Menu
RSS
Antalya ve Civarında Sağanak ve Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat!

Antalya ve Civarında Sağanak ve Gök Gürültülü Sağa…

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü...

Antalya İyi Parti İl Başkanı Sağır: En İyisinden Teşekkürler Antalya

Antalya İyi Parti İl Başkanı Sağır: En İyisinden T…

İYi Parti İl Başkanı Nizametti...

Antalya’da Hava Parçalı Bulutlu, İç Kesimler Yerel Sağanak Yağışlı

Antalya’da Hava Parçalı Bulutlu, İç Kesimler Yerel…

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü...

AK Parti'den Cumhur İttifakı Mitingi Kararı, Ana Konsept: Vakit Türkiye Vakti

AK Parti'den Cumhur İttifakı Mitingi Kararı, Ana K…

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “...

Türkiye Genelinde Protestolu Senetlerin Ortala Tutarı Yüzde 17.4 Yükseldi

Türkiye Genelinde Protestolu Senetlerin Ortala Tut…

Yılın ilk çeyreğinde protesto ...

Antalya’da Hava Parçalı Bulutlu, Rüzgar Güneyden Hafif Kuvvette Esecek

Antalya’da Hava Parçalı Bulutlu, Rüzgar Güneyden H…

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü...

İYi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Antalya’dan Seslendi

İYi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Antalya’dan …

İYİ Parti Genel Başkanı ve cum...

Benzine 25 Kuruş, Motorine 23 Kuruş Zam Geldi: Zam Pompaya Yansımadı

Benzine 25 Kuruş, Motorine 23 Kuruş Zam Geldi: Zam…

Petrol fiyatları ve kur artışı...

Prev Next

‘Geleceği Birlikte Planlayalım’ Isparta Toplantısı Yapıldı

‘Geleceği Birlikte Planlayalım’ Isparta Toplantısı Yapıldı

Kalkınma Bakanlığı’nın başlattığı 2019-2023 yıllarını kapsayan On Birinci Ulusal Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında; Valiliklerin destek ve yönlendirmesi, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) koordinasyonunda Isparta, Burdur ve Antalya’da

‘Geleceği Birlikte Planlayalım’ toplantıları programlandı. Yerel paydaşların, kadınların ve gençlerin katılacağı toplantıların ilki Isparta’da gerçekleştirildi. Burdur ve Antalya’da da yapılacak ‘Geleceği Birlikte Planlayalım’ toplantısında yerel paydaşların,

kadınların, gençler ile diğer paydaşların görüşleri, öncelikleri ve öncelikler çerçevesinde önerilen politikalar ele alındı.

On Birinci Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamındaki toplantılara; kamu ve  özel kurum ve kuruluşlar, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, genç temsilciler ve diğer yerel paydaşlar katılıyor.

Toplantılar; öncelikler ile politika konularının anketler yoluyla belirlenip, politikaların gruplarda tartışılması ve gruplar tarafından önerilen tedbirlerin raporlanması amacıyla gerçekleştiriliyor.

Isparta’da ‘Geniş Katılımlı’, ‘Kadınlara Yönelik’ ve ‘Gençlere Yönelik’ adlarla günboyu süren 3 oturumda katılımcılar, öncelikler ‘demokrasi, adalet, güvenlik’, ‘kamu hizmet sunumu ve yönetişim’, ‘eğitim’, ‘sağlık’, ‘gelir dağılımı’, ‘istihdam’,

‘ekonomik istikrar’, ‘teknolojiye dayalı yenilikçi ve rekabetçi üretim’, ‘bilgi ve iletişim teknolojileri’, ‘tarım ve kırsal kalkınma’, ‘ulaştırma’, ‘enerji’, ‘çevre’, ‘turizm’, ‘bölgesel gelişme’, ‘kentsel yaşam’ ve ‘uluslararası işbirliklerinin geliştirilmesi’ arasında oylama yaptı.

Her katılımcı öncelikler seçimi için 5 oy hakkını kullandı, önceliğe birden fazla da oy verebildi ve en fazla oy alan 5 öncelik belirlenen toplantılarda; gruplar belirlenen öncelikleri tartışılıp politika önerilerini sundu.

Genel katılımlı, kadınlara yönelik ve gençlere yönelik adlarında üç ayrı oturumun olacağı On Birinci Kalkınma Planı ‘Geleceği Birlikte Planlayalım’ toplantıları; Burdur ve Antalya’da da yapılacak.

Hazırlık çalışmalarında; yerel paydaşların, kadınların, gençlerin ve doğrudan vatandaşların kalkınma planı sürecine dahil olması hedefleniyor.

Tüm kesimlerinin plandan beklentileri ile katkılarını almak ve plana yansıtmak planın önceliklerinin belirlenmesine ışık tutacak anket düzenlendi. Ankete vatandaşlar http://kbanket.kalkinma.gov.tr/index.php/473257/lang-tr adresinden 28 Şubat 2018’e kadar katılabilecek.

yukarı çık
0
Paylaşım