Menu
RSS

Antalya CHP İl Başkan Adayı Bayar: İl Başkanı Gündemi Yaratan Olmalıdır

Antalya CHP İl Başkan Adayı Bayar: İl Başkanı Gündemi Yaratan Olmalıdır

CHP Antalya II Başkan Adayı Nusret Bayar, Bilgehan Otel’de partililerle yaptığı kahvaltılı toplantıda toplam 645 delegeyle yapılacak il kongresinde, sadece Muratpaşa, Kepez ve Konyaaltı ilçelerinden topladıkları imza sayısının 245 olduğunu dile getirdi ve söz veriyorum,

tabanın sesine kulak veren bir il başkanı olacağım dedi.

Kahvaltının ardından kürsüye gelen Bayar, sözlerine hayatını kaybeden Rahşan Ecevit’e rahmet dileyerek başladı. Son birkaç gün içerisinde Konyaaltı, Kepez ve Muratpaşa’dan 245 imza alarak, güçlü bir şekilde başkanlığa yürüdüğünü ifade eden Bayar,

“Bugün, bayrağı altında toplandığımız CHP, kuruluşun ve kurtuluşun partisidir. Anadolu aydınlanmasının partisidir. Atatürk devrimlerinin, devrimcilerin partisidir. Böyle yüce bir mirasın Antalya İl Başkanı; kayıtsız şartsız örgütlü mücadeleye inanan, adliyede sabahlayıp seçimi söke söke alan,

dağa taşa altı oku yazan CHP’nin onurlu evlatları kadar cesur olmalıdır. Devrim yapmış, Türkiye tarihinin ekseni olmuş bir partinin il başkanı, gündemi yaratan olmalıdır. CHP'nin Antalya’daki sesi ve gücü olmalıdır. İşte ben, tüm bunlar için adayım.

Örgütümün hukukuna sahip çıkmak için, birlikte yönetmek için adayım. Dengelerin değil, örgütün çıkarını gözetmek için, hak, hukuk, adalet mücadelesinin bayrağını yukarı taşımak için, partimizin değerlerini Antalya’nın dağına, taşına, toprağına yazmak için adayım” dedi.

Antalya’nın dağına taşına, suyuna, deresine göz dikenlerle mücadele etmek için yola çıktığını dile getiren Bayar, “Söz veriyorum size, partisinin, örgütünün, yol arkadaşlarının hukukunu koruyan, tabanın sesine kulak veren bir il başkanı olacağım.

Örgütün sesi, gücü olacağım. Her zaman ve her koşulda sandığa inanan, önseçim için mücadele eden bir il başkanı olacağım. Sözüm söz; nitelikli, birikimli, okuyan, araştıran, sorgulayan, liyakatli bir ekiple yol yürüyeceğim.

‘Benim bilgim yok, bana kimse bir şey sormuyor, ne yapayım, kavga mı edeyim?’ diyen bir il başkanı olmayacağım. Örgütten aldığı güçle dik duran, tabanın hakkını savunan, gerektiği yerde masaya yumruğunu vuran bir il başkanı olacağım.

Antalya’nın 3-5 ilçeden ibaret olmadığını biliyorum. Temsil için, 19 ilçenin de görüşlerine başvuran, bütün örgüte söz hakkı tanıyan, Antalya’yı hep birlikte yöneten bir il başkanı olacağım” diyerek sözlerini tamamladı.

Muratpaşa İlçe Başkanı Haşan Şahin, Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz, Serik İlçe Başkanı İbrahim Demir, Aksu İlçe Başkanı Kenan Yıldız, İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci toplantıya katıldı.

yukarı çık
0
Paylaşım