aldı. Serkan Küçükkuru, şirketin müdürlüğüne ise kardeşi Serap Küçükkuru'yu getirdi.

Belediye şirketi, ilçede ekmek fırının yanı sıra restoran ve akaryakıt istasyonu çalıştırıyor. Kaynak: DHA

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul da ilçe belediye başkanına ulaşamadığını, olay hakkında bilgi alamadığını söyledi.

Ancak böyle bir durum varsa hem genel merkez hem de il teşkilatı olarak etik bulmadıklarını aktaran Kumbul, "Gerek Genel Başkanımız, gerekse il teşkilatı olarak belediyelerde ve şirketlerinde birinci derecede yakınların çalışmasını doğru bulmuyoruz.

Hatta partimizde meclise önerge verilecek. Hangi parti olursa olsun karşısındayız. İbradı'da böyle bir durum varsa genel merkezimizde de değerlendirilecektir." diye konuştu.- "Kamuoyunun vicdanına bırakıyorum"

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde DSP Belediye Başkan adayı olan ve aynı zamanda belediyede çalışan Mustafa Kozanoğlu, AA muhabirine, Küçükkuru'nun ilk belediye başkanlığı döneminde iki kardeşini belediyeye işe aldığını,

31 Mart seçimlerinden yaklaşık 10 gün sonra Kardeşi Serap Küçükkuru'yu belediye şirketine müdür olarak görevlendirdiğini öne sürdü.

Etik bir davranış olmadığını belirten Kozanoğlu, "Kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Bizim bir şey söylememiz, bir şey ifade etmiyor. Bu davranışı kamuoyu değerlendirsin." dedi.

Kozanoğlu, Küçükkuru'nun kendisini seçimden sonra İbradı'ya yaklaşık 300 kilometre uzaklıktaki Elmalı ilçesine 6 ay geçici süreyle görevlendirdiğini, ancak Antalya Bölge İdare Mahkemesinin görevlendirmenin iptaline ilişkin karar verdiğini bildirdi. Kaynak: AA

yukarı çık
0
Paylaşım