Menu
RSS

Görenler Şaşkına Döndü! Ahırdan Kaçan Dana, Evin Çatısına Çıktı

Görenler Şaşkına Döndü! Ahırdan Kaçan Dana, Evin Çatısına Çıktı

Burdur'un Bucak ilçesinde besici Mesut Uğraş'ın kurbanlık beslediği dana, ahırdan kaçarak evin çatısına çıktı. Mesut Uğraş'ın anne ineği getirmesiyle dana çatıdan indi. Bucak'ın Çamlık köyü Kavaklı Mahallesi'nde besici Mesut Uğraş'ın kurbanlık beslediği dana ahırdan kaçtı.

Mesut Uğraş'ın yakalamaya çalıştığı dana, önce ahırın oradan da evin çatısına çıktı.

Annesini Görünce Çatından İndi

Çatıda çok sayıda kiremiti kıran danayı yakalamak için uzun süre uğraşan, atlaması halinde ölme ve sakatlanma riskine karşı bekleyen Uğraş, son çare olarak dananın annesi ineği çatının yakınına getirip bağladı. Çatıdaki dana, ineği görür görmez çatıdan inerek yanına gitti.

"Kazasız Belasız Yaralanmadan Kendiliğinden İndi”

Besici Mesut Uğraş, "Yaklaşık 2 yaşındaki kurbanlık dana ahırdan kaçtı. Ahıra sokmaya çalışırken ürken dana, aniden yere yakın ahırın üzerinden evin üzerine çıktı. Uzun süre bekledik. Ne yapacağımızı şaşırdık.

Daha sonra dananın annesini çatıya çıktığı yere bağladık ve çaresiz beklemeye başladık. Evin çatısında ve ahırın çatısında bastığı çok sayıda kiremiti kıra kıra annesinin yanına indi. Kazasız belasız yaralanmadan kendiliğinden indi" diye konuştu. DHA

yukarı çık
0
Paylaşım