Menu
RSS

Antalya CHP İl Başkanı Kumbul: Ak Parti İl Başkanı Taş'a, Senaryoyu Bırak Gerçeğe Dön

Antalya CHP İl Başkanı Kumbul: Ak Parti İl Başkanı Taş'a, Senaryoyu Bırak Gerçeğe Dön

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, dün Ak Parti İl Başkanı İbrahim Taş’ın büyükşehir belediyesi genel sekreteri Cansel Tuncer’in “ses kaydı” iddiası için “toplantı yaklaşık 80 katılımcı ile yapılmış, taraflar bir araya gelmiş ve soruna çözüm aranmıştır.

Aynı zamanda bu toplantı, belediye yetkilileri tarafından da kayda alınmıştır. Yani ortada casus filmlerindeki gibi bir sızdırma olayı yoktur. Sayın Taş’ı, bir an önce kendisini film senaryolarını bir kenara bırakarak gerçek dünyaya dönmeye davet ediyoruz” dedi.

CHP İl Başkanı Kumbul yandaş basınla elele gündem oluşturmaya çalışmakla suçladığı Taş’ın söylediklerine tek tek cevap verdi. “Demek ki dersinizi çalışmıyorsunuz Sayın Başkan. Çok iyi biliyoruz ki, Büyükşehir Belediyemizin uygulamaya başladığı kamucu, halkçı,

sosyal belediyecilik anlayışı sizin ilgi alanınızın dışındadır. Siz ancak, rantçı, betoncu ve peşkeşçi belediyecilik anlayışını bilirsiniz” diyen Kumbul açıklamasında şunlara değindi:

“AKP İl Başkanı İ. Ethem Taş, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer’in, Konyaaltı Sahil Projesinde alt yüklenicilerle yaptığı toplantıdaki sözlerini kendisine bahane ederek gündem oluşturmaya çalışmış.

Öncelikle, Sayın Taş’a tavsiyemiz, kendi yarattıkları yandaş basına güvenmemesidir. Zira yandaş basında kullanılan haberde sözü edilen ses kaydı, gizli bir şey değildir. Yandaş basının “ele geçirdi” diye kamuoyuna yutturmaya çalıştığı ses kaydının tamamını

İ. Ethem Taş, arzu ederse Büyükşehir Belediyemizden alabilir.

Çünkü toplantı yaklaşık 80 katılımcı ile yapılmış, taraflar bir araya gelmiş ve soruna çözüm aranmıştır. Aynı zamanda bu toplantı, belediye yetkilileri tarafından da kayda alınmıştır. Yani ortada casus filmlerindeki gibi bir sızdırma olayı yoktur.

Sayın Taş’ı, bir an önce kendisini film senaryolarını bir kenara bırakarak gerçek dünyaya dönmeye davet ediyoruz.

Hazır fırsatını bulmuşken, elinde avucunda ne varsa ortaya döken İ. Ethem Taş, yine aynı cümleleri sıralamış. Son kez bu iddialara cevap veriyoruz.

Sayın İ. Ethem Taş;

1.“Bizim yaptığımız işlere çamur atmayı bırakın” demişsiniz. Biz sizin yaptığınız işlere çamur atmıyoruz. Zamanında uyarılarımıza rağmen inat ederek yaptığınız Boğaçayı Projesinin sizden kalan çamurlarını temizlemeye çalışıyoruz.

2.“Bizim yaptığımız hizmetlerin temizliğini, boyasını badanasını yapın” demişsiniz. Keşke, sizden kalan kamu yararına bir proje olsaydı da bu işleri yapsaydık. Siz aslında diyorsunuz ki, “bizim dünyanın en güzel sahilini peşkeş çektiğimiz Alkoçlar’a dokunmayın.”

Belediyenin imkanları ile Antepe tarafından yapılan tesislerin bakımını, temizliğini güvenliğini belediyemiz üstlenecek, adrese teslim ihale ile tesise konan Alkoçlar sadece kira toplayacak. Sayın İ. Ethem Taş, biz kez daha hatırlatıyoruz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde peşkeş devri kapandı. Şimdi “halk için, halka hizmet” devri başladı.

3.Rakamlarla ne kadar başarılı olduğunuzu anlatmışsınız. Çok başarılı olduğunuz için halk sizi Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden, Gazipaşa’dan, Kumluca’dan, Finike’den uzaklaştırdı. Yakındır, iktidarı da ulusumuz sizden alacak ve emin ellere teslim edecektir.

4.“Borç edebiyatı” demişsiniz. Bu da sizin Türk siyasi yaşamına kattığınız bir ironi olsa gerek. İlk defa seçimde belediyeyi kaybeden bir partinin il başkanı “borç edebiyatı”nı dilinden düşürmüyor. Buna karşılık belediyemiz, 6 milyar 206 milyon 733 bin TL borçla devralınmasına rağmen,

bugüne kadar borç edebiyatı yapılmadığı gibi, bir yandan bu borçlar ödenirken, diğer yandan da sosyal yardımlar en verimli şekilde düzenlenmiş, Halk-Et gibi halkın ucuz et yemesini sağlayan projeler yaşama geçirilmeye başlanmıştır.

Bu koşullar altında belediyemiz bu hizmetleri üretmeyi başarıyorken, bu borç olmasaydı kim bilir neler yapardı? Kaç öğrenci yurdu, kaç kreş açar, kaç noktada Halk-Et mağazaları kurardı. Bunun hesabını da size bırakıyoruz.

5.Demişsiniz ki, “Başkan Böcek 200 milyon kredi talep etti, Cumhurbaşkanımız bu kredi talebini onayladı.” Sayın Taş, söz konusu kredi, belediye meclisinin kararı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderilmiştir. Kimse kusura bakmasın.

Sayın Cumhurbaşkanı kimseye Kaf dağından kar bağışlamıyor. Kaldı ki, bırakılan borç 6 milyarken, talep edilen 200 milyon TL’nin borç karşısındaki değerini de kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Daha önce söyledik, yine söylüyoruz. Sayın İ. Ethem Taş, buralardan size ekmek çıkmadı, çıkmayacak. Demek ki dersinizi çalışmıyorsunuz Sayın Başkan. Çok iyi biliyoruz ki, Büyükşehir Belediyemizin uygulamaya başladığı kamucu, halkçı,

sosyal belediyecilik anlayışı sizin ilgi alanınızın dışındadır. Siz ancak, rantçı, betoncu ve peşkeşçi belediyecilik anlayışını bilirsiniz”

yukarı çık
0
Paylaşım