Menu
RSS
Son Dakika! Motorine 29 Kuruş Zam Geldi

Son Dakika! Motorine 29 Kuruş Zam Geldi

Bu gece yarısından itibaren ge...

Antalya Konyaaltı Belediye Başkanı Esen'den Konyaaltı'nda Herkese Eşit Hizmet Sözü

Antalya Konyaaltı Belediye Başkanı Esen'den Konyaa…

Konyaaltı Belediye Başkanı Sem...

Antalya'da Dev Zirve: 3. Antalya İş Dünyası Yerel Yönetimler Zirvesi Yapıldı

Antalya'da Dev Zirve: 3. Antalya İş Dünyası Yerel …

Antalya iş dünyası, büyükşehir...

Antalya’da Karpuz Üreticisinin Fiyat Tepkisi: Karpuzu 30 Kuruşa Satamıyoruz

Antalya’da Karpuz Üreticisinin Fiyat Tepkisi: Karp…

Antalya'nın Manavgat ilçesinde...

Antalya Eşgüdüm Kurulu: Bu Efsane Yaşasın

Antalya Eşgüdüm Kurulu: Bu Efsane Yaşasın

Antalya Eşgüdüm Kurulu, Dışişl...

Prev Next

Antalya’da 3.Etap Raylı Sistem Projesi'nde 23 Mahalle Referanduma Gidiyor!

Antalya’da 3.Etap Raylı Sistem Projesi'nde 23 Mahalle Referanduma Gidiyor!

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 3. Etap Raylı Sistem Projesi'nin yapılıp yapılmamasına ilişkin, hattın geçeceği 23 mahallede 5 Kasım'da referandum yapacak. Sandıktan 'evet' çıkarsa proje başlayacak. Büyükşehir Belediyesi tüm hazırlıkları tamamlanan ve ihale aşamasına gelen 26 kilometrelik 3. Aşama Raylı Sistem Projesi için referandum yapacak.

Daha önce raylı sistemin 2'nci etabı, Şarampol Projesi, Ulaşım Master Planı, Çallı Üst Geçit Projesi, Doğu Garajı ve Çevresi Kentsel Tasarım Projesi, Üçgen Katlı Otopark Projesi için referandum yapan Büyükşehir, Etap Raylı Sistem Projesi'nin 3'üncü etabı için 5 Kasım'da sandık kuracak.

23 Mahalleyi Kapsıyor

Referandum, toplam 180 bin 529 seçmenin bulunduğu Muratpaşa İlçesi'ndeki Meltem ve Bayındır ile Kepez İlçesi'ndeki Atatürk, Ayanoğlu, Demirel, Emek, Fabrikalar, Fevzi Çakmak, Gazi, Gündoğdu, Kanal, Karşıyaka, Kuzeyyaka, Kültür, Mehmet Akif Ersoy, Sütçüler, Teomanpaşa, Varsak Karşıyaka, Yenimahalle, Yeniemek, Yenidoğan, Yeşiltepe ve Zafer mahallelerini kapsıyor.

Oylama 5 Kasım'da

Normal bir seçim disiplininde yapılacak referandum, seçim kurullarından alınan seçmen listeleri üzerinden yapılacak. Vatandaşlar kimlikleri ile gelip imza karşılığı tercihini kullanacak.

Sandık kurulları nezaretinde, gizli oy yönteminde yapılacak referandumda, vatandaşlar kabinlerde 'Evet' ya da 'Hayır' yazılı pusudan birini tercih ederek, damgalı zarf içinde sandıklara atacak. Referandumda, halk 'Evet' derse, proje süratle hayata geçirilecek.

Okullarda Oy Kullanılacak

Vatandaşlar, 5 Kasım Pazar günü 08.00- 17.00 saatleri arasında oylarını kullanabilecek. Seçmen sayısının fazlalığı sebebiyle oylama belirlenen okullarda yapılacak.

Oylama Yüksek Seçim Kurulu'nun 2016 seçmen listesine göre belirlenen listeler doğrultusunda yapılacağından, 2016 yılı sonrası proje güzergahında bulunan mahallelere taşınan vatandaşların muhtarlıktan ikametgah belgesi almaları ve tüm seçmenlerin kimliklerini yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

Esnaf Da Oy Kullanacak

3.Etap Raylı Sistem güzergahı üzerinde dükkanı bulunan bölge esnafı o mahallelerde ikamet etmeseler dahi oy kullanabilecek. Bölge esnafı güzergah üzerinde dükkanlarının bulunduğunu gösteren gerekli belgelerle halk oylamasında tercihini yapabilecek. Vatandaşlar, nasıl ve nerede oy kullanacakları konusunda broşürlerle bilgilendirilecek.

Varsak'tan Meltem'e

Varsak'tan başlayarak otogar, üniversite, adliye ve Meltem Mahallesi, Devlet Hastanesi istikametinden müze bölgesine uzanacak üçüncü etap raylı sistem yaklaşık 26 km uzunluğunda olacak.

Ayrıca mevcut nostaljik tramvay sistemi de tümüyle yenilenerek bu yeni hatta bağlanacak. Böylece Antalya'nın en önemli noktalarına, havaalanı, otogar, üniversite, adliye, hastane ve Kalekapısı'na doğrudan raylı sistemle ulaşılabilecek.

yukarı çık
0
Paylaşım