Menu
RSS
Antalya Serik'te Karantina Süresi Uzatıldı

Antalya Serik'te Karantina Süresi Uzatıldı

Antalya'nın Serik ilçesinde, y...

Antalya Şehidini Uğurluyor

Antalya Şehidini Uğurluyor

Siirt'in Pervari ilçesinde ask...

Toplu Taşımada Yüzde 50 Yolcu Taşıma Sınırlaması Kaldırıldı

Toplu Taşımada Yüzde 50 Yolcu Taşıma Sınırlaması K…

İçişleri Bakanlığı, toplu taşı...

Antalya Manavgat’ta Ulualan’ı “Koruma Platformu” Oluşturuldu

Antalya Manavgat’ta Ulualan’ı “Koruma Platformu” O…

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca...

Antalya Normalleşme Sürecinin Başlangıcı Olan 1 Haziran'a Hazır

Antalya Normalleşme Sürecinin Başlangıcı Olan 1 Ha…

Koronavirüs salgınında normall...

Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu: Bu Planla Koruma Olmaz

Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu: Bu Planla K…

Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm...

İçişleri Bakanlığı'ndan Genelge! İşte Sokağa Çıkma Yasağının Detayları

İçişleri Bakanlığı'ndan Genelge! İşte Sokağa Çıkma…

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valil...

Prev Next

Antalya Barosu Avukatlarından Anlamlı Etkinlik: LÖSEV’li Çocuklara Destek

Antalya Barosu Avukatlarından Anlamlı Etkinlik:  LÖSEV’li Çocuklara Destek

Antalya Barosu’na bağlı avukatlar, 2 – 8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle LÖSEV tarafından başlatılan “Maskemi takarım farkındalık yaratırım” etkinliğine destek verdi. Antalya Barosu Sosyal Sorumluluk Dayanışma ve Yardımlaşma Kurulu tarafından

“Maskemi takarım farkındalık yaratırım” etkinliği düzenlendi. 2 – 8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) tarafından başlatılan “Maskemi takarım farkındalık yaratırım” etkinliğine destek veren Antalyalı avukatlar, Barohan önünde buluştu.

Cüppelerini giyen avukatlar lösemi hastalarının kullandığı maske ve boneleri takarak lösemiye dikkat çekti. Her yıl 16 yaşın altında 1200 ila 1500 arasında çocuğun lösemiye yakalandığını belirten Kurul Başkanı Avukat Aygül Bingöl Bozaner,

“Bu hastalığın en önemli panzehri umut ve mutluluk. Dolayısıyla bizler de onlara ufacık bir umut aşılayabildiysek ne mutlu” dedi.

“En Önemli Panzehiri Umut Ve Mutluluk”

Türkiye’deki lösemili çocuk vakasının yüzde 35’i bulduğuna dikkat çeken Antalya Barosu Sosyal Sorumluluk Dayanışma ve Yardımlaşma Kurulu Başkanı Avukat Aygül Bingöl Bozaner, şunları dile getirdi:

“Her yıl 16 yaşın altında 1200 ila 1500 arasında çocuk lösemiye yakalanmakta. Bu hastalığın tedavisi ilaçlarla olmakla birlikte, alınan kemoterapi çocuklarda ciddi anlamda deformasyona sebebiyet vermekte.

En ufak bir mikrop onların vücudunda büyük deformasyonlara ve enfeksiyonlara neden olabiliyor. Dolayısıyla onlar insanlardan, havadan ve sudan en ufak mikrobu kaptıklarında vücutlarında büyük bir deformasyon meydana gelmekte ve maske kullanmaktalar.

Bizlerde Antalya Barosu Sosyal Sorumluluk Dayanışma ve Yardımlaşma Kurulu olarak 2 - 8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası olması sebebiyle ‘Maskemi takarım farkındalık yaratırım’ etkinliklerine destek vermek amacıyla burada meslektaşlarımızla toplanmış bulunmaktayız.

Bu hastalığın en önemli panzehri umut ve mutluluk. Dolayısıyla bizler de onlara ufacık bir umut aşılayabildiysek ne mutlu. Duyarlılık gösterip katılan tüm meslektaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.”

“Her Zaman Yanlarındayız”

Lösemili çocuklarla dayanışmak, onlara umut vermek ve onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek için böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirten Antalya Baro Başkanı Polat Balkan ise,

“Her zaman yanlarında olacağımızı, elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya hazır olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz” diye konuştu.

Antalya Barosundan Aydın Barosuna Videolu Gönderme:

yukarı çık
0
Paylaşım